Flora alistas karikamängus Tuleviku 7:0 – FC Flora -FC Flora

Flora alistas karikamängus Tuleviku 7:0

Magnus Karofeld vs Tulevik

Reporter: Rauno Annama

Evald Tipneri Eesti karikasarja viimases 1/64-finaalmängus võttis kodumeeskond Tallinna FC Flora vastu Esiliiga keskmiku Viljandi Tulevikku ja seda väga ründava 3-5-2 mänguskeemiga tegutsedes.

Selge favoriit oli antud kohtumises ilmselgelt kodumeeskond, kuid päevad pole vennad ja kunagi ei tea, mil võib ootamatu resultaat tulla nagu välk selgest taevast. Täna oli siiski suurepärane päikesepaisteline ilm ning Flora ei valmistanud poolehoidjatele pettumust, sest külalistele löödi seitse vastuseta väravat.

Flora väravas tegi oma debüüdi esindusmeeskonna eest 17-aastane Magnus Karofeld, kolmemehelise kaitseliini moodustasid Baranov, Junolainen ja Jürgenson. Mets oli nihutatud koondisemängudele kohasele keskväljale ja oli koos Froloviga kontrolliv poolik. Äärtel valmistasid mulkidele peavalu Alliku ja Logua ning ründajate Posti ja Kase taga tegutses Beglarišvili.

Avavilest oli vaevu pool minutit möödunud, kui Tulevik korraliku rünnaku valmis meisterdas ja selle lõpetuseks Karel Kübar palli otse Karofeldi sülle lajatas. Flora lükkas söötu ning peagi oldi ise teravust ees tekitamas. Mängukera oli toimetatud vasakule äärele, kus Irakly Logua pani tsenderduse värava ette, kus Sander Post ühe puutega palli võrku lõi ja sellega skoori avas.

Samas tuleb kiidusõnu saata Tuleviku väravavahi Rait Oja aadressil, kes vaatamata suurele kaotusele tegi kohtumise jooksul mitmeid häid tõrjeid, neist esimene just mängu algusfaasis, kus tänu kiirele reaktsioonile suutis Karol Metsa löögist lati alla suunatud palli pareerida. Külalistel sai teistkordselt löögile Kübar, kuid trahvikasti nurgast sooritatud löök ei valmistanud Karofeldile probleeme ning sellega oligi sisuliselt viljandlaste tähelend esimesel kolmveerandtunnil läbi, sest palli ei suudetud pikemaks ajaks oma valduses hoida ning need üksikudki momendid luhati ise, kuna palli ei suudetud toimetada meeskonnakaaslasele, kes soodsamal positsioonil oli.

Pealinlased kogesid poolaja keskel ebaõnne, kui nurgalöögi järgselt lajatati pall latti. Et sellest veel vähe olnuks – hiljem ühes olukorras andis Zakaria Beglarišvili äärelt tsenderduse, mille trajektoor läks veidi nihu ja seetõttu maandus mängukera taas latis. Viis minutit enne lõppu teenis mängu ainsa kollase kaardi külalismängija Rasmus Luhakooder, kes võttis robustselt Erkki Junolaineni maha. Lühikesele pausile minnes seega seis 1:0, mis oli igati teenitud, kuid paljud lootnuks kindlasti kindlamat vahet selleks ajaks.

Sotid tehti selgeks teise poolaja avaminutitel, kui Martin Kase söödust küttis vabalt positsioonilt Rauno Alliku eesposti kõrvalt palli väravasse. Sellega oli ka kõige optimistlikumate vastasfännide lootused purustatud. Lugematutel kordadel teravust tekitanud Logua oli taas aktsioonis ja Tuleviku puurilukk mängiti olukorrast välja, mille järgselt hakkas äärepoolkaitsja andma kiirelt passi värava ette, et sealt kerge värav tuleks, kuid omade kahjuks oli Tuleviku kaitsemängija mees omal kohal ning suutis mänguvahendi kastist minema lüüa.

