FC Flora alistas karikafinaalis Nõmme Kalju 3:1! – FC Flora -FC Flora

FC Flora alistas karikafinaalis Nõmme Kalju 3:1!

FC Flora alistas karikafinaalis Nõmme Kalju 3:1

FC Flora võttis Evald Tipneri karika aastaks enda valdusse, alistades finaalis Nõmme Kalju 3:1!!!

Lilleküla staadionil 3500 pealtvaataja ees peetud mängu alustas paremini Flora ja 15. minuti avavärav oli surve loogiline jätk.

Esmalt oli 7. minutil hea võimalus Sander van de Streekil, kui hollandlane mängiti Markus Jürgensoni ja Sander Posti poolt peaga vabalt löögile, kuid Streeki sihik oli paigast ära ja pall lendas kaarega mööda. 11. minutil murdis Jürgenson ise vasakult äärelt sisse, tugev löök Vitali Telešile siiski erilist ohtu ei kujutanud.

15. minutil said Flora fännid juubeldada. Kalju kaitse unustas Frolovi vasakule äärele täiesti ära, Flora kapten andis kõrges kaares tsenderduse ning pall leidis tee üle väravajoone. Kas pall jõudis sinna otse või Rauno Alliku kergest puutest, on siiani selgusetu, kuid peamine – 1:0!!!

Kalju tõstis kaotusseisu jäädes kohe pead ja juba paar minutit hiljem oli Floral õnne, kui Karl Palatu jäi ette Janar Toometi lähilöögile. 24. minutil jõudis pika surve tulemusena löögile Allan Kimbaloula, aga pall veeres postist mööda. Prantslane oli selgelt Kalju parim ning lõi jätkuvalt teravusi. Mõned minutit hiljem likvideeris Kimbaloula tekitatud ohu karistusalas Karol Mets.

Poolaja lõpp tõi viigi. Esmalt jäi Hidetoshi Wakuil imekombel värav 43. minutil löömata, kui jaapanlane oli Marko Meeritsast juba mööda mänginud, kuid viimasel hetkel jõudis väravajoonele ette Palatu. Järgnenud nurgalöögi järel tsenderdas paremalt Janar Toomet, kastis kerkis kõige kõrgemale Alo Bärengrub, viigistades täpse pealöögiga 44. minutil seisu 1:1-le.

Teine poolaeg ei olnud jõudnud õieti alatagi, kui Flora haaras taas eduseisu. Tihhon Šišov kukutas karistusala joonel Karl-Eerik Luigendi ning väljakukohtunik Jaan Roos osutas penaltipunktile. Kapten Frolov oli kindlus ise ning taastas 49. minutil Flora eduseisu!

59. minutil oli Toomet palliga lohakas, kaitseliinist ette sööstnud Markus Jürgenson näppas osavalt palli endale, purjetas Kalju meeste vahelt läbi ning lõi suurepärase individuaalse soorituse krooniks palli vasakusse alanurka – 3:1!

Mullune Eesti meister oli hambutu. 67. minutil oli Koogasel heast kohast karistuslöök. Kalju mehed ootasid palli kasti, kuid Koogas otsustas peale lüüa ning pall lendas väga kõrgelt üle lati. Selleks ajaks olid taevaluugid avanenud ning mitukümmend minutit kallas nagu oavarrest.

Kuna Kalju lükkas üha enam mehi ründesse, jäi Floral rohkem ruumi vasturünnakuteks. Allikul oli hea võimalus lüüa neljas värav, kuid ründaja viivitas löögiga ja kaljukat likvideerisid ohu. 84. minutil tõmbas Šišov maha vahetusest sekkunud Albert Prosa ja pidi teise kollase kaardi tõttu platsilt lahkuma.

Erilist ohtu Meeritsa väravale Kalju enam ei tekitanud ja kolmanda üleminuti järel kõlanud lõpuvile tähistas FC Flora ajaloo kuuendat karikavõitu!!!