Flora lõpetas 1:0 võiduga Transi seeria – FC Flora -FC Flora

Flora lõpetas 1:0 võiduga Transi seeria

Flora Trans 1_0

FC Flora naasis Premium liigas võitude teele, alistades 15. voorus koduplatsil Narva Transi 1:0. Mängu ainsa värava lõi 57. minutil Sander Post.

Pärast kaotusi Levadiale ja Kaljule oli Floral ligi kaks nädalat aega atra seada, et naasta koondisepausi järel võidulainele. Marko Lelovil Transi vastu päris täiskoosseisu kasutada ei olnud, sest kerged traumad vaevavad nii kapten Andre Frolovi kui ründaja Rauno Allikut. Vastastel oli samas pärast hooaja õudsat algust (10 mänguga kaks punkti) seljataga neljamänguline võiduseeria.

Kui kaitseliin oli tavapärane Jürgenson-Mets-Palatu-Baranov, siis väravasuul alustas Mait Toom ning keskväljal oli Van de Streeki kõrval Laabus. Äärtel olid Prosa ja Logua ning Posti toetas rünnakul harva stardi teeninud Adou.

Väravahõngu oli A.Le Coq Arenal tunda juba 5. minutil, kui vasakult äärelt andis terava söödu värava ette Logua, kuid venelase sooritus oli liialt tugev ja tuhises jala välja sirutanud Postist mööda. Paar minutit hiljem kombineerisid Adou ja Prosa, järgnes hea tsenderdus, kuid Posti pealöök oli ebatäpne ja pall lendas üle lati.

Tormilise alguse järel mäng võrdsustus, kuid suurt sõnaõigust Trans siiski ei saanud. 23. minutil vuhises Stanislav Pedõki valvatava värava postist napilt mööda Laabuse kauglöök. Järgmisel rünnakul oli hiilgav võimalus skoori avamiseks Prosal, kes pääses Van de Streeki täpse kaarpalli järel Pedõkiga silmitsi, kuid Narvas Florast laenul olev väravavaht tegi hea reaktsioonitõrje ja 0:0 püsis. Transi parim võimalus tuli 25. minutil, kui kaugelt kõmmutas peale Andrei Jõgi. Toom oli siiski ülesannete kõrgusel ja tõrjus palli nurgalöögiks.

Lelov tegi juba avapoolaja lõpus esimese vangerduse, asendades Adou 17-aastase Rauno Sappineniga. Vahetus oli taktikaline, sest Flora mängupilt polnud eriti kiita.

Teisel poolajal ei tulnud Flora fännidel kaua küüsi närida, sest 57. minut tõi läbimurde. Van de Streeki sööt vabastas vasakul äärel Sappineni, kes söötis täpselt Postile ja pikakasvulise ründaja Premium liiga hooaja 9. värav oli tõsiasi.

Trans ei lasknud päid norgu ja juba kaks minutit pärast kaotusseisu jäämist vuhises Flora värava ristnurgast napilt mööda Viktor Plotnikovi kauglöök. 65. minutil lõi Logua teravusi paremal äärel, mängis vastase kaitsja üle, andis keskele täpse söödu, kuid Sappineni madal löök sihile ei jõudnud.

Kuigi Flora edu oli napp, ei olnud külalistel praktiliselt ühtegi väravavõimalust. Märkimist väärib 17-aastase vahetusmehe German-Guri Lvovi kauglöök, kuid pigem oli väravale lähemal Flora. Esimesel üleminutil oli Pedõk taaskord Transi päästjaks, tõrjudes taas hiilgavalt Posti lähilöögi.

Flora sai tabelisse kolm punkti juurde ja tõusis 31 silma peale. Ühe mängu vähem pidanud Kaljul ja Levadial on 34 punkti ning laupäeval kohtutakse omavahel. FC Flora tuleb taas platsile juba esmaspäeval, mil Sportland Arenal kohtutakse vastaste kodumängus FC Infonetiga.