FC Flora leppis avamängus albaanlaste vastu 1:1 viigiga – FC Flora -FC Flora

FC Flora leppis avamängus albaanlaste vastu 1:1 viigiga

Irakli Logua

FC Flora viigistas Euroopa Liiga 1. kvalifikatsiooniringi avakohtumises Albaania mulluse hõbedameeskonna FK Kukesiga 1:1. Kuigi Sander Post viis Flora ette juba 10. minutil, suutsid vastased 79. minutil seisu tasakaalustada. Kordusmäng on Tiranas 11. juulil.

Kodumeeskond alustas ligi 2500 pealise publiku ees sedasi: väravas Meerits, kaitseliinis vasakult Jürgenson, Mets, Palatu ja grusiin Mikadze. Keskpoolikud Laabus ja Frolov, äärtel Luigend ja Alliku, ees Post ning kümne peal Van de Streek.

Närviliste avaminutite järel sai Flora mängu enda kontrolli alla ja juba viiendal minutil oli hiilgav võimalus skoori avamiseks. Alliku mängis vabalt löögile Jürgensoni, kes põrutas palli aga ristnurgast mööda. Vigade parandus tuli 10. minutil. Taas oli eeltöö tegijaks Alliku ning Post lõi mõnelt meetrilt ära! 1:0!

FC Flora meeskond

Flora surve jätkus, kuid lõpplahendused olid poolikud. 33. minutil oli kapten Frolovil suurepärane šanss eduseisu duubeldada, ent vastaste väravavaht tegi tasemel tõrje. Vaheaja eel lasti ka Kukesil mõni rünnak sooritada ning korra oli Meerits ka raskustes, kui karistuslöögist põrkus pall tagasi vastase jalale, kust see õnneks väga viltu löödi.

Teisel poolajal olid külalised juba märksa paremad ja Flora tegutsemises enam sellist sära ei olnud. Meeritsal oli tööd juba hulgem ning 69. minutil pareeris Vitesse väravavaht efektselt Igli Allmuca pommlöögi. Kohe varsti oli Luigendil võimalus nõelata, kuid otsustaval hetkel said albaanlased jala vahele.

FC Flora _ FK Kukesi

73. minutil vahetas Logua Luigendi välja ning tõi kiirust juurde. Kuus minutit hiljem mängis venelane paremal äärel Kukesi kaitsja üle, kuid selle asemel, et kaaslastele sööt anda, üritas ise ning luhtas väravašansi. Mis veelgi hullem – albaanlased tegid kiire kontra, Gerhard Progni nimeline mees mängis Karol Metsa üle ning põrutas Meeritsale püüdmatult – 1:1…

Lelov tõi sisse veel Sappineni ja Prosa ning omad võimalused võit võtta meil olid. Mõned minutid pärast viigiväravat andis Logua seekord vasakult terava tsenderduse. Post lasi palli läbi, kuid Prosa pallitabamus jäi nõrgaks. 83. minutil purjetas Kukesi kaitsest läbi Van de Streek, andis värava ette täpse palli, ent puurilukk Halili näppas selle viiv enne Posti jalga.

Kohtumise lõpp kiskus inetuks, sest albaanlased venitasid mängu igal võimalusel ning vähkresid maas pärast igat kontakti. Eriti koomiline oli olukord, kus Kukesi mees lebas valugrimassides murul ning vihaselt palli auti lööma läinud väravavaht haaras löögi järel seljast ning vajas samuti hulga tohterdamist. Pärast kuut-seitset lisaminutit kõlas valgevenelasest kohtuniku vile tähistamaks 1:1 viiki, mis sobib paremini albaanlastele. Neid viiks kordusmängus edasi ka 0:0 viik, Flora vajab 11. juulil Tiranas aga igal juhul väravat.