FC Flora II võitis Santost 4:0 – FC Flora -FC Flora

FC Flora II võitis Santost 4:0

FC Flora II - Tartu Santos

Mänguraport: Rauno Annama

Esiliiga III voorus sai FC Flora II väga kindla 4:0 võidu Tartu Santose üle, juhtides juba avapoolaja järel 3:0. Skoori avas Jan Kokla 3. minutil ning 7. minutil lõi Herol Riiberg juba teise värava. 31. minutil kasvatas eduseisu Joosep Juha ning lõppseisu vormistas 52. minutil Andre Frolov.

Esiliiga tiitlikaitsja Tallinna FC Flora duubel valmistus vastu võtma uustulnukat Tartu FC Santost, kellega juba eelmisel hooajal kohtuti karikavõistluste 1/64-finaalmängus ja seejuures oli tegu äärmiselt intriigirohke ja põneva kohtumisega, kus pealinlased võtsid võidu alles penaltiseeria järel. Sel aastal mängivad mõlemad Esiliigas ja esimene omavaheline kohtumine leidis aset eile Sportland Arenal.

Võõrustajad ei osanuks veel paremat algust soovidagi, kui juba 3. minutil Herol Riiberg palli trahvilöögist kasti suunas ning seal Jan Kokla mängijate vahelt palli raamide vahele lajatas, sealjuures väravavahi võimetuks jättes. Santos ei lasknud sellest end muserdada ja vasturünnakul tõmbas Edvin Johannes Piirsalu kaitsja haneks ning kõmmutas löögi teele, ent Magnus Karofeld oli valvel ning tõrjus palli üle otsajoone. 7. minutiks suutsid florakad eduseisu duubeldada, kui esiteks Andre Frolov vasakult äärelt palli karistusalasse tsenderdas, kus omakorda Sakari Tukiainen peaga mänguvahendi Riibergile pikendas, kel jäi lihtsalt üle tagumise posti juurest pall sisse koksata.

Taaralinlased suutsid paaril korral väljakuperemehed ära petta, kuid murekohaks oli meestel üksteise mõistmine, sest pahatihti ei läinud söödud sinna, kuhu pidanuks. Ühel juhul põrkus pall pikaks läinud tsenderdusest latipõrkest üle. Märkimisväärne võimalus oli ründajal Alar Alvel, kes keerutas end vastasest mööda ning suunas seejärel palli ristnurgast veidi mööda. Minut pärast pooltunni möödumist tegi Flora sotid lõplikult selgeks, kui Riibergi nurgalöögi järel Joosep Juha palli madalalt võrku lükkas.

Teravust tekitas mitmel korral taas Frolov, suuresti tänu kellele tekkis poolaja lõpuminutitel omadel kaks potentsiaalset võimalust eduseisu suurendamiseks. Esimesel juhul jooksis suurepärase eeltöö sooritamise järel Tukiainenil kõvaketas kokku ning ründaja jättis soodsast positsioonist üldse löömata. Teisel juhul lõi Frolovi söödust Riiberg oma teise kolli, kuid suluseisu tõttu ei läinud see arvesse.

Vaheajalt tulles polnud Santos püssi põõsasse visanud ja teeniti karistuslöök, mille sooritas ohtlikult Mikk Laas. Karofeld tõrjus palli latti, kust mänguvahend lendas edasi üle otsajoone. 52. minutil küpsetas vastaste puurilukk Ermo Ojaste külma ilmaga valmis korraliku piruka. Pall oli kindamehe valduses ning too otsis võimalust meeskonnakaaslasele söötmiseks. Frolov survestas ning blokeeris ühele kaitsjale söötmise ära. Ojaste virutaski palli just sinnapoole ning Frolovi jala puutest lendas pall otsejoones väravasse. Ühe mehe õnn võib olla teise ebaõnn.

Kohtumise ainus kollane kaart läks vastaste Kevin Märtmaale, kes niitis kiirrünnakul Riibergi maha. Kodumeeskond sahistas veel võrku, kui Kokla passist virutas palli väravasse vahetusmängija Algis Roog, ent taas oli fikseeritud suluseis. Võimalusi skoori suurendamiseks oli veel mõlemal, ent Maikel Astur võõrustajate ning Karl-Erik Vidaja külaliste poolelt ei suutnud suurepäraseid võimalusi ära realiseerida.

Esiliigat juhib hetkel 7 punktiga Levadia duubel. Neli meeskonda, nende seas ka Flora duubel, on kohe Maarjamäe meeskonna kannul 6 punktiga. Flora duubel peab järgmise kohtumise viiendal aprillil, kui võõrustatakse FC Kuressaaret.

Pealelöögid: 8:11
Neist väravale: 6:6
Postid/latid: 0:2
Nurgalöögid: 3:5
Suluseisud: 5:2
Vead: 19:11

Tallinna FC Flora II – Tartu FC Santos 4:0 (3:0)
3. Jan Kokla, 7. Herol Riiberg, 31. Joosep Juha, 52. Andre Frolov

Hoiatused: 59. Kevin Märtmaa
Pealtvaatajaid: 38

Flora II: Magnus Karofeld, Joosep Juha, Janar Adler, Janar Õunap, Kewin Mataloja (23. Tammerik), Jan Kokla, Andre Frolov (72. Rande), Eric Pärn (60. Astur), Tõnu Paavo, Herol Riiberg (80. Vard), Sakari Ilmari Tukiainen (60. Roog).
Varus: Enri Nurmik, Hans Joosep Tammerik, Randin Rande, Maikel Astur, Samuel Vard, Algis Roog.

Santos: Ermo Ojaste, Kenn Laas, Siim Roops, Eero Eessaar, Kevin Märtmaa (82. Kutsarev), Joonas Kartsep (72. Meinhard), Tarvo Laurson (59. Vool), Edvin Johannes Piirsalu (72. Aaviste), Taavi Vellemaa, Alar Alve (62. Vidaja), Mikk Laas.
Varus: Dmitri Kutsarev, Ander Vool, Karl-Erik Vidaja, Karl Rudolf Õigus, Jarmo Aaviste, Alex Meinhard.

Mängu eelvaade:

FC Flora II peatreener Jürgen Henn: Santos on kõigile selline ebamugav vastane, sest nad on väga liikuvad ja soovivad palliga mängida. Samamoodi on neil kaitses kindel plaan, kuidas vastase mängu rikkuda. Meie oleme eelmisest mängust analüüsi teinud ja proovime leida, mida sellesse mängu on võimalik üle kanda. Kuigi me eelmise mängu võitsime, siis oma potensiaali me välja ei mänginud. Kindlasti soovime just mängupildi mõttes paremini ja meeskonnana terviklikumalt mängida.

Mängija Eric Pärn: Esiliiga B-st tõusnud Santos on hooaega ilusti alustanud ja tulevad kindlasti ka Tallinnasse head lahingut andma. Igast mängust on midagi õppida, seega oleme vaadanud üle suurimad murekohad ja nende kallal tööd teinud ning püüame Santose vastu ennast parandada. Kindlasti läheme püüdma 3 punkti ja usun, et tuleb huvitav ja võitlusrohke mäng. Tule ela omadele kaasa!