FC Flora tuleb Saaremaalt raske 1:0 võiduga – FC Flora -FC Flora

FC Flora tuleb Saaremaalt raske 1:0 võiduga

FC Flora meeskond

FC Flora sai Salme staadionil Sander Posti 68. minuti väravast 1:0 võidu FC Kuressaare üle. Premium liiga parim väravakütt Post on oma 12 väravast 7 löönud saarlastele.

Peatreener Norbert Hurt tegi võrreldes 2:2 viigimänguga Tartu Tammekaga vaid ühe muudatuse algkoosseisus, andes Van de Streekile puhkust ja tuues tagasi kapten Frolovi.

Pedõki ees alustas kaitseliin Aloe-Mets-Baranov-Jürgenson, keskel olid Frolovile lisaks Lepistu ja Laabus ning ründekolmiku moodustasid Luigend, Post ja Prosa.

Esmakordselt kuulusid Premium liigas Flora koosseisu vahetusmeeste pingile pääsenud endine Tuleviku kaitsja Janar Õunap ja noor SC Reali väravavaht Marten Rimmel. Kuressaare ridades olid algrivistuses Florast laenul olevad Pajunurm, Mütt ja Mööl.

Avapoolaeg möödus Flora täieliku domineerimise all, suruti väga kõrgelt ja Kuressaarel ei olnud 45 minuti jooksul praktiliselt ühtegi korralikku rünnakut.

Flora esimene rünnak tuli 2. minutil, kui Luigend lõi terava nurga alt mööda. Järgmisel minutil oli Post läbi pääsemas, kuid viimasel hetkel said Kure kaitsjad jala vahele. Post oli peagi uuesti aktsioonis, kuid väravavaht Reiman oli mees õigel kohal.

7. minutil tsenderdas Luigend palli kasti meestesumma sisse, sealt üritas Lepistu, aga Reiman oli taas palli lennul ees. Minut hiljem andis paremalt äärelt palli kasti Jürgenson, Prosa löögi tõrjus Reiman jalgadega.

Seejärel sai Kure veidi hingamisruumi kuniks 16. minutil vuhises napilt postist mööda Prosa madal löök. Järgenevalt teenis Flora kaks nurgalööki, ent suurt ohtu need ei kujutanud.

23. minutil tsenderdas Jürgenson, Luigend lõi üle puusa peale, aga selgelt mööda. Kuressaare sai lõpuks esimese korraliku rünnaku pärast seda, kui Mööl võttis Lepistult keskväljal palli, järgnes läbisööt Gavrilovile, kes pallini aga korralikult ei ulatunud.

Kohe järgmisel rünnakul murdis Frolov vasakult läbi ent taaskord järgnes möödalöök Prosa esituses. 32. minutil röövis Prosa trahvikastis palli Pelle Pohlakult, Frolov virutas peale ja üle. Flora ehitas, aga lõppfaasis jäi otsustavusest puudu. 41. minutil sai pika surve tulemusena löögile Post, kuid temagi sooritus raamidesse ei läinud.

Teisel poolajal sai kodumeeskond paremini mängu sisse ja oli palju ohtlikum. Floral oli väravašanss kohe 46. minutil, kui Aloe ja Luigend mängisid löögile Prosa, aga lähilöök lendas taevasse. 54. minutil asendas Norbert Hurt Luigendi Loguaga ja nii tuli veelgi teravust juurde. Veidi hiljem asendas Lepistut Van de Streek.

58. minutil oli Floral õnne, sest esmalt tõrjus Pedõk Mööli löögi ja seejärel jaole saanud Valmas lõi healt positsioonilt üle. Flora ohkas kergendatult ja pani oma mängumootori taas käima. Ja lõpuks 68. minutil tuli läbimurre, kui Logua trikitas kastis ja Post pani i-le punkti, lüües lahtiseks jäänud palli võrku – 1:0. Post on oma 12 väravast 7 löönud FC Kuressaare võrku.

70. minutil oli Postil uus võimalus, kuid Kure kaitse sai viimasel hetkel jaole ja asi päädis nurgalöögiga. 74. minutil andis Prosa paremalt tsenderduse, Laabuse pealöök jäi nõrgaks, esimesena oli jaol Frolov, kuid lööginurk oli liialt terav ja Reiman oli jalgadega ees.

Viimasel veerandtunnil surus Kuressaare tugevalt ja värav ei jäänud sugugi kaugele. Paaril korral oli Müti ja Luubi löökide järel päästjaks Pedõk, 90. minutil läks napilt üle lati vahetusmees Karpovi pealelöök.

Flora kirjutas tabelisse juurde kolm võidupunkti ja vaatab nüüd järgmise nädala suunas. Esmalt kohtutakse teisipäeval Viljandis karika 1/16 finaalis Tulevikuga, reedel 9. augustil võõrustatakse aga A. Le Coq Arenal vana rivaali FC Levadiat.