FC Flora võttis Sillamäe Kalevilt koduväljakul magusa revanši – FC Flora -FC Flora

FC Flora võttis Sillamäe Kalevilt koduväljakul magusa revanši

Flora - Sillamäe 3:0

FC Flora sai kodupubliku ees eelmise nädalavahetuse kaotuse eest revanši Sillamäe Kalevilt, võites teise poolaja väravatest 3:0.

1:2 kaotusmänguga võrreldes oli treeneripingile naasnud Marko Lelov teinud kolm vangerdust, asendades Reio Laabuse, Karl-Eerik Luigendi ning Sander Posti algkoosseisus Rauno Sappineni, Albert Prosa ja Rauno Allikuga.

Võimalustevaest avapoolaega alustasid paremini külalised, kel oli 8. minutil võimalus avaväravaks. Keskkaitsja Igor Dudarevi tugev karistuslöök 30 meetrilt oli Marko Meeritsale ootamatult keeruline, kuid õnneks sai Flora puurilukk palli enne kaitsjate jaolesaamist ikkagi kontrolli alla.

16. minutil oli hiilgav võimalus Prosal, kelle hea sööduga mängis vabaks Sappinen. Endine Tammeka ründevirtuoos tõstis palli üle Mihhail Starodubtsevi, kuid Sillamäe pääses ehmatusega, sest mänguvahend tabas posti.

Teine poolaeg algas tormiliselt. Kohe avaminutil tõmbas Dudarev maha Alliku ning kapten Andre Frolov realiseeris 47. minutil penalti. Kaks minutit hiljem jäi Sillamäe vähemusse, kui taaskord tõmmati karistusalas maha Flora ründaja. Pärast viga Prosa vastu saatis kohtunik Eiko Saar punase kaardiga Aleksandr Volodini väljakult minema. Teise penalti saatis külaliste väravavõrku Markus Jürgenson.

Pärast 2:0 eduseisu Flora mäng rahunes. Viimase veerandtunni alustuseks oli Prosal šanss eduseisu kasvatada, kuid karistusalas viivitati liialt löögiga. Minut hiljem andis Nikita Baranov terava söödu Allikule, kelle jalast pall napilt üle lati lendas. Sillamäel oli oma võimalus ka, kuid otsustaval hetkel likvideeris ohu Karl Palatu.

86. minut otsustas lõplikult võitja saatuse, kui Frolov andis efektse kannasöödu, mille järel Nikita Baranov palli vasaku jalaga ristnurka virutas! Flora tõusis 22 punkti peale ja jääb 10 vooru järel liidritest Kaljust ja Levadiast maha kolme silmaga. Juba teisipäeval on ees sõit Tartusse, et pidada 11. vooru mäng Tammekaga.

11. mail kell 17:00 A. Le Coq Arenal (Asula 4c, Tallinn)
TALLINNA FC FLORA – JK SILLAMÄE KALEV  3:0 (0:0)