Hiiul täitsime miinimumeesmärgi – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Hiiul täitsime miinimumeesmärgi

Septembri teine päev tõi Eesti jalgpallisõpradele kohe tõelise maiuspala, kui tabeli kaks esimest omavahel punkte jagama asusid. Pingelises mängus suutsime Hiiul miinimumeesmärgi täita ning sealse Nõmme Kaljuga 1:1 viiki mängida.

Tabeliliidrite heitlus tõotas tulla tuline, sest hooaja lõpp on üha lähemale jõudmas ning mõlema meeskonna jaoks iga punkt arvel. Tegemist oli suvel Floraga liitunud Henrik Pürgi ja Vlasiy Sinyavskiy jaoks esimese Hiiule naasmise mänguga, mida ei jätnud tähelepanuta mõistagi ka Kalju Roosad Pantrid.

Mäng algas kohe tempokalt ning algusfaasis oli tempo kruvijaks pigem Nõmme Kalju, kes kodu(kunst)murul väga teravalt alustas. Vastane üritas rünnata peamiselt parema ääre (meie poolt vaadatuna vasaku ääre) kaudu ning just sealt ka juba 12. minutil juhtima mindi. Madis Vihmann suutis peaga esimese kasti tulnud palli küll edukalt klaarida, ent teise palli napsas Kevin Aloe eest ära Andri Markovitš, kes terava palli ette posti saatis ning seal oli esimesena vastas Robert Kirss, kes palli õla või rinna abil praktiliselt väravasse jooksis. Vaid paar minutit hiljem avanes sama ääre kaudu väljaku peremeestel võimalus eduseisu suurendamiseks, kui löögile pääses Igor Subbotin, õnneks oli Mait Toom mees omal kohal ja tõi suurepärase tõrjega löögi lati alt ära. Esimene meie ohtlikum moment saabus 26. minutil, kui hea kauglöögi saatis teele Markus Poom, ent löök läks napilt paremast postist mööda. Loetud minutid hiljem suunas Zaka õhust tulnud palli suurepäraselt peaga kaitsjate vahelt jooksu peale Mark Anders Lepikule, kes kasti joonelt tugevalt peale lõi ning kuigi esimese palli tõrjus Londak tagasi, oli kiiresti jaol Maksim Gussev, kes palli peaga maapõrkest väravasse saatis. Poolaja lõppu jäid veel pealelöögid Gussevilt ja Zakalt ning paar head tõrjet Mait Toomilt, kuid vaheajale mindi siiski 1:1 viigiseisul.

Teine poolaeg jätkus sealt, kus esimene pooleli jäi ehk mõlemad meeskonnad küll üritasid, kuid ühtki päris sajaprotsendivõimalust kummalgi ei tekkinud. Kordamööda jõuti palliga küll rünnakule, mis aga tihti lõppes ebaõnnestunud löögi või kaitsjate hea neutraliseerimisega. Korduvalt tekitas teravust kaartide tõttu mängust eemale jäänud Rauno Alliku asemel paremal äärel mänginud Gussev, kuid väravani ei jõutud. Võitluslik, kuid võimalustevaene teine poolaeg lõppes väravateta ning nii said mõlemad meeskonnad kirja ühe viigipunkti, mis tabelisse muutusi ei toonud. Kalju jätkab ühe mängu rohkem pidanuna Florast viie punkti kaugusel ning omavahel meeskondi ees veel üks kohtumine 7. oktoobril A. Le Coq Arenal.