FC Flora II lükkas Santose karikasarjas auti! – FC Flora -FC Flora

FC Flora II lükkas Santose karikasarjas auti!

Flora II vs Santos

Reporter: Rauno Annama

Evald Tipneri karika 1/64-finaalmängus võõrustas FC Flora II külla tulnud Tartu FC Santost. Kuigi võõrustajad mängivad Esiliigat ja meeskond Tartust Esiliiga B-s, siis sellest hoolimata oli oodata igati põnevat kohtumist, kuna Santos on selgelt liikumas taas kõrgema liiga ehk just nimelt Esiliiga suunas.

Esimesed minutid polnud just väga kindlust sisendavad võttes arvesse just Flora duubelmeeskonna esitust. Kurjakuulutav algus päädis sellega, et 12. minutil kombineerisid külalised rünnaku sääraselt, et selle lõpetuseks pääses Yuriy Vereshchak karistusala piirilt löögile ning saatis palli eesposti kõrvalt sisse. Kodumeeskond kippus üle kombineerima ja pahatihti ei mõistetud üksteist kõige paremini – teistel juhtudel läksid tsenderdused liialt pikaks ja sellega kingiti uued võimalused kiirelt vastastele.

Viis minutit enne pooltunni täitumist anti filigraanne sööt ette Alar Alvele, kes oli tänu sellele pääsenud Flora puuriluku Enri Nurmikuga silmitsi. Ründaja ei jätnud hiilgavat võimalust kasutamata ja sellega olidki ülikoolilinlased skooriks seadnud 2:0 nende poolt vaadatuna. Kuigi esimese poolaja teisel poolel võõrustajad avanesid rohkem ja tekkis ka paar momenti, siis pigem oli õhus Santose kolmas, kui Flora esimene värav. Ühel juhul klaaris väravajoonel seisnud Flora kaitsja kavala pealöögi, mis oli suunatud tagumise posti kõrvale ning teisel korral oli Nurmik oma ülesannete kõrgusel.

Teist kolmveerandtundi alustasid Flora omad taas veidi uniselt, kuid nende õnneks ei suutnud külalised antud aja jooksul suurt midagi luua. Paar minutit pärast täistunni täitumist tõrjus Santose puurilukk Joseph Saliste tugeva pealelöögi, kuid pall jõudis moment hiljem just Saliste jalale tagasi, kes seekord enam ei eksinud ning tegi kaotusseisu minimaalseks. Kolm minutit hiljem suunas Sander Lootus karistuslöögist tulnud palli peaga väravasse ja seis oli justkui imekombel tasa.

Emotsiooniline hetk saabus 70. minutil, kui Flora kiirrünnakul toimetati mänguvahend Karl Ivar Maarile – oma mängumehed ja ka tribüünil olnud paar fänni hõikasid julgustavalt, et mängumees ise ette võtaks. Seda Maar ka tegi ning sekundid hiljem kena sooritusega lajatas palli raamide vahele. Kodumeeskond oli 0:2 kaotusseisust asunud 3:2 juhtima. Milline mängukulg!

Tartu meestes tekitas see ilmselgelt frustratsiooni ja paraku avaldus see ka mängus endas, kui mitmel korral raiuti robustseid vigu – õnneks karistas kohtunik intsidendid teenitud kollaste kaartidega. Külalised ei andnud siiski alla ja 84. minutil suunas Robert Pluum trahvikastis lahtiseks jäänud palli väravasse ning lühikese aja möödudes oli selge, et mängitakse lisaaeg.

Esimene pool lisaajast oli üsnagi igav ja võimalustevaene, midagi üleliia märkimisväärset ei toimunud ja pigem lükkas emb-kumb meeskond palli. Konkreetsete lahendusteni ei jõutud. Teine pool aga kulges vähe aktiivsemas taktis ning 117. minutil hõiskasid florakad üle väljaku, sest Anton Hmelnitski kasutas magusa võimaluse ära ning tõstis palli üle Santose puuriluku väravasse – 4:3! Kogu varumeestepink jooksis mööda otsajoont sangari juurde, et teda õnnitleda suurepärase värava eest.

Tundus, et kodumeeskond suudab mängu pikemaks venimise ära hoida ja napi võidu siiski napsata. Ühes olukorras tegi üks Flora mängumees palli noolinud Mikk Laasile üks-ühele ära, millele järgnes see, et Tartu mängija ilma palli mängimise šansita lihtsalt vihast tagant jalgadesse mängijale lendas ja sellega kokkuvõttes endale punase kaardi teenis. Mitu meest läksid kannatanu poolelt kaitseks välja ja kohtunikud pidid eraldama Flora mängijad Laasist, kes sai varem duši alla ära minna.

Sellest hoolimata teenis Santos viimasel hetkel karistuslöögi, mille järel anti pall kasti, Nurmik ei suutnud korralikult seda minema lüüa ning seetõttu lükkas Siim Valtna palli sõna otseses mõttes viimasel hetkel väravasse, tehes sellega penaltiseeria tõsiasjaks ja jättes florakad mõneks ajaks murule istuma ja järele mõtlema sellele, et kuidas küll sedasi suudeti võit maha mängida. Aga mäng polnud veel läbi, sest penaltid pidid selgitama edasipääseja.

Flo2 ületas santose

Santos alustas seeriat kohe eksimusega, sest Nurmik pareeris Yuriy Flyaki soorituse. Teises voorus tõrjuti aga Hmelnitski löök ning sellega oli seis viigis. Pooled vahetusid, kui Maar saatis oma löögi üle värava ja seega tekkis võimalusel Santosel, kuid neil lööma asunud Pluum saatis samamoodi palli raamidest üle – seda küll napimalt, kuna pall lendas latipõrkest üle. Lootuse kehv penalti oli külaliste kindamehe jaoks kergeks saagiks, kuid jällegi oli õnn Flora poolel ja Vellemaa lajatas mänguvahendi posti. Erkki Kubber lõi omade üheksanda penalti sisse ning esimeses voorus eksinud Flyak asus taas palli taha ning sellel otsustaval korral eksis samuti, kuna pall põrkus posti – seega penaltiseerias 9:8 võit Flora duublile!

