Floral ei õnnestunud Levadiat murda ka Kadriorus – FC Flora -FC Flora

Floral ei õnnestunud Levadiat murda ka Kadriorus

FC Levadia - FC Flora 1:0

Eesti karikavõitja FC Flora kurb seeria FC Levadia vastu sai jätku Kadrioru staadionil, mil kombinatsioon reedesest päevast ja Premium liiga 13. voorust tõid 0:1 kaotuse. Mängu ainsa värava lõi Ilja Antonov 8. minutil.

Kohtumise algus sujus paremini külalistel ja 6. minutil oli Flora nurgalöögi järel väravahõngu, kui Sander van de Streek sai peaga löögile, kuid Roman Šmiško Levadia väravas luges situatsiooni hästi ja sai käed vahele.

Levadia vastus oli valus. Kiirel vasturünnakul jäeti Ilja Antonov liialt vabaks, järgnes kasti joonel osav seinasööt läbi Rimo Hundi ning Antonov keerutas palli Marko Meeritsa külje alt väravasse – 0:1.

FC Flora avapoolajal kosuda ei suutnud. 17. minutil oli van de Steekil veelkord healt positsioonilt löögikoht, kuid taaskord oli Levadia kaitse ennastohverdav ja sai löögile ette.

Küll aga oli šansse eduseisu kasvatamiseks väljakuperemeestel. 34. minutil jäeti Hundile paremal äärel liialt tegutsemisruumi, järgnes tsenderdus, millest Artur Pikk saatis palli Flora kergenduseks vastu väravaposti.

41. minutil leidis Levadia karistuslöök üles meie kaitseliini taha jõudnud Marek Kaljumäe, kes suunas palli napilt üle värava. Minut hiljem näppas Antonov taaskord söödu vahelt, kuid seekord oli lõpplahendus isekas ja tsenderduse asemel tulnud löök ei kujutanud ohtu.

Flora parim võimalus tuli esimesel üleminutil, mil vasakult äärelt pääses läbi Karl-Eerik Luigend. Lööginurk jäi natuke teravaks ja Šmiško tõrje oli loogiline jätk.

Mängu piletitulu 1000 eurot anti vaheajal üle 7-aastase Aleksile, kes põeb kaasasündinud lihashaigust. Poisi taastusravi toetas omaltpoolt ka FC Flora, annetades esindusmeeskonna mängijate, treenerite ja klubi kontori poolt lisaks 300 eurot.

Levadia rünnakud jätkusid teisegi poolaja alguses. 49. minutil keerutas Igor Subbotin karistuslöögi üle Flora müüri, kuid Meeritsal mitte just väga tugeva löögi püüdmine raskusi ei valmistanud. Mõned minutid hiljem eksis Flora väravavaht ise, kuid triblamisele järgnenud pallikaotus lahenes õnneks nurgalöögiks.

67. minutil mängis Hunt üle Marten Mütti ja ka Meeritsa, kuid Flora päästis halvimast väravalatt. Uut hingamist tõi Luigendit asendanud Jean Adou, kes kohe esimeste pallipuudetega teenis nurgalöögi. Järgnenud olukorras kerkis kõige kõrgemale Karl Palatu ja seekord oli väravalatt armuline Levadiale.

72. minutil oli Adoul endal löögikoht, ent pall maandus värava küljevõrgus. Flora surus üha rohkem ja kaitseliini jäid augud. Ühel vasturünnakutest oli Hunt lähedal eduseisu kasvatamisele, kuid viimasel hetkel nullis väravavõimaluse Palatu.

Floral endal nappis ideid ning Levadia kaitse püsis kindlalt. 0:1 kaotus tähendab seda, et 34 punkti peale tõusnud Levadiast jääme maha juba kuue silmaga. Järgmisel reedel on taaskord ees tee Kadriorgu, kus vastaseks on Nõmme Kalju.

24. mail kell 19:30 Kadrioru staadion (Roheline aas 24, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA – TALLINNA FC FLORA  1:0 (1:0)