Flora naaseb Stockholmist 1:1 viigiga – FC Flora -FC Flora

Flora naaseb Stockholmist 1:1 viigiga

vs_AIK

Sõpruskohtumine vanade tuttavate, AIK ja FC Flora vahel kulges tavapäraselt kiires tempos ning üsna jõuliselt. Külalised ehk Flora alustas särtsakalt ning nii oli esimene ohtlik olukord AIK värava all juba loetud sekundid peale avavilet, kuid kiiret väravat sellest siiski ei sündinud.

Vaid paariminutilise mängu järel sai pahasti põlvele viga Kevin Aloe, kes sellest ise koheselt aru saanuna füsio väljakule palus kutsuda. Aloe asemele sekkus mängu Markus Jürgenson.

Flora ründas isukalt ja lõi mitmeid võimalusi, kuid realiseerimine vedas alt ning mitut puhku heastasid oma eksimused ka vastaste kaitsjad. Hästi võttis mehi individuaalselt ette Maksim Gussev, keda toetasid heade söötudega Jürgenson ning keskväli.

AIK hakkas mängu sisse elama pooltunni möödudes. Järjepannu loodi ohtlikke momente nüüd juba florakate värava all, kuid realiseerimisega olid hädas võõrustajadki. 10 minuti jooksul mängiti Flora kaitseliin kolmel korral kena söödumänguga üle, kuid küll jooksis pall löögijalga puutumata värava eest läbi, küll löödi üle või mööda. Nurgalööke langes järjepannu mõlemale poole, kuid midagi ohtlikku ei suutnud neist võluda ei AIK ega Flora.

Poolajale mindi 0:0 seisult ning teine poolaeg algas Flora poolt taas intensiivselt, AIK vastas samaga ning tõsine keskväljarähklemine kaldus kord ühele kord teisele poole. AIK proovis ründajaid leida peamiselt pikka palli mängides, Flora ehitas rünnakuid maast.

79. minutil kasutasid võõrustajad ära Flora äärekaitse eksimuse, mille tulemusena keskkaitsjad leidsid end äkitselt vastakuti kahe AIK pikakasvulise ründajaga. Olukorda klaarides puutus Madis Vihmann õnnetult Denni Avdicit, kes karistusalas kukkus. Määratud penalti realiseeris Daniel Sundgren.

Vaid minut hiljem võttis Sappinen keskväljal vastaselt jõuga, kuid puhtalt palli ning suunas selle suurepärase sööduga Anierile, kes aga paarikümnelt meetrilt jõuliselt latti ragistas.

Tulemata see, mis õhus oli, aga ei jäänud – 85. minutil oli taas aktsioonis Sappinen, kelle pealelöök põrkus seekord väravaposti. Tagasilennanud pallil oli esimesena jaol äsja Anieri asemel uuesti mängu sekkunud (sõprusmängule kohaselt oli kokku lepitud piiramatutes vahetustes) Prosa, kes palli võrku suskas ning viis minutit enne normaalaja lõppu viigi jalule seadis.

Kindlaid väravavõimalusi ülejäänud aja jooksul enam ei loodudki ning nii sõidab Flora Tallinna tagasi väljavõideldud väärika viigiga.

Eeloleval pühapäeval mängib Flora Premium Liiga XVI vooru Rakveres kohaliku Tarvase vastu, peale mida ootab ees kolmepäevane reis Šveitsi. 21. juunil peetakse Bad Ragazis sõprusmäng Šveitsi kõrgliigaklubi St. Galleniga.