Evald Tipneri karika 1/64-finaal

5. juunil kell 19:00 A. Le Coq Arena I muruväljak (Asula 4c)
TALLINNA FC FLORA II – TARTU FC SANTOS  4:4 (3:3, 0:2), pen. 9:8
ametlik protokoll
Väravad: 62. Joseph Saliste, 65. Sander Lootus, 70. Karl Ivar Maar, 118. Anton Hmelnitski – 12. Yuriy Vereshchak, 25. Alar Alve, 84. Robert Pluum, 120.+4. Siim Valtna
Hoiatused: 89. Ragnar Piir, 108. Sander Lootus, 118. Sten Sinisalu – 68. Yuriy Vereshchak, 71. Eero Eessaar, 73. Taavi Vellemaa, 81. Marko Sonn, 120., 120. Mikk Laas
Eemaldamine: 120. Mikk Laas

Mängujärgsed penaltid:
Flora II: Lootus +, Hmelnitski (tõrjus), Saliste +, Piir +, Kubber +, Sepp +, Mataloja +, Klimtšuk +, Maar (üle), Nurmik +, Lootus (tõrjus), Kubber +
Santos: Flyak (tõrjus), Vellemaa +, Valtna +, Kohler +, Sonn +, K. Laas +, Sova +, Eessaar +, Pluum (üle), Kartsep +, Vellemaa (posti), Flyak (posti)

FC Flora II: 44-Nurmik, 34-Mataloja, 77-Lootus, 26-Piir, 36-Kokla (74. 32-Sepp), 18-Paavo (89. 21-Klimtšuk), 30-Kubber, 28-Rande (61. 31-Hmelnitski), 13-Juha, 41-Maar, 27-Saliste.
Varus: 37-Sinisalu, 82-Keert, 32-Sepp, 31-Hmelnitski, 80-Vard, 21-Klimtšuk, 88-Siim.

FC Santos: 16-Kohler, 25-Eessaar, 2-Valtna, 26-Flyak, 12-K. Laas, 11-Sonn, 24-Laurson (74. 23-Kartsep), 10-Vellemaa, 27-Vereshchak (100. 18-Sova), 17-M. Laas, 9-Alve (76. 19-Pluum).
Varus: 23-Kartsep, 18-Sova, 13-Vares, 19-Pluum.

Mänguolud: +25, vahelduvalt vihmane ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 61
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Heigo Paglant, Neeme Neemlaid

Mängu eelvaade:

Neljapäeval kell 19:00 algab A. Le Coq Arena I muruväljakul Eesti 2014./2015. a. karikavõistluste avaringi kohtumine, kus Flora duubli vastaseks on Esiliigas B võidult-võidule sammuv Tartu FC Santos.

Tartu meeskond jõudis eelmises, maikuus lõppenud Evald Tipneri karikasarjas koguni finaali, kus küll kaotas Tallinna FC Levadiale 0:4, kuid võitis omale ometigi pääsu Euroopa Liiga eelringi. Kes mängule ei jõua, see saab seda jälgida otseülekandes Delfi TV vahendusel.

Evald Tipneri karikasarja 1/64-finaal:

TALLINNA FC FLORA II – TARTU FC SANTOS

FC Flora II abitreener Paul Kask: „Vähem kui kuu aega tagasi mängis Santos alles eelmise karikatsükli finaalis, nüüd alustame meie oma loodetavasti pikka ja edukat karikateekonda just ambitsioonikate tartlaste vastu. Väljamängitud tulemuste alusel nii liiga- kui ka karikasarjas ei saa Santost mitte kuidagi alahinnata. Pigem on tegu meeskonnaga, kelle vastu eeldatavad favoriidid võivad kergesti komistada. Ja seda veel ennekõike karikasarjas, kus üllatustulemused on saanud normiks. Meie valmistume mänguks väga tõsiselt ja teame, et peame suunama mängukulgu nõnda, et vastane ei tunneks ennast väljakul mugavalt. Tartlastel on piisavalt individuaalset meisterlikkust kui ka “suurte mängude” kogemust, et nad üritavad mängida loogilist ja tarka jalgpalli. Meie ülesanne ongi nende käigud rünnaku ülesehitusel kinni panna nii, et palli võites saame kohe oma mängu peale suruma hakata.”

Mängija Sten Sinisalu: „Mäng Santosega saab kindlasti olema väga võitluslik ning kaasahaarav. Nii meie kui vastane mängime omanäolist vutti, kuid usun, et suudame enda mänguplaanile kindlaks jäädes selle mängu võita. Üritame taga nulli hoida ning selle peale rajada rünnaku.“

FC Santose abitreener Mikk Laas: “Karikasari on koht, kus saavad madalama liiga meeskonnad ennast tõestada. Lõpetasime just eduka karikasarja ning loodame, et suudame seda taset ka säilitada. Esimese ringi vastaseks on tugev meeskond, Flora II on Esiliiga liider ja nad on löönud üle 40 värava. Kui tahame tulemuslikult mängida, on meie esimene ülesanne värav puhtana hoida. Kindlasti tuleb huvitav mäng!”

Mängija Siim Roops: “Alles lõpetasime ühe põneva teekonna karikas ja juba algab uus ning kohe väga huvitava vastasega. Mäng Flora duubliga on meile hea väljakutse.”