FC Flora naiskond on Eesti meister 2018 – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

FC Flora naiskond on Eesti meister 2018

Läinud laupäeval tegi ajalugu FC Flora naiskond, tulles esimest korda klubi ajaloos Eesti naiste meistriks. Naiskond kindlustas endale meistritiitli eelviimases voorus, tehes lähima konkurendi Pärnu JK-ga 1:1 viigi.

Laupäeval kohtusid Naiste meistriliiga eelviimases voorus omavahel tiitlinõudlejad FC Flora ning viimased kaheksa järjestikust aastat alistamatuks jäänud Pärnu JK. Meie naiskonnale piisas üks voor enne hooaja lõppu tiitlivõidu kindlustamiseks võidust või viigist, Pärnu pidi aga tiitlilootuste elushoidmiseks mängu vähemalt kolmeväravalise eduga võitma. Nii aga meie õnneks ei läinud.

Mäng kulges näiliselt Pärnu JK domineerimisel, kuid Flora naiskond läkski mängule vastu väga kaitsva taktikaga. Pärnu valdas küll enam palli, ent Flora kaitse seisis kompaktselt ja pidas esialgu ilusti. 15. minutil teenis Pärnu vasakul äärel aga karistuslöögi ning sealt kasti antud palli suutis hea pealöögiga väravasse suunata Ulrika Tülp. Esimesel poolajal väravaid rohkem ei nähtud ning vaheajale läksime vastu veel turvalises 0:1 kaotusseisus.

Kahtlemata kaotusega naiskond leppida ei tahtnud, isegi mitte tiitlivõiduks piisava minimaalse 0:1 kaotusega ja seda teisel poolajal ka väljakul näidati. Kui teist poolaega oli mängitud kümme minutit, kasutas kaitsja eksimuse ära Kristiina Tullus, kes (tahte)jõuga palli väravasse toimetas ja seisu tablool viigistas. Muideks, 20-aastase Tulluse jaoks oli see karjääri esimeseks kõrgliiga väravaks ning suure tõenäosusega ka senise karjääri tähtsaimaks. Kuigi Pärnu mängu lõpus veel aktiivselt ründas ja väravat otsis, suutis meie naiskond nende rünnakuid edukalt tõrjuda ning hoida lõpuvileks tablool 1:1 viigiseisu, mis üks voor enne hooaja lõppu neile ka ajaloo esimese meistriliiga võidu kindlustas!

Sellega sai läbi Pärnu naiskonna kaheksa aastat kestnud valitsemisaeg ning loodetavasti on see meie naiskonna jaoks esimene mitmest tiitlivõidust! Suur aplaus, kummardus ja kuldsed õnnesoovid!

Täpselt nädala pärast ehk 20. oktoobril peab naiskond oma hooaja viimase mängu, kui koduväljakul minnakse juba värskete meistritena vastamisi FC Levadia naiskonnaga! Tulge kohale ja võtame üheskoos selle ihaldatud, oodatud ja auga välja teenitud karika vastu!