Viimased 10 minutit rikkusid ilusa võidu Tartus – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Viimased 10 minutit rikkusid ilusa võidu Tartus

Logua Zaka

FC Flora jätkab Premium liiga tipus ka pärast 30. vooru, kus Tartu Tamme staadionil saadi kindel 4:2 võit Tammeka üle. Miinuspoolele jäid hooaja esimesed punased kaardid ning nii Sergei Mošnikovi kui Karl-Eerik Luigendi jaoks tähendavad need eemalejäämist Nõmme Kalju mängust.

Võrreldes teisipäevase dramaatilise 2:1 võiduga Paides oli Norbert Hurt teinud kaks vahetust – kaartide tõttu mängukeeldu kandnud Baranovi asemel oli keskkaitses tagasi kaptenipaela kandev Rähn ning vasakul äärel alustas vigastust raviva Gussevi asemel Logua.

Flora alustas väga aktiivselt, soovides näidata paremat mängu, kui kuu aega tagasi Tartus lepitud 1:1 viigis. Juba 4. minutil mängis Jürgenson paremal äärel Kevin Andersoni üle, Mošnikovi pealöök lendas siiski meetrijagu üle lati.

Mõni minut hiljem oli aktsioonis Alliku, kes suunas palli värava ette Mošnikovile ent Tartu kaitse sai jaole ja likvideeris ohu korneriks. Nurgalöögi järel sai võimaluse Rähn, kelle jalad aga läksid veidi sõlme ja kodumeeskond pääses. Jürgenson jätkas reide kaitsest rünnakusse ning veerandtunnise mängu järel leidis põlise tartlase sööt pärnaka Alliku. Paraku ei osanud viimane kastis palliga midagi tarka peale hakata.

23. minutil oli õhus Mošnikovi esimene värav pärast naasmist Florasse, kui Metsa pika palli järel eksis Tammeka väravavaht väljajooksul. Mošnikovi löök lendas tühjast väravast aga mööda. Vasturünnakul kukkus Kristjan Tiirik karistusalas, kuid kohtunik Tarajevi vile vaikis.

26. minutil oli rohesärkidel veelgi rohkem õnne, kui Rauno Tutki hea sööt vabastas paremal äärel Andre Paju, kes lajatas löögi väravalatti. Vana reegel „kui ise ei löö…“ kehtis ka seekord, sest pool minutit hiljem tsenderdas Logua vasakult ning Prosa hooaja 20. liigavärav oli tõsiasi! 1:0.

Kaks minutit hiljem oli Prosal võimalus Flora edu duubeldada, kuid pealelöögi asemel püüdis endine Tammeka ründeäss väravavaht Kütist mööda triblada, mis võimaldas Tammeka kaitsjatel olukorra päästa. Flora tugev surve tõi teise tabamuse 36. minutil, kui pall toimetati mitme söödu järel vasakule, kust Logua selle kauni sooritusega võrku virutas! 2:0.

Tammeka jätkas kärsitult, hoidis liine väga kõrgel ning 39. minutil ei jõudnud kaitseliin taaskord positsioonidele. Florale selline olukord sobis ning Alliku vabastava söödu järel lõi Beglarišvili 3:0. Avapoolaja lõpus võinuks skoor veelgi kasvada, kuid ei Mošnikov ega Alliku oma jalga valgeks ei saanud.

Teise poolaja alustuseks leidis Flora üks harvadest kauglöökidest läbi Luigendi jala tee Tammeka värava küljevõrgus. 56. minutil eksis kodumeeskonna kaitse taas rängalt, aga täna ei olnud Alliku päev, sest pärast head vaheltlõiget saatis ta mänguvahendi raksti vastu väravaposti.

Pärast Logua kaht löögivõimalust tuli neljas värav lõpuks ära, kui Jürgenson realiseeris 61. minutil enda poolt teenitud penalti. Prosa ja Zaka said peagi puhkust ja platsile jooksid Post ning Frolov. Mehed ei saanud õieti veel ringigi vaadata, kui keskväljal röövis Frolovi jalalt söödu Rauno Tutk, virutades palli 35 meetrilt ristnurka. Kui septembrikuus peaks veel ilusam värav löödama, peaks see olema tõeline imetabamus. 4:1.

