FC Flora Sillamäelt koju võiduga! – FC Flora -FC Flora

FC Flora Sillamäelt koju võiduga!

Zaxara

FC Flora alustas Premium liiga teist ringi üliolulise 2:1 võiduga Sillamäe Kalevi üle ja veelgi magusam – kolm punkti võeti vastase koduväljakul.

Samad meeskonnad olid teatavasti vastamisi nädal tagasi ja toona andis kohtumine A.Le Coq Arenal tulemuseks 1:1 viigi. Flora poolel puudus Sillamäe reisil vigastuse tõttu Karl-Eerik Luigend, kelle koha võttis algkoosseisus Andre Frolov. Teiseks muudatuseks oli Irakli Logua asendamine ründeliinis Sander Postiga.

Flora võinuks eduseisu haarata juba esimestel sekunditel, kui Rauno Alliku pääses Sillamäe väravavahiga silmitsi, kuid Lavrentjev suutis olukorras peale jääda. Flora jätkas agressiivselt ning kodumeeskond ei suutnud alguses kuidagi mängu sisse saada.

Tugev vihmasadu oli niigi kehva väljaku teinud ka libedaks ning mõne minuti järel oleks Mets ja Toom peaaegu sepistanud omavärava. Õnneks lahenes olukord vaid ehmatusega.

Kuigi Flora kontrollis mängu, ei suudetud midagi ohtlikku luua ja peagi hakkas Sillamäe pead tõstma. 26. minutil oli külalistel õnne, kui Alliku pallikaotuse järel mängis Kabajev paremal äärel Metsast mööda, järgnenud löök möödus Toomist aga õnneks ka väravapostist. Napilt ei saanud jalga vahele ka Sillamäe parim väravakütt Kvasov.

Mõned minutid hiljem tuli hea rünnak Floralt, kuid Allikul jäi otsustavusest puudu ja Sillamäe klaaris ohu. 32. minutil söötis Alliku vasakult äärelt läbimurdmise järel värava ette, Post ei olnud olukorras just parimal positsioonil ning tema löök jäi lahjaks.

Sillamäe poolel oli Kvasov uuesti ohtlik 34. minutil, kuid pall veeres õnneks postist napilt mööda ja mitte võrku vaid üle otsajoone. Alliku näitas uuesti oma kiirust 38. minutil, kui vastaste jaapanlasest kaitsja libises. Terav sööt värava ette jäi paraku adressaadita.

Kui tundus juba, et vaheajale minnakse viigiseisult, siis 44. minut pani Flora fännid rõkkama. Seekord purjetas vasakult äärelt läbi Prosa, kelle terava löögi tõrjus Lavrentjev lohakalt otse Posti jalale. Posti jätk ei olnud väga resoluutne, Lavrentjev sai keha vahele ning seejärel blokeeriti ka Alliku löök. Pall oli aga endiselt kastis lahtine ja Zakaria Beglarišvili virutas selle võrku – 1:0!

Teise poolaja alguses tegi Norbert Hurt sunnitud vahetuse, kui jalavigastuse saanud Baranovit asendas paremal äärel Erkki Junolainen, kes tegi sellega debüüdi FC Flora esindusmeeskonna eest Premium liigas. Sillamäe sai kohe alguses ohtlikust kohast karistuslöögi, kuid Paponovi löögitrajektoor lennutas palli mitme meetri jagu üle Mait Toomi valvatud värava.

Flora duubeldas eduseisu 50. minutil, mil Premium liiga parim väravakütt Albert Prosa sai kirja oma kaheksanda värava. Taaskord oli oma osa Zakal, kes mängis Prosaga osavalt seina ning viimane virutas palli mõnelt meetrilt läbi Lavrentjevi kinnaste väravasse! 2:0!

Kahjuks lõppes Prosa mäng 57. minutil, kui Paponov lõi teda arutult jalgadesse ja müstilisel kombel näitas kohtunik punase kaardi asemel kollast. Vigastada saanud Prosat asendas Irakli Logua.

62. minutil oli Zaka lähedal teisele väravale, keerutades osavalt trahvikasti joonel, kuid seekord jäi Lavrentjev peale. Flora surve jätkus 65. minutil lõi kiiruse pealt peale Logua ning Flora sai nurgalöögi. Kornerist jõudis pall peaaegu väravasse, kuid kodumeeskond klaaris väravajoonelt.

70. minutil oli Alliku 1-1 läbi, mängis Lavrentjevist mööda, kuid lööginurk jäi liialt teravaks ja tagatipuks ei saanud meie ründaja korralikku lööki sooritatud. Viis minutit hiljem kukkus kastis Jürgenson, kuid penaltit ei järgnenud.

Mäng veeres võiduka lõpu suunas ja Florale muutus olukord veelgi soodsamaks pärast seda kui Paponov lõi vahetusmees Kaset ning teenis otse punase kaardi. Paraku muututi eduseisus lohakaks, Logua pallikaotus kinkis Sillamäele audisisseviske, millest teeniti nurgalöök. Meie kaitsjad ei suutnud palli klaariks lüüa ja nii oli kodumeeskond 86. minuti Daniil Ratnikovi tabamusest ootamatult mängus tagasi.

Kohe järgmisel rünnakul ei olnud kaugel ka viigivärav, kuid seekord lendas pall õnneks üle lati. Vähemuses idavirulased surusid innukalt ja kolm üleminutit tiksusid vaevaliselt. Pärast seda kui trahvilöök kasti oli florakate poolt puhtaks löödud, kõlas vabastav lõpuvile.

2:1 võit kergitas Flora liigatabelis 21 punkti peale, mis 10 vooru järel on väärt teist kohta. Kaljul on liidrina 23, Infonetil kolmandana 20, Levadial 19 ning Sillamäel 18 punkti. Järgmises voorus võõrustatakse reedel 9. mail A.Le Coq Arenal kell 19.00 Tallinna Kalevit.