Flora naiskond purustas Levadia – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Flora naiskond purustas Levadia

Flora naiskond, märts 2016

Eesti naiste Meistriliiga 18. voorus peeti maha hooaja viimane linnaderbi, kus Flora naiskond Maarjamäe külalistele sõnaõigust ei jätnud. Avavilest kuni lõpuni mängu täielikult domineerinud florakad alistasid igipõlise rivaali koguni 7:1.
Tekst: Brandon Paimal.

Sarnaselt eelmistele linnaderbidele sel hooajal oli ka seekord oodata tulist lahingut, kus Levadia soovis kindlasti revanši eelnevate nappide kaotuste eest. Mäng algas aga hoopis Flora selge domineerimisega ning juba 12 minuti järel näitasid numbrid tablool 3:0. Esmalt teeniti viiendal minutil nurgalöök ning värava alla tsenderdatud palli lõi peaga võrku naiskonna kapten Eneli Vals. Vaid mõni minut hiljem suunas Lisette Tammik paremalt äärelt tulnud söödu posti kõrvale ning duubeldas eduseisu. Kulus veel paar minutit ja pall oli taaskord Levadia väravas ning oma teise tabamuse sepistas väravaesisest saginast Eneli Vals.

Võimsa alguse järel mäng rahunes, kuid kulges Flora naiskonna kindla domineerimise all. Teeniti mitmeid nurgalööke, vallati palli ja loodi ridamisi ohtlikke olukordi. Käimas oli mängu 39. minut, kui Lisette Tammik taaskord võrgu sahisema pani ja poolajaseisuks 4:0 vormistas.

Teine poolaeg jätkus Flora kontrolli all ning kuigi Levadia üritas kaotusseisu vähendada, oli Katrin Loo see, kes nahkkera kauni löögiga võrku saatis. 5:0.

Sarnaselt esimesele poolajale tekkis Levadial ka seekord peale väravat murdumishetk ning möödus vaid viiv, kui Sandra Paluberg tugeva löögi läbi Levadia väravat kaitsnud Maarit Kori käte ristnurka saatis. 6:0!

Levadia kiituseks tuleb öelda, et vaatamata tablool olnud seisule võideldi edasi ja 82. minutil saadi ka väike lohutus, kui Aljona Sasova terava nurga alt palli kaunilt üle muidu suhteliselt rahuliku tööpäeva saanud väravavaht Getriin Strigini tagumisse ristnurka lõi ja 6:1 numbrid tabloole tõi.

Viimane sõna selles mängus jäi aga kahes eelnevas järjestikuses kodumängus skoori teinud Getter Saarele, kes ka seekord mänguvahendi postide vahele suunas ja lõppseisuks 7:1 protokolli kirjutada lasi. Sealjuures oli Levadia Getterile sel hooajal sobiv vastane, nimelt lõi noor neiu värava kõigis kolmes mängus, mis ta Levadia vastu väljakule pääses.

Naiskonna peatreener Aleksandra Ševoldajeva oli peale mängu silmnähtavalt rahul, kuid samas leidis mängus ka parandamisruumi.

„Teadsime, et tahtsime minna mängu domineerima ja usun, et saime sellega ka hakkama,“ kiidab Aleksandra. „Samas, tegime liiga palju söödueksimusi kohtades, kus seda ei saa lubada. Oleme rahul sellega, et lõpuks lõime jälle korralikult väravaid, aga ütleme nii, et tööd trennidesse jätkub.“

Mängu poolajal toimunud Facebooki loosimängus naeratas loosiõnn Laura Jaansonile kes välja teenitud Flora salli kohapeal ka kätte sai.

Flora naiskonna järgmine kodumäng toimub 1.oktoobril, kui kell 14:00 võetakse FC Flora Lilleküla väljakul vastu parallelselt Flora-Levadia mänguga toimunud kohtumises meistritiitli kindlustanud Pärnu Jalgpalliklubi.