FC Flora U21 2 – 1 FC Infonet II
Väravad: 7. Kaspar Paur, 10. Randin Rande – 23. Jüri Jevdokimov
Hoiatused: 19. Evegny Spiridonov

Mängu protokoll Jalgpalli Liidu kodulehel.

Laupäeval 27. veebruaril sai ka FC Flora jaoks alguse 2016. aasta Esiliiga, kui esimeses voorus võõrustati FC Infoneti duubelrivistust. Hooaja ettevalmistusperioodil võideti sama meeskonda halliturniiri raames koguni 7:0, mistap võis eeldada, et lasnamäelased mängule kättemaksuplaane haududes eneseuhkust taastama tulnud olid.

Flora noorvõistkond aga ei tahtnud Infonetile seda ülesannet ülemäära lihtsaks teha. Avavilest saati kõrge pressinguga mänginud vastane leidis end juba 10 mänguminuti möödudes kaheväravalisest kaotusseisust – 7. minutil skooris Kaspar Paur ja 10. minutil lisas teise Randin Rande. 23. minutil lõi Jüri Jevdokimov ühe tagasi, kuid enamaks Lasnamäe meestel jaksu ei jagunud ning Flora hooaja algust jäi tähistama tubli 2:1 võit.

Mängijärgsed kommentaarid võiduka uudsemängu teinud meeskonna lootsilt küsis Marek Tiits.

Flora U21 meeskonna peatreener Joel Indermitte, palju õnne! Väärikas debüüt peatreenerina on tehtud.
Positiivne tulemus debüütmängust annab kindlasti mõnusa avapaugu hooajale.  Kerget mängu me ei oodanud, Infoneti soov hallimängus kogetu tagasi teha oli nähtavalt suur ning nende koosseisu vaadates oli näha, et tulid välja väga korralike jõududega.

Mäng algas õige raevukalt, Flora läks juba üheteistkümnendaks minutiks 2:0 juhtima ning Infonet oli esimese poolaja alul üsna segaduses ja korratu. Kas sääraselt kiirete väravatega alanud kohtumine oli meeskonna kontsentreerumise tulemus või mängis siin rolli ka Infoneti näidatud rabedus?
Infonet alustas mängu kõrgelt, kõigis liinides – nad tulid meid survestama ja nende kaitseliin oli väga-väga kõrgel ning üritas meid püüda suluseisulõksudega. Kahel korral hammustasime selle lõksu läbi, pääsesime üks-ühele ja õnnestus külmalt realiseerida.

Vastaste tagasilöödud värav  tuli meie äärekaitse hetkelisest ebakõlast.
Väravaolukorras lasime Jevdokimovi tõesti liiga pehmelt ääre pealt sisse lõigata – seal ei olnud tal probleemi löök teha, andsime selleks talle kaugelt liiga palju ruumi.

Suur osa uusi mehi olid täna algkoosseisus. Ühelt poolt on see tingitud selgelt sellest, et teisiti me ei saagi – meeskond on lihtsalt niivõrd suures osas vahetunud, kuid mingil määral tundus, et sinu sooviks oli uued poisid nii-öelda “sisse kasta”?
Kõigi poiste üle on tõeliselt hea meel. Ametlik debüüt Esiliigas, Flora eest – ja kõik said hakkama. Olen uhke, poistest on hea meel.

Mida peale lõpuvilet riietusruumis rääkisid?
Kiitsin poisse, üritasin luua head ja positiivset atmosfääri ent samas andsin kohe mõista, et miski ei jää pidama, tööd tuleb juba homme edasi teha.

Järgmine mäng ootab meid Maardu Linnameeskonnaga, kes täna Santosele 3:0 sauna küttis. Eelmisel hooajal pallis see meeskond Maardu Starbunkeri nime all Esiliiga B-s. Uue nimega meeskonnas on tugevaid täiendusi, ka rahalisi võimalusi näib neil olevat korralikult. Millise pilguga eesootavale voorule vaatad?
Halliturniiril me nendega mängida ei saanud, seega meie jaoks on nad tundmatu ja uus väärtus võrrandis. Samas on selge, et mehi, kes mängida oskavad, seal jagub, nii-et tuleb kindlasti tugev mäng. Neid karta – selleks ma põhjust ei näe.