Flora astus kindlalt karikafinaali! – FC Flora -FC Flora

Flora astus kindlalt karikafinaali!

Markus Jürgenson, Andre Frolov, Zakaria Beglarihsvili. Karikapoolfinaali 2016 vs Tammeka.

Evald Tipneri Karika poolfinaalis võõrustas FC Flora esindusmeeskond 3. mail A. Le Coq Arenal vana tuttavat Tartu JK Tammekat.

Väljakuperemehed haarasid mänguohjad avavilest alates enda kätte ega lõdvendanud haaret kuni lõpuminutiteni. Külalised ei pääsenud Flora trahvikasti või selle lähistele ligi poole tunni jooksul, Flora domineeris massiivselt ning otsis juhtväravat Tammeka väljakupoolel ja karistusalas. Esimesel poolajal aga pidas Tammeka ülikompaktseks tõmmatud kaitseliin vastu ning poolajapausile mindi väravaid löömata.

Teisel poolajal keeras Flora kruvisid veelgi rohkem pingule ning kui 49. minutil Kevin Anderson oma trahvikastis olukorda klaarides käega mängis, tõi penaltipunktile asunud Markus Jürgenson mänguseisu esimese muudatuse – kindlalt realiseeritud penalti ning 1:0.

13 minutit hiljem keerutas vasakul äärel end vabaks Maksim Gussev ning keerutas kauni kauglöögi Tammeka väravavahile Karl Johan Pechterile püüdmatult värava tahanurka. Seis oli 2:0.

Seejärel võttis Tammeka riske ning Flora mõningane pingelangus lubas neid samuti pisut vabamalt rünnakul toimetama, kuid enamat peale Magnus Karofeldi (kes oli välja vahetanud vigastuse tõttu 70. minutil väljakult lahkunud ametivenna Richard Alandi) ühel korral reaktsioonitõrjele sundimise ei suutnud Tammeka tänu Flora kaitseliini rahulikule tööle korda saata.

Kindel mäng, kindel võit ning karikafinaal on tõsiasi. Finaalipäev on 21. mai ning Flora vastane selleks selgub 4. mail peetavast Sillamäe Kalevi ja Viimsi JK vahelisest kohtumisest.