Jalgpallipidu lõppes viigiga! – FC Flora -FC Flora

Jalgpallipidu lõppes viigiga!

Tõeline jalgpallipidu!

Uue hooaja teine proovikivi oli samuti tugevate killast. Premium Liigas tuli leppida Hiiul 1:1 viiki sealse Nõmme Kalju FC võistkonnaga. Reede õhtu oli täis emotsiooni ja põnevust, mida täismaja vaatamas käis!

Võitluslik avapoolaeg

Lisaks mängule jäi kindlasti publikule ja jalgpalliringkondadele mäng meelde korraliku valgusshowna. Hiiu staadioni uus valgustussüsteem ei olnud nõus koostööd tegema, õnneks leiti kohtunike ja klubide vahel ühine keel ning lahing sai jätkuda.

Mõlemad meeskonnad mängisid esimesel poolajal pigem ettevaatlikult. Taga riske välditi ning kitsal väljakul otsiti pikema palliga ründajaid. Esimene teravam liigutus tuli meie edurivimeestelt, kui Sappinen pääses terava nurga alt löögile ja see postis kolksatas. Kalju jõudis samuti meie karistusala ümber toimetama, kuid suutsime neid löökidele mitte lasta. Küll teenisid nõmmekad ohtralt nurgalööke, millega täna eeskujulikult toime tulime. 33. minutil juhtus midagi ootamatut, kui Kalju vahetas Subbotini välja ning teda asendas Kirss. Mäng oli rabe ja võitluslik, kuid kindlasti põnev ja vaatemänguline, sest esimene poolaeg möödus reaalse mänguajana kiiresti – 0:0.

Arno Pijpers: „ Valgusega mured alguses natuke segasid võistkondi, kuid usun, et jäkamisega tehti õige otsus. Kõik olid selle otsuse tegemisse kaasatud ning selleni jõudisme kõik koos – korrektne käitumine situatsioonis.“

Korralik andmine!

Võidetud punkt või kaotatud kaks?

Vaheajal meeskonnad vangerdusi ei teinud. Silmnähtavalt olid võistkonnad valmis rohkem riske võtma, et väärtuslik värav ning võit endale krabada. Mänguliselt sai varasemast rohkem näha Sidorenkovi tõusmisi ning Kalju suutis palliga mängus juurde panna. Nende käikude pealt saime meie aga ruumi nõelamiseks. Seekord positsioonirünnakul, kuid vasakul äärel sai Saliste üsna vabalt tsenderdama. Mees mõõtis vasakuga täpse palli viiekasti joonele ning Alliku edestas palli ründamisel Sidorenkovi – suurepäraselt peaga nurka ning 1:0!

See lõi hetkeks rivist välja ka kogenuma Nõmme, sest järgnesid minutid, kus tegelikult oleksime pidanud fännide laulu saatel mängu ära otsustama. Esmalt pääses löögile Zaka, kuid Teleš tõrjus meisterlikult nii, et ka lahtise pallini Sappinen ei ulatunud. Minutid hiljem oli taas Alliku aktsioonis, kui suutis õrna puutega veel Kalju puuriluku nina ees palli suunda muuta, kuid vähe – kindamees korjas ka selle ürituse.

Sündmuste keerisesse tõusnud Märten Kuusk: „ Alguses tõmbasime selle pikema õlekõrre, lõime ära! Suutsime tegelikult veel võimalusi tekitada, aga ei suutnud mängu lõpetada. 2:0 oleks neil kindlasti väga raske olnud, aga siis… tuli see penalt ja läks aia taha see mäng meil. Kaotasime kaks punkti ikka.“

Kalju elas ärevad hetked üle ja 72. minutil said nad selle eest tasu. Meie kastis võitlesid Märten ja Toomet tsenderdusele minnes positsiooni pärast ja korraga olid mõlemad pikali. Khtuniku vile lõikas läbi fännide kisa ja käsi osutas punktile – penalt. Tagatipuks oli Kuusk ka esimesel poolajal kollase saanud ja varajane dušš oli tõsiasi. Otsus vaidlemisele ei kuulu.

Seisva palli spetsialist Sidorenkov oli kindel ja tõi viigi tabloole – 1:1. Samas olid ees veel 20 ränkrasket vähemuses pingutamist vajavad minutid. Võitlesime ja kõik andsid ennast maksimumi ja ette rutates võib öelda, et pidasime vastu. Kahel korral oli Toomet taas meid ohustamas, kuid Mait Toom noolis teist mängu järjest endale ERRi kella ja tõi need üritused suurepäraste reaktsioonitõrjetega välja. Parima tiitel talle hiljem ka omistati. Põnevad ja kaasahaaravad, kuid samas rasked lõpuminutid said õnneks läbi ja kohtumine möllava publiku ees viigilise tulemini.

Rauno Alliku lõi meie juhtvärava!

Peatreener Pijpers: „ Ma olen väga rahul meie noore meeskonna võitlusvaimuga, mida täna raskel hetkel näitasime. Samas ei mänginud me piisavalt hästi, et õigel hetkel mängu ära otsustada. Meil olid päris head võimalused selleks. Vastakad tunded – üks punkt on ainult lõpuminuteid vaadates võidetud, kuid kui tervet kohtumist arvestada, siis meie jaoks tundub see tulemus pigem nagu kaotatud kaks punki.“

Tähtsat rolli omanud penalti olukorrale peatreener konkreetselt püsima jääda ei tahtnud: „ Ma pean selle kordusest üle vaatama, aga otsus oli selline. Pigem olen üllatunud esimese kollase kaardi pärast, mis Märtenile anti. Võrreldes paljude teiste situatsioonidega selles mängus, kus hoiatuskaarti ei järgnenud, oli see äärmiselt kergelt tulnud.“

Kahest esimesest suurmängust läheme edasi kaotuseta, kuid samas ka võiduta. Meeskond tahab kindlasti III voorus kolm punkti koju jätta!

Tänud suurepärastele fännidele atmosfääri eest ning võtame ja murrame koos Vapruse maha! III voor L 18.03 kell 16:00 Sportland Arenal.

10.03.17 kell 19:30 Hiiu kunstmurustaadion

KALJU FC vs FC FLORA 1:1 (0:0)

Väravad: 74. pen Sidorenkov – 52. Alliku

Hoiatused: 23. Artjom Dmitrijev, 56. Janar Toomet, 70. Andrei Sidorenkov – 28., 73. Märten Kuusk
Eemaldamine: 73. Märten Kuusk
Mänguolud: +1, pilves ilm; kunstmuru heas seisukorras.