FC Flora alistas Tartus kindlalt 4:1 Tammeka – FC Flora -FC Flora

FC Flora alistas Tartus kindlalt 4:1 Tammeka

Tammeka - Flora

FC Flora teenis Premium liiga 11. voorus hooaja kaheksanda võidu, alistades Tartus sealse Tammeka 4:1. Skoori tegid Flora poolelt Albert Prosa, Rauno Sappinen, Karl Mööl ja Markus Jürgenson.

Flora esimene võimalus tuli 8. minutil, mil Andre Frolov andis hea karistuslöögi ja Karl Palatu sai vabalt löögile. Paraku lendas pall napilt postist mööda. Kolm minutit hiljem tehti vigade parandus, kui Frolov andis paremalt nurgalöögi ning kõige kõrgemale kerkis Prosa pea – 1:0.

Tammekal oli võimalus viigistada 15. minutil, ent Siim Tenno lõi otsustaval hetkel pallist mööda. 23. minutil kasvatas Flora eduseisu, kui Mööli sööt vabastas Sappineni, kes realiseeris külmavereliselt. 17-aastasele noormehele oli see karjääri esimeseks väravaks Premium liigas.

Seejärel kandus initsiatiiv Tammeka poolele. Esmalt oli hea šanss Kristjan Tiirikul, kuid Flora pääses. 31. minutil suutis aga paar minutit varem vahetusest sekkunud Hugo Fernandez Meeritsa väravaesises saginas üle mängida.

Flora ei olnud kosunud ka teise poolaja alguseks ning Tammeka jahtis kiivalt viigiväravat. Kõigepealt ei suutnud 1-1 olukorda realiseerida Heiko Tamm ja seejärel lõi napilt mööda pikakasvuline Giorgi Ivanov. Kui ei löö ise, lüüakse sulle – minut pärast Ivanovi võimalust ei suutnud Tammeka kaitseliin 56. minutil takistada Mööli, kes sai hea söödu Rauno Allikult ja seadis skooriks 3:1.

Pinge võttis lõplikult maha 63. minut, mil endine Tammeka mängija Markus Jürgenson lõi vasturünnaku krooniks tõelise iluvärava, saates palli Kaido Koppelist üle ristnurka. Lõpu eel oli Tammekal veel paar head väravavõimalust, kuid Meerits ja Karl Palatu tegutsesid olukordades kindlalt.

Flora, kes püsib Premium liigas kolmandal kohal, suunab pilgud nüüd laupäeva suunas, mil kell 17.00 algab A. Le Coq Arenal karikafinaal Nõmme Kaljuga.

Premium liiga XI vooru mäng:

14. mail kell 19:30 Tamme staadion (Kungla 1a, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA – TALLINNA FC FLORA  1:4 (1:2)
ametlik protokoll
Väravad: 31. Hugo Fernandes – 11. Albert Prosa, 18. Rauno Sappinen, 56. Karl Mööl, 63. Markus Jürgenson
Hoiatused: 34. Heiko Tamm, 39. Tauno Tekko, 59. Martin Hurt – 38. Sander van de Streek

JK Tammeka: 1-Koppel, 18-Paju (67. 13-Lorenz), 22-Hausenberg, 12-Tutk, 15-Hurt, 32-Tamm, 5-Mboungou (31. 27-Fernandes), 7-Siim Tenno, 6-Tekko, 23-Tiirik, 14-Ivanov (74. 8-Martin Jõgi).
Varus: 98-Kütt, 10-Torop, 4-Prempeh, 13-Lorenz, 17-Philips, 8-Martin Jõgi, 27-Fernandes.

FC Flora: 21-Meerits, 16-Jürgenson, 6-Mets, 24-Palatu, 22-Baranov, 8-van de Streek (75. 17-Adou), 25-Frolov, 9-Alliku (67. 13-Laabus), 11-Sappinen (61. 31-Post), 33-Mööl, 99-Prosa.
Varus: 12-Toom, 34-Mütt, 13-Laabus, 20-Gussev, 31-Post, 17-Adou, 5-Peitre.

Mänguolud: +18, vahelduva pilvisusega ilm; muruväljak heas seisukorras.