Vahe oli siiski suur, Tammekal come-backi usku ei olnud ning Flora otsis viiendat. Luigendi 74. minuti suurepärane sööt vabastas Logua, kelle terava nurga alt teele saadetud pall veeres napilt postist mööda ja seda valelt poolt.

Liidrikoha Levadialt tagasi võtnud külalisi tabas tõeline külm dušs 81. minutil. Posti kaunis kannasööt ja vahetusmees Sobtšenko jätk andsid võimaluse kastis trikitada Mošnikovil. Kodumeeskonna kaitsjad vaatasid seda tantsu vaid pealt, kahjuks läks pall natuke Mošnikovi jalast kaugele, väravavaht Kütt tormas vahele ning löögiliigutust teinud florakas tabas palli asemel õnnetult väravavahti. Mõningase segaduse järel näitas Tarajev ootamatult kollast kaarti ning kuna Mošnikovil oli hoiatus all, tähendas see mängust eemaldamist. Mees ise oli väga löödud, sest punane kaart tõi automaatselt mängukeelu 31. vooru Kalju matšiks…

Flora olukord muutus veelgi kurvemaks esimesel üleminutil, kui Luigend sõitis arusaamatult tagant sisse Rääbisele. Kindlas võiduseisus rumal eksimus, sest isegi kollane kaart tähendanuks mängukeeldu Kalju vastu, kuid Tarajev näitas otse punast, mis jättis Flora viimasteks minutiteks üheksakesi.

Inetu lõpu krooniks määras Tarajev järgnenud karistuslöögi olukorra järel Tutki kergelt särgist sikutanud Aloele vea. See tähendas ka penaltit ning Tutk ise vormistas lõppseisuks 4:2. Flora tõusis 70 punkti peale, möödudes silmaga Levadiast ja edestades järgmist vastast Nõmme Kaljut 4 punktiga. Suur duell seisab ees juba järgmisel laupäeval 27. septembril, mil A.Le Coq Arenal kõlab avavile kell 16:00.

Premium liiga XXX vooru mäng:

20. septembril kell 19:00 Tamme staadion (Kungla 1a, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA – TALLINNA FC FLORA  2:4 (0:3)
ametlik protokoll
Väravad: 67., 90.+3. pen. Rauno Tutk – 26. Albert Prosa, 36. Irakly Logua, 39. Zakaria Beglarišvili, 61. pen. Markus Jürgenson
Hoiatused: 60. Rasmus Tauts, 61. Kevin Anderson, 78. Martin Hurt – 64., 81. Sergei Mošnikov, 90.+3. Kevin Aloe
Eemaldamised: 81. Sergei Mošnikov, 90.+1. Karl-Eerik Luigend

JK Tammeka: 23-Kütt, 15-Tauts (63. 22-Šabanov), 13-Lorenz, 28-Tutk, 6-Tekko, 18-Paju, 7-Tiirik (79. 26-Aasmäe), 24-Hurt, 4-Anderson, 2-Ojamaa, 17-Suurpere (66. 8-Rääbis).
Varus: 1-Pechter, 22-Šabanov, 26-Aasmäe, 25-Gutak, 3-Tenno, 8-Rääbis, 16-Naggel.

FC Flora: 33-Prins, 16-Jürgenson, 6-Mets, 29-Rähn, 4-Aloe, 21-Mošnikov, 38-Luigend, 7-Beglarišvili (66. 25-Frolov), 9-Alliku, 99-Prosa (66. 2-Post), 8-Logua (77. 17-Sobtšenko).
Varus: 73-Toom, 2-Post, 25-Frolov, 15-Junolainen, 17-Sobtšenko, 13-Juha, 10-Lepistu.

Mänguolud: +15, selge ilm; muruväljak heas seisukorras.