Kaks Raunot, üks kübaratemp, kuus väravat ees ja üks taga – FC Flora -FC Flora

Kaks Raunot, üks kübaratemp, kuus väravat ees ja üks taga

Gert Kams, Rauno Sappinen ja Rauno Alliku vs Pärnu Linnameeskond

Kõrgliiga järjekordne mänguvoor viis Flora Pärnu uhiuuele rannastaadionile. Koduradadele naasnud Rauno Alliku tundis end mereäärsel kaunil staadionil niivõrd hästi, et kostitas sünnilinna esindusmeeskonda kolme väravaga. Kaks lisas Rauno Sappinen ja ühe Herol Riiberg.

Avavile kõlades haaras Flora väljakuperemeestelt mänguohjad ning vähimatki võõrsilviisakust üles näitamata ei andnud neid võõrustajatele mängu lõpuni hetkekski tagasi. Domineeriti massiivselt ning kogu mängu vältel.

17. minutil saatis Mihkel Ainsalu vasakult äärelt trahvikasti terava madala tsenderduse, mille Rauno Alliku külmavereliselt Pärnu väravasse saatis. Pisut enam kui veerand tundi hiljem, 33. minutil kopeerisid avaväravat Markus Jürgenson sööduandja rollis ning Rauno Sappinen lööjana. Identne avaväravaga, tõi see tabamus tabloole 2:0 märkimaks Flora eduseisu.

Poolaja lõpuni viljeleti marusurvet ja nauditavat söödumängu, kuid väravalisa ei tulnud.

Küll aga tõi soovitud vaatemängu teine poolaeg. Kodupubliku kurbuseks sellise, mida nad oodata ei osanud. Juba 46. minutil olid taas aktsioonis Jürgenson söötjana ning Alliku skoorijana. 64. minutil sai Alliku kirja oma hooaja teise kübaratriki, kui realiseeris paremalt äärelt tulnud Gert Kamsi söödu.

4:0 eduseisult ei kavatsenud Flora aga puhkama jääda, sest Pärnu oli tõsiselt liimist lahti ning vastastel lubati oma elutoas täielikult omavolitseda. Vaid kaks minutit peale Alliku kübratempu saatis vahetusest sekkunud Andre Frolov söödu Sappinenile, kes ei eksinud, lükates trahvikasti nurgast siseküljega pärnakate väravasse juba viienda palli.

Vaid korra mängu jooksul lasi Flora end lõdvaks ning Pärnu karistas kohe. 88. minutil eksis Madis Vihmann, mängides end palliga vastasele vastu tõtates olukorrast välja, too aga suutis Henri Hansonile lükata niivõrd kavala passi, et end pärnakaga kahekesi avastanud Brent Lepistu ei saanud teha muud, kui loota suluseisule. Pool sekundit hiljem, kui ta mõistis, et seda tähistavat vilet ei tule, spurtis ta Hansonile järele, kuid too oli juba Mait Toomiga üks-ühele pääsenud. Toom tegi end küll suureks, kuid napilt ja külmavereliselt saatis Hanson palli tühja Flora väravasse. 5:1.

Rohevalged ei olnud olukorraga rahul ning ärritatud külalised maalisid vaid paari minuti pärast tabloole oma nime taha uue numbri. Trahvikasti lähistel keskväljal florakate surve all hätta sattunud pärnakas klaaris viimases hädas palli oma värava poole, lootes, et väravasuul valvav Kristjan Tamme sellele jala ette saab, kuid löök sai niivõrd tugev, et pall raksatas pärnakate oma värava latti ning sellest tagasi põrkudes oli jaol Herol Riiberg, kes palli võrku rammis.

Flora võttis Pärnust seljavõidu, skooriks 6:1.

Koondisepausi järel sõidetakse külla Narva Transile.