FC Flora alistas fännide pulmapäeval Tammeka 1:0 – FC Flora -FC Flora

FC Flora alistas fännide pulmapäeval Tammeka 1:0

10468328_10152162702022113_1769405141_o

Reporter: Rauno Annama

Premium liiga XVI vooru kohtumises võttis kodus mänginud Tallinna FC Flora raske 1:0 võidu Tartu JK Tammeka üle. Kuigi momente oli rohkem just võõrustajatel, siis külalised näitasid teisel kolmveerandtunnil muljetavaldavat võitlusvaimu ja viimastel minutitel polnud kaugel viigivärav. Seekord oli õnn Flora poolel ja magusad kolm punkti teeniti tabelisse kirja.

Juba avaminutitel pääses Zakaria Beglarišvili soodsalt positsioonilt löögile, kui kasutas eelnevalt ära Tartu kaitseliini ebakindluse, ent külaliste väravat kaitsnud Andrus Lukjanov oli oma ülesannete kõrgusel ning tõrjus ohtliku löögi. Lohakas lahendus leiti ka teisel pool väljakut, kui Karol Mets hooletu tagasisöödu andis ja vastaste kõige ohtlikum mängija Kristjan Tiirik selle vahelt nokkis. Tammeka ründetuus üritas palli üle Mait Toome väravasse tõsta, kuid sooritus jäi madalaks ja Toomel õnnestus pall peaga minema lüüa.

Esimene värav oli üha enam õhus, kui Zakarial tundus olema kindlamast kindlam šanss mänguskoori avamiseks, kuid tugeva lähilöögi klaaris väravajoonel seisnud Andre Paju. Publikut oldi juba küllalt ahhetama pandud, pidi lõpuks ka värav tulema ja 13. minutil see tuligi. Irakli Logua andis vasakult äärelt tsenderduse ja Sander Post lõi eriti efektse kannalöögiga palli Tartu väravasse – 1:0! Tartu üritused olid harvad ning needki olid sellised, mis ei kujutanud endast Flora väravale suurt ohtu. Poolaja lõpetuseks lendas Erkki Junolaineni tsenderduse järel pall väravaesiselt läbi, kuid keegi selleni ei küündinud ning sedasi mindigi lühikesele pausile kodumeeskonna minimaalses eduseisus.

Poolajal tegi Flora vahetuse, kui raamide vahel olnud Toom tuli välja ning mängu lülitus Stanislav Prins. Puurilukk sai kohe poolaja alustuseks nii öelda käed soojaks, kui pareeris Geir-Kristjan Suurpere kiirrünnakul sooritatud ohtliku löögi. Eelmise poolaja Tammekast polnud järel midagi, sest meeskond kes teisel poolajal väljakul oli, mängis isuga ja mängupilt oli nauditav. Ühel rünnakul pääses tartlane mööda otsajoont värava suunas spurtima, mille järel anti pass Tiirikule, kes palli väravasse saatis. Eelnevas olukorras fikseeriti siiski see, et pall oli ületanud otsajoone ning Tammeka saagiks jäi antud situatsioonist vaid nurgalöök.

Flora ei suutnud õiget rütmi leida, samas kui Tartu vastas mitmete vaheltlõigete ja kiirrünnakutega, millest enamus juhtudel jäi i-le täpp panemata, kuna lootustandvatel rünnakutel ei suudetud löögile saada. Veerand tundi enne kohtumise lõppu tekkis Floral võimalus mäng lõplikult riiulisse panna, kui karistusala äärel sai Rauno Sappinen vabalt löögile. Omade kahjuks lajatas poolkaitsja palli latti.

Lõpuminutitel üritati Tammeka poolelt eelkõige sööduga leida just Tiirikut. Ühel juhul kombineerisid Tiirik ja Mikk Valtna kenasti ning neist esimene suunas rünnaku lõpetuseks mänguvahendi väravasse, kuid taas oli fikseeritud suluseis. Et sellest veel vähe oleks järgnes üks viimastest Tartu rünnakutest, kus kaks-kahele spurditi. Palli omanud Tiirik mõtiskles natuke ja sooritas seejärel löögi. Justkui mitte millestki tulnud löök ning pall maandus latis! Floral oli seekord rohkem õnne ning peagi saabunud lõpuvile tähistas juba teist järjestikust 1:0 võitu.

Pealelöögid: 15:11
Neist väravale: 6:4
Postid/latid: 1:1
Nurgalöögid: 9:2
Suluseisud: 5:2