Florakad käisid Kreekas koondist toetamas – FC Flora -FC Flora

Florakad käisid Kreekas koondist toetamas

FC Flora klubi on üks suur pere ning üksteist tuleb toetada! Sellise idee põhjal on meie noortetöös sisse viidud uuendusi, et tulevikutähed saaksid teoreetilisi teadmisi juurde just Flora esindusmeeskonna mängudelt! Põnevad arengud on viinud veelgi vingema võistluseni, mille esimese perioodi võitjad said sõita Kreekasse koondisele kaasa elama!

Uuendusena tõime noorte treeningprotsessi juurde esindusmeeskonna kodumängude külastuse ning iga Premium Liiga kodumängu eel toimub EJL pressiruumis taktika veerandtund (ca 15-30 minutit enne mängu algust) Flora lastele ja treeneritele, kus esindusmeeskonna personal on teinud igaks korraks videokokkuvõtte mängu erinevatest nüanssidest. Samuti läks lahti lisaks tavapärasele mängupõhisele võistlusele perioodipõhine võistlus, kus auhinnad on eriti ahvatlevad!

Kui iga konkreetse mängu võitjagrupp saab näiteks Kuulsaali bowlingut mängima minna, siis pikemateks perioodideks on välja pandud eriauhinnad! Esimeseks peaauhinnaks oli võitja treeninggrupi seast välja loositud poisile ning tema kahele perekonnaliikmele sõit Kreekasse, meie rahvuskoondise valikmängule.

Võitis treener Dmitri Ustritski 2004 treeninggrupp ja õnnelikuks osutus Mart Joosep Mürk! Kahjuks treener Dima ei saanud reisile minna ning see avas tee teise koha saavutanud 2009 grupi treenerile Alo Dupikovile.

Elamus oli põnev ning sellest rääkisime mõne sõna võitjatega! Head lugemist!

Kas ootasite loosimise tulemusi või tuli see üllatusena?

Kolme poja emana üllatab mind miski või keegi igapäevaselt. Nii ka see loosimine. Mart Joosep oli  maininud, et peame perega käima mänge vaatamas ning ennast registreerima, kuid seda, et selle tulemusena võib lausa reisi võita, ta mulle rääkinud polnud ning see tuli mulle suure üllatusena. Flora kuukirjas oli info olemas, kuid meil on peres kokkulepe, et nendesse kirjadesse süveneb abikaasa. Ka tema polnud mulle rääkinud, et reisi võib võita.

Kas käite perega FC Flora mänge vaatamas?

Flora mänge käivad poisid koos isaga igal võimalusel vaatamas, see on nagu osa treeningutest!

Mitmekesi reisil käisite?

Sellega oli täiesti omaette teema ning õhtused perekonna koosolekud. Kõik meie pere poisid on või olid saamas koolipoisteks ning reisi sisse jäi ka 1. september. Kõige väiksem poiss pidi minema esimesse klassi ning esialgu olime kahevahel, kas reisile läheb üks vanem kahe poisiga või läheme ikkagi kõik koos. Viimaseks otsustajaks jäid lapsed ise ning nad otsustasid, et läheme kõik koos. Käisime reisil viiekesi ehk siis kogu perega ning meiega koos oli treener Alo, keda me eelnevalt ei tundnud, kuid reisil saime väga headeks tuttavateks.

Mida jõudsite lisaks mängu külastamisele põnevat kohapeal teha?

Kohapeal oli programm tihe. Igapäevane 20-30 tuhat sammu oli peaaegu kohustuslik, et näha ära kõik, mida plaani võtsime. Ateena on ju teada- tuntud väga vana ajalooga linn ning pea kõik ajaloolised kohad tuli läbi käia. Lisaks maitsesime kohalikku toitu, külastasime imelisi randu ning jalutasime lihtsalt ringi, et näha, kuidas kohalikud elavad. Eelpool toodud teksti lugedes, tundub nagu oleksime kohapeal mitu nädalat olnud! Kõik see, mida kirjeldasin sai tehtud kõigest kolme pika päevaga!

Kuidas staadionile läksite ning kus istusite? Vaatasite mängu koos teiste Eesti fännidega?

Esimene kord, kui oli märgata liikumist jalgpalli staadionile, oli metroos, millega sõitsime hotellist staadionile. Metroos oli teisi eestlasi ning kohalikke, kes läksid mängu vaatama. Kõik Eesti fännid pandi staadionil koos ühte „puuri“, kus jalgpalli jälgida. See oli selline turvatud ala, kus olid klaasid ümberringi ning ees oli võrk. Eestlasi oli kokku 75 inimest.

Millised tunded pärast mängu Teid valdasid?

Väga hea meel oli viigi üle! Mängu oli ilus vaadata, kuid kuna ühtegi väravat ei löödud, läks tõeliselt põnevaks alles peale mängu. Eestlastel paluti jääda kohtadele vähemalt 15 minutiks peale mängu ning taksodesse- metroodesse saadeti eestlased politsei eskordi saatel. Ega me päris täpselt aru saanudki, kas kardeti, et meie teeme kreeklastele liiga või vastupidi. Vast ikka sellepärast,  et Ateenas on kohalikud jalgpallifännid tulised hinged, kes võivad vastasmeeskonna fännidesse mitte just kõige positiivsemalt suhtuda.

Millise mulje võidureis jättis? Kas transport ja majutus ning muu oli meeldiv?

Võidureis oli organiseeritud suurepäraselt ning kõik sujus väga lihtsalt ja ladusalt. Oleme valmis mõni teinegi kord Flora kaasabil reisile minema!

Kas reis aitas jalgpallielu silmaringi laiendada?

Iga reis laiendab silmaringi ning on minemist väärt! Kõige suurem väärtus on koos perega reisimine. Lapsed üllatavad ka reisidel ja just sellega, kui toredad reisisellid nad on. Soovitame kõigil florakatel külastada Flora kodumänge ning kasutada ära võimalused, mida Flora pakub oma noorsportlastele!

Loosimise õnnelik võitja Mart Joosep on ise Floras alates 2008. aastast ning hakkas 4- aastaselt jalgpalli mängima. Meie esindusmeeskonna kodumängudel on ta võimalusel alati kohal, sest see on osa treeningust ja kindlasti lisas lisahuvi ka võimalus reisile minna. Lemmik mängija Florast on Brent Lepistu!

Flora soovib perele vahvaid jalgpallielamusi ka edaspidiseks ning Mart Joosepile energiat, et oma unistuste poole püüelda! Samuti täname neid vastuste ja piltide jagamise eest!