16 hulka pääsenud Flora oli raskustes Tulevikuga – FC Flora -FC Flora

16 hulka pääsenud Flora oli raskustes Tulevikuga

Rauno Alliku

Flora põhitegijatest ei sõitnud Mulgimaale Pedõk, Palatu, Mets, Van de Streek ja Prosa, lisaks jäid mitmed kogenud mehed pingile ja nii oli algrivistuses palju noori mängijaid.

Oma debüüdi FC Flora eest tegi Viljandi Tuleviku keskkaitsja Janar Õunap, kelle partneriks keskel oli Baranov. Paremal äärel alustas Jürgenson ja vasakul Aloe, Flora puuri valvas Toom.  Keskväljal alustasid Lepistu ja German Šlein, Luigend mängis aga tänavu esmakordselt number kümmet. Ründajatest oli Gussev vasakul, Sappinen keskel ja Alliku paremal.

Flora avas skoori 5. minutil, kui Viljandi kaitse suutis esmalt väravajoonelt Luigendi löögi blokeerida, kuid Luigend sai ise esimesena jaole ning lükkas palli võrku – 1:0. Kodumeeskonnal oli väga palju mehi kastis ja nii sumbusid järgnevad võimalused kaitsjate jalgades. Head võimalused olid nii Luigendil kui Sappinenil.

Seejärel jäi Flora liialt keskväljale palli kiigutama ja lasi kodumeeskonna mängu tagasi. 33. minutil oli Tulevikul esimene võimalus, kui paremalt äärelt pääses mees läbi ja värava ees ei ulatunud napilt pallini Rasmus Luhakooder.

Kolm minutit hiljem oli karistus käes, kaitseliin tegutses taas uniselt, Tuleviku poolelt käis pall latis ning tagasipõrkunud palli saatis peaga üle Toomi väravavõrku Martin Normann – 1:1.

Ootamatu viigiseis äratas Flora uuesti üles. 40. minutil ei ulatunud napilt Lepistu läbisööduni Luigend ja minut hiljem raksatas Lepistu pommlöök 25 meetrilt põiklatti. Hurt tegi juba enne vaheajavilet esimese vahetuse, asendades väheefektiivse Šleini Andre Froloviga. Teine vahetus tuli kohe teise poolaja alustuseks, kui Laabus sekkus Luigendi asemel.

Flora poolelt näitas end aktiivselt Gussev, kes põmmutas 51. minutil üle. 60. minutil oli Narvast pärit Gussevil juba väga hea võimalus, kuid selle asemel, et kohe peale virutada, tegi ta veel ühe puute ning Vessenberg suutis madala pealelöögi pareerida.

62. minutil murdis paremalt läbi Jürgenson ent Alliku lõi pallist veidi mööda ja see veeres väravavahile kätte. Kuna lähedalt ei õnnestunud, siis proovis Flora kaugelt, kuid kogukas Vessenberg oli Tuleviku väravasuul tasemel, tõrjudes nii Jürgensoni kauglöögi kui Frolovi karistuslöögi. 76.  minutil hiilgas Vessenberg reaktsioonitõrjega, saades näpud vahele Sappineni 1-1 olukorrale.

83. minutil asendas Sappineni Post ja peagi tuli lahendus. Flora teenis 86. minutil karistuslöögi, Frolovi poolt antud pall tuli otse Alliku peale, kes selle osavalt võrku saatis – 2:1.

Tulevik sai viimasel minutil veel võimaluse, teenides väljaku keskel karistuslöögi. Tuligi päris hea pall, mille väravalööja Normann napilt postist mööda saatis. Flora sai raske 2:1 võidu ja pääses 1/8 finaali, mis mängitakse sügisel. Nüüd suunduvad pilgud aga reedele 9. augustile, mil FC Flora võõrustab Premium liiga põnevusmängus vana rivaali FC Levadiat.