FC Flora alustas uut karikahooaega 18:0 võiduga – FC Flora -FC Flora

FC Flora alustas uut karikahooaega 18:0 võiduga

Reaal - Flora 0:18

Eesti karikavõitja FC Flora alustas tiitli kaitsmist vähem kui kolm nädalat pärast 3:1 finaalivõitu Nõmme Kalju üle, alistades 1/64 finaalis neljanda liiga klubi Tallinna FC Reaali 18:0. Sander Post lõi kaheksa väravat.

Kuigi paljud Flora mängijad on seotud U-21 ja U-23 koondiste mängudega, saatis peatreener Marko Lelov Kalevi Keskstaadionil platsile üsna tugeva koosseisu, kus põhitegijatest alustasid Markus Jürgenson, Sander van de Streek, Irakli Logua ning Sander Post. Esindusmeeskonda olid kaasatud ka maikuus 18-aastaseks saanud Kevin Aloe ja Karl-Johann Reitalu, kes alustasid vastavalt vasakkaitses ja keskväljal.

Kohtumise eel esitas Reaali hümni lauljatar Laura Põldvere ning mäng möödus 25 kraadises soojas ligi 150 pealise publiku ees. Kuigi pinget ei tekkinud, elasid Reaali omad tuliselt kaasa ning Florat toetas häälekalt mitukümmend rohevalgevõimu poolehoidjat, kellest osad lõbustasid kohaletulnuid palja ülakehaga staadioniringide katmisega.

Esimesel poolajal lõi Flora 8 väravat. Reaali kaitse pidas vastu kümmekond minutit, kuid siis algas Sander Posti show, kes sahistas 14 minutiga võrku neljal korral. Enne vaheajavilet jõudsid skoori teha ka Logua, Van de Streek, Post viiendat korda ja Martin Kase.

Teisel poolajal kasvatas Post oma väravatearve kaheksani, kübaratrikiga sai hakkama Jean Adou, kaks väravat lõi Maksim Gussev ning kahel korral saatis palli oma väravasse Reaali mees Ott Ilves.

Lõppskoor võinuks olla 18:0-st märksa suurem, kuid tihtilugu olid lõpplahendused ebatäpsed ning eriti Adou ja Logua puhul ka sihik paigast ära. Reaali omad lootsid standardolukordadele ja viisid keskväljal vea teenides enamiku meestest Flora trahvikasti, kuid Mait Toomil oli sellegipoolest pea puhkepäev.

64 hulka jõudnud FC Flora saab oma 1/32 finaali vastase teada 14. juunil nagu ka FC Flora II, kes jõudis teise ringi mänguta. Sama päeva õhtul võõrustab Flora Premium liiga 15. voorus algusega kell 19.30 A. Le Coq Arenal Narva Transi.

Karikavõistluste 1/64-finaal:

6. juunil kell 19:30 Kalevi Keskstaadion (Staadioni 8, Tallinn)
TALLINNA FC REAAL – TALLINNA FC FLORA  0:18 (0:8)
*mitteametlik protokoll
Väravad: 11., 15., 18., 25., 34., 60., 76., 89. Sander Post, 27. Irakly Logua, 34. Sander van de Streek, 44. Martin Kase, 57., 68., 82. Adou, 58. ov., 90.+2. ov. Ott Ilves, 73., 78. Maksim Gussev
Hoiatused: –

FC Reaal: 12-Kõlar, 3-Paul Piik, 77-Lepik (71. 2-Sepp), 32-Ilves, 91-Komp, 24-J. Tamming, 27-Remmel, 7-Plotnik, 23-Kannelmäe (46. 4-Roos), 28-Paavo Piik (46. 32-Mägi), 9-Täll.
Varus: 4-Roos, 2-Sepp, 32-Mägi, 19-Puskar, 89-M. Tamming.

FC Flora: 12-Toom, 4-Aloe, 14-Kase, 16-Jürgenson (46. 13-Laabus), 3-Pajunurm, 8-van de Streek, 27-Reitalu, 20-Gussev, 18-Logua (46. 7-Raido Leokin), 31-Post, 17-Adou.
Varus: 1-Gurnik, 99-Prosa, 5-Peitre, 13-Laabus, 7-Raido Leokin.

Mänguolud: +21, päikesepaisteline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.