Flora kurb liigahooaeg lõppes kaotusega Sillamäele – FC Flora -FC Flora

Flora kurb liigahooaeg lõppes kaotusega Sillamäele

IMG_1169FC Flora lõpetas ebaõnnestunud Premium liiga hooaja A.Le Coq Arenal 0:3 allajäämisega tänavusele pronksimeeskonnale Sillamäe Kalevile.

Norbert Hurt tegi võrreldes eelmise nädala Tammeka mänguga algkoosseisus viis vahetust. Lepistu kandis mängukeeldu, Post, Aloe, Pedõk ja Prosa alustasid pingilt. Tänavu üsna vähe mänguaega saanud Toom oli väravas ka teisipäeva suunas vaadates, sest Pedõk esindas karikasarjas Narvat ning Levadia vastu kaasa teha ei saa.

Kohtumise algusest oli kulunud vaid neli minutit, kui Vjatšeslav Zahovaiko avas Flora fännisektori ees skoori, suunates äärelt tulnud palli ühe puutega väravasse. Floral võttis kaotusseisu jäädes kosumine aega kümmekond minutit.

13. minutil sai Alliku Sappinenilt jooksu peale palli, kuid vastaste väravavaht Levizi suutis jalgadega tõrjuda. Mõned minutit hiljem said külaliste kaitsjad jala ette Logua lähilöögile.

Seejärel kandus paremus taaskord Sillamäe poolele ning Zahovaiko teisest väravast päästis Flora vaid Laabuse ennastsalgav tegutsemine. Flora viigivõimalus tuli 27. minutil. Sillamäe kaitse kaotas surve alla jäädes palli, Logualt järgnes täpne sööt Sappinenile, kes aga kukkumise pealt palli väravaraamide vahele saata ei suutnud.

Oma võimaluse saatis üle veel Luigend ja siis tuli ootamatult 2:0. Daniil Ratnikov sai 39. minutil vabalt lüüa ning Toom pidi teise palli puurist välja korjama. Avapoolaja lõpus oli võimalus veel Frolovil, kuid leedukas Bagužis blokeeris löögi.

Teine poolaeg algas uniselt ning esimese veerandtunniga kumbki meeskond midagi korda ei saatnud. Seejärel elavnes Flora, püüdes mängu veel pööret tuua, aga ei Logua ega Alliku sihile ei jõudnud.

Vahetusest sekkusid Logua ja Frolovi asemel Prosa ja Šlein, kuid nemadki ei suutnud midagi suurt korda saata. Hoopis 68. minutil oli Toom see, kelle jalatõrje Igor Dudarevi tugeva löögi järel päästis Flora kolmeväravalisest kaotusseisust.

Kümmekond minutit hiljem oli 3:0 aga tõsisasi, kui Zahovaiko söötis paremalt äärelt värava ette, meie kaitseliin palli klaariks ei löönud ning Evgeny Kabaev vormistas lõppseisu. Sillamäe sai seega täpselt sama skooriga revanši tänavuse esimese Tallinna mängu kaotuse eest ning lõpetas hooaja 75 punkti ning pronksmedalitega. Flora leppis 68 punkti ning neljanda kohaga.

Teisipäeval algusega kell 18:00 on meie vastaseks FC Levadia ning karikavõistluste 1/8 finaal peab näitama, kas Flora suudab püsida Euroopa Liiga koha konkurentsis ning Levadia needuse murda.

9. novembril kell 14:15 A. Le Coq Arena (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA – JK SILLAMÄE KALEV   0:3 (0:2)