Hooaja viimasest kodumängust magus võit! – FC Flora -FC Flora

Hooaja viimasest kodumängust magus võit!

Laupäeval kohtus esindusmeeskond Premium liiga hooaja viimases kodumängus FC Kuressaarega, kelle üle võeti kindel 4:0 võit. Kolm võidupunkti tõstsid meid tabelis Kaljuga ühele pulgale.

Tiitlijaht jätkub! Kuivõrd päev enne meie mängu Kuressaarega tegi Nõmme Kalju viigi Paide Linnameeskonnaga, andis see meile võimaluse tõusta laupäevase võidu korral Kaljuga võrdsetele punktidele. Selle ülesandega tulid mehed eeskujulikult toime ning saarlaste üle võeti kindel ja kontrollitud 4:0 võit.

Mängupäeva toetajaks oli Seesam Kindlustus, kellega koostöös korraldati ühtlasi ka SOS-lasteküla lastele üks eriline ja meeldejääv päev. Lapsed kogunesid juba hommikul EJL jalgpallihalli, kus meie treenerite juhendamisel tehti erinevates tegevusjaamades mitmesuguseid jalgpalliharjutusi. Üllatusvisiidi tegid lastele ka meie esindusmeeskonna mängijad, kes igale lapsele kingitud Nike’i jalgpallile autogramme andsid ning oma autogrammikaarte jagasid.

Kui aga mängud mängitud ja kõhud täis söödud said, said kõik lapsed võimaluse A. Le Coq Arenal kaasa elada meie hooaja viimasele kodumängule. Lasteküla lapsi oli ühtekokku ligi poolsada ning loodame, et kõik said emotsionaalse ja pikaks ajaks meelde jääva päeva osaliseks.

Mäng ise algas esimestest minutitest alates meie domineerimisel. Kümnekonna minuti järel olid head võimalused nii Erik Sorgal kui Markus Poomil meid juhtima viia, kuid võimalusteks need jäidki. 22. minutil teenisime nurgalöögi, kust andis palli ette posti Zakaria Beglarishvili, Poom suunas peaga kõrge palli värava ette ning seal ei suutnud palli korralikult tabada ei Madis Vihmanni pea ega Ingmar Krister Paplavskise käed, mistõttu pall Paplavskise kaudu väravasse veeres ja meid 1:0 ette viis. Esimesse poolaega mahtusid veel mitmed head tõrjed Kuressaare väravasuul seisnud meie oma poisilt Paplavskiselt ja nii läksime poolajapausile minimaalses eduseisus.

Kuigi teine poolaeg jätkus täielikult meie kontrolli all ning Kuressaaret me oma värava lähistele ei lubanud, ei suutnud me ka ise eduseisu suurendada. Veerand tundi enne normaalaja lõppu võttis Kuressaare kaitsja Reivo Vinter aga oma teise kollase kaardi ning jättis sellega saarlased kümnekesi. Vahetusest sekkunud Vlasiy Sinyavskiy, Maksim Gussevi ja Mark Anders Lepiku värsked jalad kasutasid ülekaalu aga kiiresti edukalt ära. Kümne minutiga löödi kolm väravat, neist kaks lõi Lepik vastavalt Sinyavskiy ja Gussevi söödust ning kolmanda puhul oli Zaka järjekordsele väravale lähedal, ent tema peene löögi saatis väravajoonelt võrku Rasmus Saar, kelle omaväravaks see kirja läks. Nii saimegi hooaja viimasest kodumängust kindla 4:0 võidu, mida vaatamata jahedale ja lörtsisele ilmale oli vaatama tulnud üle 400 pealtvaataja.

Meie hooaja keskmiseks publikunumbriks kujunes seega 559 inimest, mis tähendab võrreldes mulluse 477 inimsega 17-protsendilist kasvu! Tegemist on ühtlasi kogu Premium liiga viimase kolme aasta parima keskmise publikunumbriga ühe klubi kodumängudel. Aitäh teile, meie toetajad, fännid, noormängijad ja nende pered ning kõik teised, kes hooaja jooksul tee mõnele meie kodumängule leidsid!

Järgmine mäng ootab ees aga tuleval laupäeval, 3. novembril kui sõidame külla Viljandi Tulevikule. Et tiiltimängus püsida, peame Viljandist kindlad kolm punkti võtma, et hooaja lõpplahinguks Levadia vastu hea emotsiooniga vastu minna!