Flora U21 jäi tagasitulekuga hiljaks – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Flora U21 jäi tagasitulekuga hiljaks

Tõnu Paavo, FC Flora U21

Esiliiga XXI voorus pidi Flora U21 meeskond sõitma Nõmme mändide vahele, kus ootas ees kohtumine Kalju U21 võistkonnaga. Kui eelmisest omavahelisest kohtumisest oli meeles magus 3:2 võit, siis sel korral pidime sama tulemusega leppima kaotaja rolliga. Meeskond küll võitles, kuid esimese poolaja tulemus sai saatuslikuks.

Mängu algul võttis palli valdamise enda hoolde külalismeeskond. Ometi jõudis esimese ohtliku momendini Kalju 7. minutil, kui kaitses terve esimene poolaeg valitsenud ebakindlus kinkis kaljukatele lihtsa nurgalöögi, mis õnnestus kohe suurepäraselt. Andre Järvalt hea pall eesmise viiekasti nurka,kus Hendrik Pürg oli õhus kõige kõrgemal, lüües palli peaga tagaposti põrkest võrku. Tablooga tegelenud pallipoiss oli alles otsimas number ühte, kui Kalju järjekordselt kasutas ära Flora pallikaotust, viies palli kiirelt äärele Vlasiy Sinyavskiyle, kes möödus mängleva kergusega kahest florakast ja sai vabalt sööta terava palli viiekasti, kus Peeter Kleinil oli vaja vaid jalg panna vastu. 2-0

Pärast teist väravat olid florakad jätkuvalt küll domineerivamad, ometi positsioonirünnakul 11 vs 11 vastu oli vajaka ideedest. Suuremat ohtu kujutasid jätkuvalt nõmmekad, kes ründasid küll peamiselt nelja mehega (Klein,Järva, Sinyavskiy,Kirss), aga nende pikad diagonaalpallid jäid alatihti pidama florakate kaitse- ja poolkaitseliini vahepealsel alal. See võimaldas tugeval nelikul võita teine pall ja tekitada ohtu Magnus Karofeldi poolt valvatavas kastis. Poolaja lõpu poole tuli Kalju poolt järjekordne pikk pall ette, mida ei suudetud korralikult eemale kaitsta. Pall sattus rünnakule lülitunud Trevor Elhi valdusesse, kes otsustas 25. meetrilt peale tulistada. Sellest löögist sündinud väravat võib kindlasti pidada esiliiga selle hooaja ilusamate hulka, Magnusel jäi üle vaid silmadega palli saata. 3-0

Teine poolaeg algas florakate poolelt kindlasti otsustavamalt ja agresiivsemalt. Enam ei saadetud vastaseid lihtsalt silmadega, vaid pandi keha ette ja näidati sisu. Ometi vajati veel viimast lisatõuget. Kalju paremkaitsja Hansberg oli vaevalt jõudnud lõpetada löögi külalismeeskonna kastis, kui Karofeld selle juba mängu pani. Flora kasutas Kalju hetkelise positsioonide segaduse ära, järgnenud kiirrünnak oli nagu õpikust. Paremalt äärelt Järvelaid leidis Jürgensoni, kes toimetas palli kasti Erik Sorgale, kelle kohtumise esimene ja ainuke pealelöök värava ristnurgas maandus. 3-1 Pärast väravat toimus florakate poolel tõeline ärkamine, kus iga mängija leidis endas lisaenergia. Mõneti avaldus see vigade tegemisel, teisel poolajal rikuti määrusi tervelt kolmteist korda. Viimaseks pooltunniks vahetati väljakule Lucas Liiva ja oma esiliiga debüütmängu kirja saanud Freddie Heinmaa, oma tööpäeva lõpetasid Järvelaid ja Riiberg.

Mäng muutus hulga põnevamaks 75. minutil, kui Heinmaa mängusisenemisel vasakkaitsest omale tavapärasemale positsioonile keskväljale liikunud Vladislav Kreida, mängis kokku Pavel Fedorenkoga, kelle kasti söödetud pall jäi algselt omanikuta. Treener Indermitte jõudis karjuda Kreidale: „palli peale“, hoolealune oli oma ülesannete kõrgusel, edestades Märten Kuuske, kes hetk pärast Kreida pallipuudet talle jalgadesse põrutas. Kohtunik Jagnar Jakobson ei kõhelnud hetkegi, PENALT. Kalju teenis vaidlemisetega ja emotsioonide välja purskamisega küll kollaseid, ometi Tõnu Paavot kogu see melu ei seganud, pall nurka ja 3:2 oli tablool.

Külalismeeskonna pingutustest hoolimata jäi skoor püsima. Korra pidi Hendrik Pürg väravajoone ligidalt Lucas Liiva poolt üle väravavahi tõstetud palli küll klaarima, see jäi siiski külaliste ainsaks ohtlikumaks momendiks viimasel veerandtunnil. Osalt oli selle põhjus kindlasti Kalju meeskonna langemine enda karistusala jooneni, teisalt jäid florakate pikad pallid kuueteistkasti suunal tihtilugu madalaks. Ohtu jõudis tekitada ka Kalju, kui vahetusmehe Henrik Kummeri ülipikk audivise üllatas kõiki kastis viibinuid, külaliste õnneks ka Robert Kirssi, kes ei suutnud olles üksi viie meetri peal, palli väravasse saata.

Treenerite duellis sai Zaur Tšilingarašvili esmakordselt jagu oma kunagisest juhendatavast Joel Indermittest. Tõele au andes oli esiliiga tabeli viimasel real paikneval Kaljul kasutada viimaste voorude parim koosseis. Euromängude tõttu Premium liigast vabaks jäänud nädalavahetusest võeti maksimum. Kindlasti ei pea olema kaua pettunud ka FC Flora U21. Rõõmsaks teeb fakt,et puudust tunti mängijadest, kelle sünniaasta on kõigest 2000. Nimelt on U17 eliitliiga poisid on treener Risto Kallastega Taanimaal Brøndby Cupil. Õnneks peaksid kõik mängijad olema tagasi 7. augustil, kui võõrustame juba kodusel Lilleküla väljakul Vändra JK Vapruse meeskonda.

Löögid kokku          11:10    5:5       6:5
Löögid väravale      7:4       4:0       3:4
Nurgalöögid            6:4       3:3       3:1
Vead                         11:15    6:2       5:13
Suluseisud               2:2      2:1        0:1