Flora edenes Tipneri karikas poolfinaali – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Flora edenes Tipneri karikas poolfinaali

Rauno Sappinen vs Tartu Santos

Evald Tipneri Karika veerandfinaal tõi Florale vastaseks ambitsioonika Tartu klubi FC Santose, kel varasemast ajast läbi karikasarja euroliigastki mekk suhu saadud.

Sel korral Flora neile seda siiski ei võimaldanud. Avaminutitest kuni lõpuni suruti Santos tihedalt oma väljakupoolele ning nende osaks jäid kuni mängu lõpuni üksikud reidid Flora väljakupoolele, mis enamasti siiski poolel keskväljal lõppesid. Rauno Sappinen avas mänguskoori 14. minutil ning avapoolaeg 1:0 seisul lõppeski. Teisel poolajal jätkas Flora sealt, kus pooleli jäädi. Vahetusest sekkunud Sakari Tukiainen külvas vastaste trahvikastis kõigi platsil viibitud minutite jooksul segadust ja pinget. 61. minutil kukutati trahvikastis Zakaria Beglarišvili ning Markus Jürgenson realiseeris penalti – Flora juhtis 2:0. Santos aga lippu poolde masti ei lasknud ja noolis oma väga harvadest kontravõimalustest väravat – ja Flora kõrgele tõstetud liinid seda neile lõpuks ka võimaldasid. Rohevalgete eksimus keskväljal saatis 88. minutil Jarmo Aaviste Flora kaitseliini seljataha, Madis Vihmann teda enam takistama ei jõudnud ning vastu tõtanud Magnus Karofeldist saatis Aaviste palli mööda – 2:1. Kuid juba järgmisel rünnakul vastas Zakaria Beglarišvili, kui kukkumise pealt palli Santose värava poole saatis ning vastase kaitsjad palli veeremist enam takistama ei jõudnud. 3:1 jäigi mängu lõppseisuks.

Flora karikapoolfinaali vastane loositakse kolmikust Sillamäe JK Kalev (alistas veerandfinaalis Nõmme Kalju 1:0), Tartu JK Tammeka (alistas Tõrva JK 2:0) ning Viimsi JK (alistas Tallinna FC Forza 6:1). Loosimine toimub neljapäeval 14. aprillil kell 12.

Tallinna FC Flora 3 – 1 Tartu FC Santos
14. Rauno Sappinen, 61. pen. Markus Jürgenson, 90. Zakaria Beglarišvili – 88. Jarmo Aaviste

Hoiatused: 85. Brent Lepistu