Flora Kuressaarele tänavu punkte ei loovutanud – FC Flora -FC Flora

Flora Kuressaarele tänavu punkte ei loovutanud

Albert Prosa

FC Flora teenis Premium liiga 34. voorus 4:0 võidu FC Kuressaare üle, keda võideti tänavu kõigis neljas liigamängus. Mõned tunnid varem oli FC Levadia kindlustanud oma 8. Eesti meistritiitli.

Norbert Hurt tegi võrreldes Levadiale kaotatud mänguga kolm vahetust – väravas alustas Mait Toom, vasakkaitses Kevin Aloe ja keskväljal Andre Frolov. Pingile taandusid Pedõk, Jürgenson ja Luigend.

Floral oli juba avaminutil hea väravavõimalus, kui Logua lõi terava nurga alt üle. 6. minutil päästis Florast Kuresse laenatud Vadim Gurnik jalaga 1-1 läbi olnud Alliku löögi, tagasipõrkunud palli saatis Van de Streek Flora fännisektorisse.

10. minutil asus Flora aga juhtima. Taaskord tekitas vasakul teravust Logua, tema sööt läks otse Brent Lepistu jalale, kes sai peagi tähistada oma karjääri esimest Premium liiga väravat – 1:0.

Kuressaare esimene korralik rünnak tuli tosina minuti kandis, kuid väravasse usaldatud Toom võttis Karl Mööli madala pealelöögi kindlalt ära. Minut hiljem keerutas Frolov napilt postist mööda oma kauglöögi.

Flora surus edasi, 22. minutil ei saanud Alliku tühja värava ees pallile pihta, eeltöö tuli taas vasakult ja Logualt. Peagi oli Alliku sunnitud pärast tugevat pallitabamust väljakult lahkuma ning teda asendas Prosa.

Kümmekond minutit hiljem oli Logua ise läbi pääsemas, kuid mänguvahend läks liialt eest ära. Gurnikust põrkus pall Prosa jalale, kes selle aga kahjuks napilt mööda saatis.

Avapoolaja lõpus Flora mäng rahunes ning vaheajale mindi minimaalses eduseisus. Teise poolaja alguses otsustas kodumeeskond viie minutiga mängu saatuse.

Irakli Logua

Esmalt lõi karistusala lähistel tagasipõrkunud palli üle kontrolli saanud Logua kaunilt Gurnikust mööda ja 2:0. Seejärel teenis Sappinen üsna kergekäeliselt antud penalti ning kuigi Gurnik aimas lööginurga ära, oli Frolovi penalti piisavalt tugev. Väravatesaju lõpetuseks koksas Prosa peaga sisse Logua antud nurgalöögi.

4:0 edu oli Flora jaoks piisav ning erilisi võimalusi enam ei loodud. Vastate parima šansi luhtas korraliku mängu teinud Toom, tõrjudes äärelt läbi murdnud Juri Gavrilovi tugeva löögi.

Tabeliseisu lisandunud kolm punkti paremaks ei teinud, sest Sillamäe oli kolm tundi varem purustanud Tammeka 6:0. Kui järgmisel laupäeval idavirulased Tallinna Kalevi vastu pealinnas punkte ei kaota, on kolmas koht Sillamäe päralt. Flora vastaseks on eelviimases voorus 2. novembril Tartus sealne Tammeka. Täna selgus ka Eesti meister, sest FC Levadia on pärast Infoneti 3:0 alistamist Kalju jaoks juba püüdmatu. Levadiale oli see kaheksas tiitel, Floral on neid üks rohkem.

XXXIV vooru mäng:

26. oktoobril kell 17:00 A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA – FC KURESSAARE  4:0 (1:0)
ametlik protokoll
Väravad: 10. Brent Lepistu, 49. Irakly Logua, 52. pen. Andre Frolov, 54. Albert Prosa
Hoiatus: 51. Sander Sinilaid

FC Flora: 12-Toom, 4-Aloe, 6-Mets, 31-Post, 22-Baranov, 10-Lepistu, 25-Frolov (70. 20-Gussev), 8-van de Streek (58. 73-Luigend), 18-Logua, 9-Alliku (31. 99-Prosa), 11-Sappinen.
Varus: 1-Pedõk, 24-Palatu, 16-Jürgenson, 73-Luigend, 99-Prosa, 13-Laabus, 20-Gussev.

FC Kuressaare: 1-Gurnik, 6-Pohlak, 4-Kluge (59. 21-Indermitte), 8-Sinilaid, 25-Viira, 23-Luup, 3-Pajunurm (59. 11-Karpov), 2-Gavrilov (72. 5-Könninge), 33-Mööl, 39-Valmas, 26-Laht.
Varus: 21-Indermitte, 9-Pukk, 11-Karpov, 5-Könninge, 14-Butlers.

Mänguolud: +7, pilves kerge vihmasajuga; muruväljak heas seisukorras