Flora naaseb Norrköpingist õpetliku kaotusega – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Flora naaseb Norrköpingist õpetliku kaotusega

FC Flora esindusmeeskonna 2016. hooaja ettevalmistusperioodi esimeseks välisvastaseks oli Rootsi meister IFK Norrköping, kellele külla sõideti.

1153 silmapaari ees peetud sõpruskohtumine algas väljakuperemeeste survega. Flora kaitseliin püsis, kohati küll kaunis jõulise mängu hinnaga. Häid võimalusi loodi vastaste väljakupoolel ka ise üsna ohtrasti, kuid väravateks realiseerida neid ei suudetud. Esimese poolaja lõpuminuteil aga keerutas rootslaste Arnor Ingvi Traustason end osavalt kaitsjate vahelt läbi ning saatis palli Mait Toomi selja taha ning pausile tuli rohevalgeil minna kaotusseisus.

Teisel poolajal muutus mäng meeste väsimise ning tehtud vahetustest tingitud rütmimuutuste tõttu pisut sumbuursemaks, ent oli siiski mõlemalt poolt üsna ründav. 55. minutil tõi Joel Enarssoni kaunis kauglöök 16-kasti joonelt tabloole 2:0 ning 83.minutil ei suutnud Gert Kams väravajoonelt puhastada Mait Toomi seljast õnnetu rikošeti võtnud palli – 3:0.

Flora jätkas hoolimata lõppemas olnud ajast auvärava otsimist ning oma tahtmine ka saadi, kui 88.minutil kukutati trahvikastis Zakaria Beglarišvili, kes oma teenitud penalti ise realiseeris. 3:1 jäi ka kohtumise lõppseisuks.

Peatreener Hurt jäi mängus nähtuga rahule: “Nii tugevate vastastega mängides on selge, et kõik apsud karistatakse ära. Saime mängust, mida soovisime: saime katsetada oma taktikat, lihvida nüansse kõrge tempoga mängiva oponendi vastu. Samuti saame koduteele kaasa võtta ka õnnestumisi, me lõime siiski üsna palju momente. Kuidas realiseerida, olla ees terav ja värske – õppida on palju!”

23. jaanuar 2015 kell 12:00 Nya Parken kunstmurustaadion, Norrköping
IFK Norrköping – FC Flora 3 :1 ( 43. Traustason, 55., 83. Enarsson – 88. pen Beglarišvili)
Sademeteta pilves ilm, -2C, kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 1153
IFK Norrköping: Vaikla, Dagerstal, Johansson, Fjoluson (60. Olander), Tkalcic, Wahlqvist (60. Bazi), Tekie, Sjölund, Traustason, Nyman (32. Hadenius), Enarsson. – VARUS: Kujovic, Nilsson.
Flora: Toom, Jürgenson (81. Berggren), Baranov, Tamm (59. Õunap), Kams, Paavo, Frolov (59. Lepistu), Gussev, Alliku (46. Beglarišvili), Sappinen, Tukiainen (59. Laht) – VARUS: Nurmik, Prosa