Minut pärast täistunni täitumist andis virtuoos Beglarišvili filigraanse söödu teisel poolajal vahetusest sekkunud Albert Prosale, kes üks-üks olukorra kenasti realiseeris, saates palli postiriivest väravasse ja tehes sellega seisuks 3:0. Viis minutit hiljem vahetasid mängumehed pooled: Prosa söötis ning Zaka sai teenitult ka oma nimele värava kirja. Väga lähedal olid pealinlased korraliku mammu sooritamisele, kuid Brent Lepistu efektse kannasöödu järel suutis Oja tõrjuda Logua löögi.

Ojalt järgnes senistest kõige korralikum pantritõrje, kui Flora nurgalöögi järel suutis pareerida Kase pealöögi. Minut-kaks hiljem sooritas Prosa pealelöögi, millele sai Tuleviku pallivõlur jala vahele. Sellest hoolimata lendas pall kasti, kus Kase ühe puutega tugeva pommi väravasse virutas. Võõrustajad olid viis kolli valmis sepistanud ja nüüd ühtäkki võtsid viljandlased viimased jõuraasud kokku ja suutsid järjest mitmel korral löögile pääseda, neist kõige ohtlikum moment tekkis kiirrünnakul, kus Tikenberg üritas kavalalt palli Flora värava tagumise posti kõrvale saata, kuid Karofeld püüdis palli hüppelt ja sellega oli ärev moment neutraliseeritud.

Korralikult musta tööd teinud Alliku suutis palli Viljandi puurilukust üle toimetada, kuid väravajoonel oli valmis kaitsemängija, kes suutis omad halvimast antud olukorras päästa. 84. minutil võttis Indrek Ilves trahvikasti nurgas maha vahetusmängija Maksim Gussevi ning penalti oli tõsiasi. Lööma läks ei keegi muu kui Markus Jürgenson – penalti kindlalt paremale, samas kui väravavaht viskus teisele poole.

Tiki-taka, jälle sina, Zaka! 88. minut hakkab tiksuma, kui lühikeste söötudega kombineerisid Prosa ja Alliku. Neist teisel oli võimalus endal heast kohast lüüa, kuid ründaja polnud kade ja andis passi just nimelt Zakale, kes kannaga palli väravasse lükkas ja sellega pealtvaatajatele mängu lõpetuseks korraliku vaatemängulisust pakkus.

FC Flora vastane 1/32-finaalmängus on teise liiga ida/põhi tsoonis 14 meeskonna hulgas hetkel 11. kohta hoidev Tallinna JK Visadus, keda võõrustatakse A.Le Coq Arenal 29. juuli õhtul. Juba sel pühapäeval kell 19.00 võetakse Eesti jalgpallimekas vastu aga Premium liiga viimane sats Jõhvi Lokomotiv.

Karikasarja 1/64-finaal:

2. juulil kell 18:45 A. Le Coq Arenal (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA – VILJANDI JK TULEVIK  7:0 (1:0)
ametlik protokoll
Väravad: 2. Sander Post, 48. Rauno Alliku, 61. Albert Prosa, 66., 88. Zakaria Beglarišvili, 72. Martin Kase, 84. pen. Markus Jürgenson
Hoiatus: 40. Rasmus Luhakooder

FC Flora: 1-Karofeld, 22-Baranov, 6-Mets, 16-Jürgenson, 15-Junolainen, 2-Post (55. 99-Prosa), 25-Frolov (61. 10-Lepistu), 7-Beglarišvili, 9-Alliku, 14-Kase, 8-Logua (71. 20-Gussev).
Varus: 33-Prins, 99-Prosa, 20-Gussev, 10-Lepistu, 23-Šlein, 24-Juhkam.

JK Tulevik: 12-Oja, 6-Saar, 5-K. Paavo, 13-Henn, 4-Ilves, 15-Lang (60. 17-Peips), 14-Kübar, 25-Normann (82. 8-Tölpus), 20-Luhakooder, 10-Teor (46. 7-Roman), 11-Tikenberg.
Varus: 1-Nõmm, 17-Peips, 7-Roman, 8-Tölpus, 19-Kiigemägi.

Mänguolud: +19, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.