Ka duubelmeeskond sai Levadiast 2:0 jagu! – FC Flora -FC Flora

Ka duubelmeeskond sai Levadiast 2:0 jagu!

FloII lev II

Reporter: Rauno Annama

Esiliiga eelviimase vooru suure derby Levadia II ja Flora II eel oli selge, et Floral on vaja vaid võitu, sest Levadiale piisaks kasvõi viigist, et esikoht kindlustada. Tuulisel Maarjamäe väljakul asuti välja selgitama, kas põnevus säilib ka viimaseks vooruks või mitte.

Võõrustajad olid selgelt üritavamaks pooleks ja 14. minutil olnuks üks suur prohmakas võinud külalistele halvasti lõppeda. Väravavaht Richard Aland puterdas tsenderdusest tulnud palli käte vahelt maha. Pavel Marin napsas mänguvahendi enda valdusesse, kuid sekundid hiljem tema poolt sooritatud lööki suudeti segada ning Levadia teenis olukorrast “vaid” nurgalöögi.

Minut enne pooltunni möödumist oli taas väljakuperemeestel hea šanss, kui Nikita Koger palli kenasti kasti riputas, ent meeskonnakaaslane suunas siseküljega palli raamidest veidi mööda. Kõik pöörati pea peale, kui 34. minutil toimetati pall trahvikasti nurka florakate Roman Sobtšenkole, kes pommlöögi värava tagumisse nurka vajutas – 0:1!

Teise kolmveerandtunni avaminutil tegi Henri Järvelaid vastasele kiirusega ära ja pääses heast kohast löögile, kuid Priit Pikkerile ei valmistanud mängukera püüdmine raskusi. Levadia lülitus vasturünnakule ning trahvikasti joone juures toimus kahevõitlus, mille järel Sander Lootus patustas Mark Oliver Roosnupu vastu. Vile kõlas, vea tegija nägi kollast kaarti ning kodumeeskond teenis penalti. Koger virutas tugevalt palli madalalt posti kõrvale, kuid Aland tegi veelgi suurepärasema soorituse ning tõrjus!

65. minutil oli penaltihõnguline olukord ka Levadia väljakupoolel, kuid seekord vile vaikis. Kaks minutit pärast seda saadeti Levadia kaitsja kohvile ning kui ründaja oli kasti end murdnud, virutas palli ka teele. Omade ahastuseks lendas pall tagumisse posti ning seega ei suudetud eduseisu duubeldada. Kodumeeskonnal oli tunduvalt rohkem pealelööke, kuid mitmel korral sooritati kiirustatult ebamäärane löök kaugemalt distantsilt, mis suurt ohtu Flora väravale ei kujutanud.

79. minutil läksid külalised kohtumist juhtima juba kahega, kui trahvikastis efektselt pall kannaga Siimule suunati, kes Pikkeriga silmitsi olles lõi mänguvahendi külmavereliselt väravasse. Lõpupoole jäi loogilistest lahendustest Floral puudu ja jäädi võõrustajate surve alla. Vastaste takistamisel teeniti lõpupoole ka omade neljas kollane kaart, kuid lõpuvileni suudeti siiski kaitses korralikult seista ja võtta ülivajalik võit, mis jätab veel neile võimaluse esikohale.

Flora jääb nüüd liidrikohal olevast Levadiast maha kahe punktiga, samal ajal kui kolmandal kohal olevat Infoneti duublit edestatakse kolmega. Viimases voorus kohtubki Flora just Infonetiga, samal ajal kui Levadia sõidab külla Rakvere Tarvale. Floral tuleb lisaks enda võidule jääda lootma ka heale tulemusele Rakverest. Isegi kui Flora võidab ja Levadia teeb viigi, tähendaks selline asjade käik esikohta Florale. Küsimusi ja võimalusi on palju, aeg vaid näitab, kuis saab olema.

Pealelöögid: 15:7
Neist väravale: 4:3
Postid/latid: 0:1
Nurgalöögid: 8:4
Suluseisud: 3:5
Vead: 11:22

Tallinna FC Levadia II – Tallinna FC Flora II 0:2 (0:1)