Flora domineeris Sillamäel, tasuks 4:1 võit – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Flora domineeris Sillamäel, tasuks 4:1 võit

FC Flora vs Sillamäe Kalev, 19. august 2016

XXV vooru kohtumiseks sõideti sadamalinna Sillamäele, kus kohalik JK Kalev Florat võõrustas. Ilusa ilmaga ning heas korras väljakul peetud vutimatši võitis Flora, domineerides pea kogu mängu kulgu ning sõidab Tallinna tagasi kolme punktiga – võidunumbriteks 4:1.

Juba üheksandal mänguminutil oli Rauno Sappinen värava ees valvel ja õiges kohas, kui Sillamäe kaitsja ebaõnnestunud palliklaarimise omakasuks keeras ja Flora 1:0 juhtima viis.

Veerand tundi hiljem jäeti järjekordsel Flora rünnakul Rauno Alliku tagapostis täiesti markeerimata ning pika tsenderduse langemise pealt võrku suunamisega ründajal probleemi ei tekkinud. 2:0.

Sillamäe üritas mängu tagasi tulla ning kuigi rünnakuüritused kõik Flora kaitseliinis või keskväljapressis sumbusid, saadi just rohevalgete keskvälja hetkelisest ebakõlast tingitult läbi lipsanud pika söödu realiseerimise tagajärjel mängu tagasi. Jevgeni Kabajev võttis Mait Toomi üksühele ega eksinud. 2:1.

Ometi jäi sadamalinlaste rõõm näilisest mänguspüsimisest üürikeseks, sest Gert Kams saatis taaskordse kauni kauglöögiga Sillamäe võrku 20 meetrilt teenitud karistuslöögi. Flora surve jätkus ning sai poolajapausi eel sai see taas premeeritud, sest järjekordse terava rünnaku tagajärjel sunniti Igor Dudarev impulssotsusele, misläbi mees tsenderdust puhastada üritades palli oma väravasse saatis. Flora juhtis mängu 4:1.

Teist poolaega alustasid sillamäelased küll näiliselt teravalt, kuid rünnakulahenduste lõpetamine ja hädad viimase, otsustava söödu/puute leidmisega kummitasid endiselt. Nii elas Flora mõneminutilise surveperioodi edukalt üle ning asus taas ise atakeerima. Korra suudeti pall veel ka Kalevi väravasse toimetada, kuid mõningase segaduse järel selgus, et suluseisust.

“Äravõetud” värava järel aktiveerusid sinistes särkides väljakuperemehed veel korraks, kuid seda vaid üürikeseks, sest taas surus Flora oma peale ja võttis mänguohjad enda kätte. 69. minutil lendas Kassim Aidara korgid ees sisse sünnipevalaps Nikita Baranovile ning peakohtunik Eiko Saar ei kõhelnud tagatasku kallale minemast ning punast välgutamast. Sillamäe jätkas vähemuses.

Kolm minutit hiljem põrkas mängu hoolimata jõhkrast veast ning veritsevast jalast jätkata suutnud Baranovile pall karistusalas klaarimisaktsiooni läbi viies vastu kätt ning penalti vastu vaielda ei saanud. Lööma asus taas Kabajev, kuid Mait Toom aimas löögisuuna ning tõrjus venelase löögi. Tõrjutud löögist jäi pall küll kasti põrklema, kuid esimesena olid sellel jaol florakad ning mõningase segaduse järel klaariti see taas keskväljale.

Sellega oli mäng tehtud – sillamäelaste usk kadus ning järelejäänud mänguminutid veeretati lõpuni samuti veidi rahunenud Flora rünnakuid tõrjudes. Sadamalinnast sõidetakse Tallinna poole väärt võiduga ning mis eesootavaid Infoneti ja Kalju vastu peetavaid mänge silmas pidades eriti oluline – ainsagi hoiatuskaardita.