Jätkame koduväljakul kaotuseta! – FC Flora -FC Flora

Jätkame koduväljakul kaotuseta!

Esmakordselt sel hooajal ristasime putsad tartlastega, kellega tuleb uuesti vastamisi minna juba nädala pärast. Esimene vaatus A. Le Coq Arenal lõppes meie 3:1 võiduga.

Talvel külma ja lume tõttu edasi lükatud ning nüüd tagantjärele mängitud Premium liiga esimese vooru lõpetas FC Flora ja Tartu JK Tammeka omvaheline kohtumine A. Le Coq Arenal, mida oli vaatama tulnud 609 inimest. Tegemist oli viimase viimase kodumänguga enne nädala pärast algavat jalgpalli MM-i. Tuleval kolmapäeval tuleb veel korra Tartusse sõita, et seal Tammekaga juba 18. vooru kohtumine pidada.

Flora ja Tammeka olid ainsad meeskonnad, kes enne eilset mängu sel hooajal veel omavahel kohtunud polnud. Viimasest kümnest omavahelisest mängust oli Flora võitnud 7, Tammeka 1 ning 2 kohtumist on lõppenud viigiga. Viimasest viiest mängust oli Floral kirjas neli võitu ja viik. Tammeka seevastu oli püsinud võiduta juba 7 kohtumist järjest, saades viimasest viiest kohtumisest kirja kolm viiki ja kaks kaotust.

Eilne mäng algas kohe hoogsalt, kui juba esimesel minutil oli hea võimalus rohesärgid oma endise koduklubi vastu juhtima viia Jürgen Lorenzil, kes karistuslöögist antud tsenderduse järgselt kastis täiesti vabaks jäi, ent ette kukkunud palli kuigi hästi tabada ei suutnud. Flora haaras kiiresti initsiatiivi ning mäng näis kindlalt meie kontrolli all liikuvat. Kuigi teravust lõime palju, suutis Tammeka väravasuul seisnud Karl Johan Pechter kasti tulnud tsenderdused kenasti ära klaarida ning kasti puhtana hoida.

Poolaja keskel oli korraks ärevust ka meie karistusalas, kui Kaspar Pauri antud pall tagumises postis vabaks jäänud Tristan Koskori leidis, kes meie õnneks aga palli posti lõi. Kümmekond minutit hiljem avanes aga meil uus võimalus ning seekord seda kasutamata ei jätnud. Kevin Aloe suurepäraselt mõõdetud pall leidis kaitseliini taha avanenud Frank Liivaku, kes üks-üks olukorra Pechteri vastu külmavereliselt ära kasutas. Poolaja lõppu jäi kaks väga head võimalus Joseph Salistele, kes mõlemal korral oli palli saanud tähelepanuväärsest kannasöödust – esimesel korral söödu autoriks Zakaria ning teisel Mihkel Ainsalu. Poolajapausile aga vastu Liivaku 37. minuti väravast 1:0 eduseisul.

Teine poolaeg paistis ilma oluliste muutusteta kulgemas, kontroll ikka Flora käes ning Tammeka otsis oma võimalusi vasturünnakute pealt. Tammeka sai oma tahtmise, kui 58. minutil Aleksandr Dmitrijev karistusalas Silver Graubergi takistamisel määrustevastaselt oli tegutsenud ning kohtunik Tammekale penalti määras. Tartlaste kapten Tauno Tekko realiseeris 11-meetri karistuslöögi kindlalt ning tablool valitseski viigiseis. Kui järgnenud paarkümmend minutit suutis Tammeka meie rünnakuid tõrjuda, siis 80. minutil tõmmati omakorda karistusalas maha hea pette teinud Frank Liivak, mis andis florakatele võimaluse omakorda penaltist mängu juhtima asuda. 15 väravasöödu kõrvale sai oma 16nda värava kirja Zakaria Beglarishvili, kes palli kindlalt penaltist väravasse saatis ning rohevalged 2:1 ette viis. Mängu viimane sõna jäi samuti Florale, kui Gert Kams taaskord karistuslöögist ohtlikult peale lõi ning Pechteri tagasi tõrjutud pallini esimesena Rauno Alliku jõudis, kes selle ka väravasse saatis ning lõppskooriks 3:1 vormistas.

Vajalikud kolm punkti käes ning esimene vaatus nädala jooksul mängitavast kahest kohtumisest Tammeka vastu kuulub meile. Kuna voorus olid võidukad kõik liidermeeskonnad, püsib seis tabeli tipus jätkuvalt muutuseta – endiselt lahutab meid FCI Levadiast üks ning Nõmme Kaljust kaks punkti. Järgmine ning ühtlasi viimane mäng enne nädala pärast algavat jalgpalli MM-i leiab aset Tartus Tamme staadionil juba järgmisel kolmapäeval, 13. juunil 19:30 taaskord Tammeka vastu.