Flora närvidemängu kordumist ei lubanud – FC Flora -FC Flora

Flora närvidemängu kordumist ei lubanud

Henri Järvelaid treeningkohtumises Šveitsi kõrgliigaklubi St.Galleni vastu

Tartu Tamme staadionil toimunud Tipneri karika 1/32 finaalist oodati taas põnevust, sest Welco sümpaatne fännirühmitus Electric Legion lubas etendust tribüünidel ning kõigi jalgpallisõprade meeles püsis veel möödunudsügisene thriller Tamme kunstmurul, kus Welco Flora esindusmeeskonnale toonases 1/64 finaalis sõrad tugevasti vastu ajas ja alles viimase kümne minutiga langes.

Seekord aga sai esimese poolajaga selgeks, et Floral ei ole mitte mingit kavatsust mullust dramaatikat taasetendada. Rohevalgete surve oli massiivne ja ühemõtteline kogu mängu vältel, ainus Welco poolehoidjatele elevust pakkunud hetk sündis florakate kaitseliini apsaka järel, kui Welco ründaja eneselegi ootamatult Magnus Karofeldiga silmitsi pääses. Üllatusmoment keeras aga Welco mehe korraks sõlme ning nii põrutas ta vaid paari meetri pealt peaaegu-et tühjast väravast mööda. Veel vaid paaril korral kogu mängu jooksul lubasid külalised väljakuperemehi oma trahvikasti toimetama, ülejäänud mäng kulges valitsevate karikavõitjate taktikepi all.

Skoori avas 28. minutil Rauno Sappinen, esimesel poolajal lisas ühe veel Gert Kams, kes jäise rahuga trahvilöögi 25 meetrilt ristnurka saatis. Teisel poolajal aga väravaluugid vallandusid.

Ametliku debüüdi Flora esindusmeeskonnas sai kirja teiseks mängupooleks platsile asunud Henri Järvelaid, kes vasakule äärele silmnähtavalt elevust lisas ja tänuks treenerite usalduse eest juba 20 minuti möödudes tabloole 3:0 tõi, saates imetlustväärt enesekindlusega väravavõrku pommlöögi 16-meetri kasti nurgast.

Jalga gaasipedaalilt ei nihutatud. Edasi skoorisid väikeste vaheaegade järel veel Rauno Alliku (kokku kahel korral), Albert Prosa, Zakaria Beglarishvili ning koos lõpuvilega ka Joseph Saliste.

Flora värske peatreener Argo Arbeiter kinnitab, et ründama lubati Tartusse tulla ja seda ka tehti. “Nädala, mis olen poistega treeninud, olen neile edasi andnud oma nägemust mängust. Selle esimesed viljad olid täna väljakul näha. Jah, võinuks teha paremini, aga vajame veel üksteisega kohanemiseks veidi aega. Nägin, et poisid on mu edasi antu suures plaanis vastu võtnud – kohati oli väljakul nähtu täitsa see, mida soovisin näha, kohati veel hoopis midagi muud.”

Flora näljane algus võinuks mängu saatuse juba varem otsustada, esimese kümne minuti jooksul luhati mitmeid lubavaid šansse. “Jah,” on Arbeiter nõus. “Realiseerimise kehvake tase on olnud veidi üllatav. Ma ei lugenud lõpu poole enam, aga üle kahekümne oli meil väravale lööke küll. Küllap tegeleme trennis enesekindluse ja lõpetamisega, ruumi tööks ja arenguks on.”

Viie päeva pärast sõidetakse Tartusse tagasi, kui Premium Liigas kohtutakse Tamme staadioni pärisperemeeste, Tartu Tammekaga. Arbeiter ei salgagi, et seda mängu tullakse mängima hoopis teistmoodi: “Selge, et selleks mänguks valmistudes tuleb kaitsetaktika nüanssidele hoopis enam tähelepanu pöörata kui seda tuli teha täna. Lihvime pisut ka rünnakujoonist. Tammeka vastu sellisest mängust unistada nagu täna – see ei tule kõne allagi. Tuleb hoopis teine mäng!”

Õnnelik debütant, esmamängus jala valgeks saanud ja alles hiljuti esindusmeeskonna treeningutele kaasatud Henri Järvelaid on mõistagi rõõmus: “Hea meel treenerite usalduse üle! Täitsin ootused ja mulle pandud ülesande, sain jagada mitmeid häid sööte ja ka ise värava kirja. Aitäh treeneritele, et mängu panid!”

Peatreeneri kommentaar Järvelaiu suurepärasele esitusele on lihtne: “Nädal aega oli näha, et poiss on valmis mängu minema. Tuli premeerida – ja tõi ära!”

Flora järgmine karikavastane selgub, kui 1/32 finaalidega edenetakse, tänane mäng oli kolmekümnekahendikseeria kohtumistest järjekorras alles teine.