Superkarikas suur kaotus – FC Flora -FC Flora

Superkarikas suur kaotus

Superkarikas jäi täna kaugele.

Täna Sportland Arenal oma kümnendat Superkarikat jahtima läinud Flora pidi kahjuks tunnistama FCI Tallinna suurt 5:0 võitu. Mitmetest headest võimalustest hoolimata ei suudetudki kahjuks skoori teha, kuid kindlasti oli lubamatu endale löödud värvate hulk!

Uus jalgpallihooaeg sai täna avalöögi ning mõlemad Superkarikale heidelnud meeskonnad läksid kohtumisele vastu võimalusega ajalugu teha. FC Flora ihaldas tiitlit kümnendat korda pea kohale tõsta, FCI eesmärgiks oli kindlasti enda esimene kätte saada. Valitseval Eesti meistril õnnestus oma ülesanne täita, kuid võib öelda, et tegu polnud algaja õnnega.

FCI ründab efektiivselt

Mäng algas väga intensiivselt ja hea tempoga mõlemalt poolelt. Esimesena suutsime meie vastaste kastis elevust tekitada. Hea võimaluse tekitasid Sappinen ja Alliku. Sappinen pääses vasakult äärelt läbi ning üritas keskele sööduga nimekaimu leida, kuid mänguvahend jäi Allikule kahjuks selja taha. FCI kogenud kaardivägi sai tasapisi sammuti kõrgemad pöörded üles ning haarasid vaikselt mängu enda kätte. Selle initsiatiivi ülemineku märgiks löödi kaks valusat tabamust.

Esmalt kinkisime kerge karistuslöögi äärekohtuniku eest, palli taha asus Tumasyan. Madal tsenderdus leidis tagumises postis Brenti edestanud Avilovi, kes raskest situatsioonist hoolimata filigraanselt pommlöögiga palli võrku tulistas – 0:1.

Mõned minutid hiljem suutis Voskoboinikov üllatavalt palju vabadust meie karistusalas leida. Mees töötles talle söödetud palli ning leidis kõrvalt rünnakule lülitunud Roman Sobtšenko, kes kiirelt lahendas. Ühe puutega tehtud tugev löök leidis läbi reageerinud Alandi käte tee võrku – ette nurka 0:2.

Enne kui nendest hoopidest taastusime, lasime uuesti Sobtšenkol proovida. Seekord peaga sooritatud löök õnneks seisu ei muutnud. Tundus, et tuleme mängu tagasi. Saime uuesti mängurütmi ning enne poolaja vilet olime lähedal ühe tagasi löömisele. Äärekaitsjana tegutsenud Märten Kuusk tõusis rünnakule ja tulistas paarikümnelt meetrilt tagumise posti suunas. Igonen sirutas, kuid oli võimetu. Paraku abistas kindameest kõlisenud post ja tagasi põrkunud pallile esimesena jaol olnud Ainsalu löögile viskusid FCI mehed joonel ennastsalgavalt ette. Järgnenud nurgalöök tekitas segadust, kuid pidime poolaja pausile siiski 0:2 kaotusseisus vastu minema.

Arno Pijpers: “Olime naiivsed. Alustasime mängu normaalselt, arvan, et alguses olid meil paremad võimalused. Seejärel andsime kaks lihtsat väravat ära, mis tulenesid sellest, et avasime mängu liialt palju. Meeskondliku kaitse puhul on väga tähtis kompaktsus, aga meie olime üksteisest liialt kaugel. Nõnda andsime juba esimesel poolajal mängu vastase kätte.”

FCI mehed said täna igale poole jaole.

Risk ei õigustanud

Teisele poolajale võis oodata sama innukat Florat, kes mängu tagasi tahtis. Paraku oli paus mõjunud rahustavalt ning rohesärkide võetud riskid tundusid väljakul natuke liialt tarmukad. Liinide vahed olid suured ning positsioonid laiali. Ei läinud kaua kui kogenud FCI keskväli sellest vilju lõikas. Aktiivselt tegutsenud Sergey Tumasyan mängis paremale äärele Kulinitšile ning sööstis ise värava ette, kus madala tsenderduse uhkes üksinduses võrku lükkas – 0:3. Mäng oli tehtud. Lumepall hakkas veerema.

Enne lõppseisu tabloole tekkimist oli Floral veel üks väga arvestatav auvärava võimalus. Vahetusest positiivselt sekkunud Zakaria Beglarishvili leidis suurepärase läbisööduga Rauno Sappineni, kuid kahjuks ei õnnestunud ründajal Igoneni üle mängida ja olukord lahenes puuriluku kasuks. Kuid õhus oli see, mis lõpplahendusena ka saabus. Mõlema meeskonna poolt natukene rahunenud mängu sekkus ilmselgelt näljane Albert Prosa ning loomulikult sai mees nüüd peaosa. Ei läinud kaua kui ründaja mitme floraka eest jooksu sai ja üks-ühele pääsedes kaitsjad eemal hoidis ning tugeva löögi Alandile püüdmatult võrku saatis – 0:4. Hetked hiljem lükkas sama mees Kulinitši söödust viienda – 0:5. Lõpuvile kõlades sai FCI Tallinn enda esimest Superkarika võitu tähistada.

Flora peatreener: “Teise poolaja juhtumisi ei saanud ka mina mingil hetkel enam muuta. Üritasime tagasi tulla, kuid see tähendas, et avasime end veelgi ja nii see minema hakkas. Selliselt riskides võib jalgpallis niimoodi minna nagu täna meil.“

Kapten Brent Lepistu lisas: “Sellisele seisule vabandusi pole. Nüüd peame õiged järeldused tegema ning selle tulemuse enda selja taha jätma!”

Täna jäi midagi puudu.

Õnnitleme FCI Tallinnat esimese Superkarika võidu puhul ning vaatame juba Premium Liiga suunas. Flora alustab liigahooaega juba 4. märtsil kodus FC Levadiaga. Mäng leiab aset Sportland Arenal kell 16:00 ning on nähtav ka ETV vahendusel. Ootame Teid kaasa elama, et aidata meeskonnal tänasele positiivne vastukäik anda.