Hädas iseenda ja sitke vastasega; lõpuks siiski kindel võit – FC Flora -FC Flora

Hädas iseenda ja sitke vastasega; lõpuks siiski kindel võit

Erik Sorga vs JK Tõrva

Evald Tipneri karika 1/16-finaal ei kujunenud Flora jaoks fännide poolt oodatud jalutuskäiguks. JK Tõrva pani rahvusstaadioni murul käima tõelise lahingu ning sadakond Lõuna-Eestist kohale sõitnud Tõrva fänni võisid sinivalgetes särkides mänginud meestele hoolimata 0:5 kaotusest peale mängu uhkusega aplodeerida. Mängu kõige lihtsam kokkuvõte mahub nelja sõnasse: Flora fännid tegid sama.

Fakt: II liiga seitsmes klubi hoidis valitseva meistri ja karikavõitja 60 minutit nullil. Esimene poolaeg möödus Flora armutu domineerimise tähe all, kuid kiirustatud otsused, ohtrad sööduvead ja tehniline praak ning lohakus realiseerimisel, kombineerituna tõrvalaste väravavahi suurepärase mänguga, lükkasid avaväravat frustreerivalt minutikaupa aina edasi.

Magnus Karofeld sai Flora väravasuul seistes esimese 45 minuti jooksul palli puutuda täpselt ühe korra, kuid see ei lugenud midagi: massiivsurvest oli kasu vähe, ees püsis samasugune null nagu Karofeldi valvatavas väravas.

Päästvad tabamused tulid alles teisel poolajal.  Harvanähtavalt kohe poolajapausi järel platsile vahetatud kolmik Gert Kams, Zakaria Beglarishvili ning Rauno Sappinen (kes asendasid vastavalt Henri Järvelaidu, Joseph Salistet ning Sakari Tukiaineni) tõid mängu oodatud elu, samuti paranes koheselt tänases kohtumises mängujuhi rolli kandnud Andre Frolovi esitus.

Skoori avas 60. minutil Markus Jürgenson, kelle suurepärase läbimurde tulemusena sündis pingetest vabanenud meeskonna rõõmuks juba kolm minutit hiljem teinegi koll. Flora juhtis 2:0 ja alles nüüd saadi mängumootor ja söödumasin tööle Florale kohaselt.

66. minutil lõi oma uudsevärava Flora esindusmeeskonna eest alles möödunud nädalal debüteerinud Erik Sorga, kelle teravus samuti raskekahurväe mängulülitumisel esile kerkis. 69. minutil oli ta teistkordselt täpne, seekord penaltipunktilt, kui Kamsi läbimurre kastiäärelt tõrvalase poolt käega palli mängides peatati. Ka mängu lõppskoori tabloole toonud värava lõi Sorga, skoorides kübaratrikki tähistava kolmanda kolli 76. minutil.

Tõrva auks tuleb tunnistada, et veel 0:4 taga olles ei murdutud ning rünnati igal vähimalgi võimalusel – ja vähe neid võimalusi ju tõesti oli – innukalt. Paaril korral suudeti puhtalt visaduse ja tahtejõuga Flora kaitseliin ka paanikasse ajada ning kastis ohtu külvata. Karofeld sai veel mängu lõpuminuteil kirja ka kohtumise esimese pantrihüppe, kui ebaõnnestunud klaarimise järel tekkinud rünnakust kaugelt värava poole lennanud kuulile ülinapilt jaole sai ja selle püüdis.

Peatreener Argo Arbeiter võtab mängu kokku siiraste emotsioonidega: “Ma lähen mängus nähtu peale harva endast välja, kuid täna tunnistan, et see juhtus.  Ma ei karda kasutada meie esimese poolaja iseloomustamiseks otsekohest eesti keelt: meie mäng oli kohutavalt s**t! Asi, mida ma mänguolukorras ei tolereeri, on mentaalne lodevus ja seda me kogu meeskonna esituses esimesel poolajal platsil näha saimegi. Kogu austuse juures Tõrva vastu – nad tegid kummardustvääriva partii, au neile ja mütsid maha! – täna tuli meie meeste mängus välja see, kelles on sisu ja meeletugevust ka selgelt nõrgema vastase vastu minnes; ning kelles on seda vähem.”

Arbeiteril jätkub siiski ka kiidusõnu: “Teisel poolajal, kui kahurväe mängu panime, sulasid noored ehk Markus Poom ja Erik Sorga mängu probleemideta ning paranes kogu meeskonna esitus üldiselt. Samas pean tunnistama, et ei plaaninud vahetusmehi tervet poolaega mängitada. Sorga puhul ütlen üht – meie praegune edurivi peab selgelt selja taha vaatama, sest sealt on tulemas kiirrong, kes endale esindusmeeskonnas üsna pea kohta nõudmas.”

Flora kohtub Tipneri karika 1/8-finaalis Nõmme Kaljuga. Info selle mängu kohta Flora kanaleis lähipäevil.