Jätkasime halliturniiri võidulainel – FC Flora -FC Flora

Jätkasime halliturniiri võidulainel

2:1 võidumängus FCI Levadia üle hoolitsesid väravate eest Sorga ja Mööl

Taliturniir jätkus läinud nädala lõpus teise vooru mängudega. Võistlustules olid nii FC Flora esindus- kui ka duubelmeeskond, kes mõlemad sarnaselt esimesele mängudevoorule oma vastased alistasid.

Teise vooru avalahingus kohtusime Tallinna FCI Levadiaga, kes peale avavooru 0:10 kaotust seekord oma parimate meestega väljakule tuli. Flora särgis käisid uute meestena väljakul Frank Liivak ja Karl Mööl. Kui Liivak liitus meie treeningutega ning on võimalus, et jätkab mängimist Flora särgis ka algaval hooajal, siis Mööl teeb küll treeningperioodi meiega kaasa, ent otsib siiski võimalust välismaale siirdumiseks.

Mäng algas meie jaoks hästi ning kuigi skoori avada ei õnnestunud,  saime palli ilusti liikuma ja haarasime initsiatiivi. Juba 5. minutil sai Zaka nurgalöögijärgselt ohtlikult löögile, kui kuueteistkasti nurgast keriva palli lati alla saatis, mille Lepmets uueks nurgalöögiks tõrjus. Järgnenud paarikümne minuti jooksul kumbki võistkond väravale väga lähedale ei jõudnud, kuni 30. minutil Dmitri Kruglov vasakult äärelt hea palli üle kaitseliini Nikita Andrejevile riputas, kes söödu ka väravaks realiseeris. Mõned minutid enne poolajapausi proovis kaugelt ka Liivak, kui löök läks napilt väravast mööda. Vaheajale seega 0:1 kaotusseisus.

Teisel poolajal tehti rohkelt vahetusi ning mäng kulges esialgu mõlemalt poolt üsna kompivalt. Flora suutis oma väravaarve avada 69. minutil, kui hea sööduga mängiti vasakule äärele vabaks Maksim Gussev, kelle terava söödu suunas meetri pealt väravasse Erik Sorga. 10 minutit hiljem teenisime vasakult äärelt karistuslöögi, mille keerutas taha posti Henri Järvelaid ning lahtise pallini jõudis esimesena vahetusest sekkunud Mööl, kes palli võrku saatis. Viimati 2013. aastal Flora särgis skoorinud Mööli värav jäigi mängu viimaseks ning lõppskooriks 2:1 võit FCI Levadia üle.

Vaatamata võidule peatreener Jürgen Henn mänguga terviklikult rahule ei jäänud. “Oleks tahtnud, et need perioodid, kus me mängu kontrollisime, oleksid pikemad olnud. Olid kohad, kus me võtsime initsiatiivi enda kätte, aga andsime liiga kergesti selle ka tagasi. See oli natuke selline murekoht,” selgitas Henn.

Üks aspekt, millega tuleb vaeva näha, on Jürgeni sõnul palliga mäng. “Kuna me pole palliga mängu kallal nii palju tööd teinud, vaid rohkem kaitse poolt vaadanud, siis see, et me võimalusi ei loonud otseselt muretsema ei pane, aga seal me saame kindlasti veel juurde panna!”

Reede õhtu viimases mängus läksid vastamisi Flora U21 ning Premium liigas mängiv Pärnu JK Vaprus. Enamus mängust kulges tasavägiselt ja väravateta, kuid Flora surve viimasel paarikümnel minutil kandis vilja ning vulkan app mängu lõpp kallutati meie kasuks. Skoori avas 74. minutil vaid 10 minutit varem vahetusest sekkunud Aleksandr Šapovalov, kelle näol on tegemist alles 14-aastase noormehega. See oli tema jaoks kahe mängu jooksul teine värav Flora duubli eest. Mängu lõppskoori vormistas 80. minutil Mark Anders Lepik.

Sel nädalal teevad esindus ja duubel Taliturniirist pausi, sest külla sõidetakse põhjanaabritele Lahtisse. Flora U21 mängib kell 15:15 algavas kohtumises FC Lahti II vastu ning esindus peab oma treeningmängu kell 17:10 FC Lahti esindusvõistkonna vastu.

Jälgi FC Flora instagrami ning hoia end meie tegemistega kursis!