Rootsist 1:1 viik – FC Flora -FC Flora

Rootsist 1:1 viik

Fännid oli meiega.

Flora meeskondada võõrsilmängude nädala teine kohtumine viis meie esinduse Rootsi. Seal oli Solnas peetud mängus vastaseks Superettanis mängiv IK Frej Täby. Eelmisel hooajal saavutas see klubi Rootsi tugevuselt teises sarjas kümnenda koha.

Mäng algas kunstmurul mõlemapoolse üritamisega ning suhteliselt varakult õnnestus Floral ka juhtima asuda. Hea pressingu tagajärjel võitis Rauno Alliku vastaste väljakupoolel mänguvahendi ja söötis selle paremalt äärelt üles tõusnud Sappinenile. Sappineni tsenderdus võttis vastasest ootamatu rikošeti ning leidis tee esinurgast väravasse – õnnelik 1:0. Esimene kolmveerandtund oli küll lahtine, kuid erilisi võimalusi kumbki meeskond luua ei suutnud. Üks väheseid olukordi lõppes ka väravas, kuid Frej karistuslöögijärgses saginas fikseeriti suluseis. Sarnane situatsioon oli ka meie poolelt kui Sappinen läbi mängiti, kuid realiseeritud olukorras lehvis taas äärekohtuniku lipp.

Teisel poolajal kulges mäng ka pärast vahetuste tegemist samas taktis edasi. Juhtuma hakkas alles mängu viimasel kümnel minutil. 80. minutil õnnestuski vastastel taas standardolukorra järel täpne olla ning seekord oli värav ka määrustepärane ning tõi tabloole viigi. Sellest oluliselt enesekindlust ammutanud rootslased üritasid mitmel korral meie väravat ohustada, kuid Flora nõelas teravalt. 89. minutil pääses kontrarünnakust Fedorenko väravavahiga silmitsi, kuid lõi palli napilt üle raamide. Lisaminutitel sai veel Märteni algatatud olukorrast Alliku peaga jätkama ning pall jõudis German Šleini jalale, kelle löögi suutis vastaste puurivaht suurepäraselt latti tõrjuda. Lõpuvile tähendas võistluslikku 1:1 viiki.

Järgmisena võtab FC Flora esindusmeeskond ette teekonna Leetu, kus Vilniuses kohtutakse Žalgirise võistkonnaga. Mäng toimub eeloleval esmaspäeval kell 12:00.