Euroteekond jätkub Euroopa liigas – FC Flora -FC Flora

Euroteekond jätkub Euroopa liigas

Meistrite liiga esimese eelringi korduskohtumises pidime sarnaselt nädalatagusele mängule vastase kindlat paremust tunnistama. Iisraelis tuli vastu võtta 1:3 kaotus, kahe mängu kokkuvõttes 2:7.

Peale ebaõnnestunud kodumängu sõitsime Iisraeli kindla sooviga kodumängus tehtud vigu vältida ja oma paremat mängu näidata. Avamäng näitas, et vastaste kvaliteet on väga kõrge ning võis kindel olla, et kodupubliku ees mängides tahetakse oma parimat mängu näidata. Kuna Iisraeli liigahooaeg lõppes märtsis ning uus algab augusti alguses, igatsesid fännid meeskonda Turner Stadiumil mängimas näha ning üle 10 000-pealine publik küttis staadioni juba pool tundi enne avavilet kuumaks.

Võrreldes avakohtumisega olime algkoosseisus teinud kaks muudatust – Saliste asemel alustas vasakkaitsjana Kevin Aloe ning kerge põlvevigastuse tõttu mängust eemale jäänud Zakaria Beglarishvili asemel tegutses poolkaitses avamängus vahetusest sekkunud Markus Poom. Mäng ise algas möödunud nädalale sarnaselt, vastased ajasid palli kiiresti liikuma, haarasid kontrolli ning asusid aktiivselt rünnakuid otsima. Meie aga seisime kaitses kindlalt ning proovisime aeg-ajalt kiirete vasturünnakutega nõelata. Kui mängitud sai veerand tundi, oli kodupublikul põhjust rõõmustamiseks, sest Hen Ezra värav viis neid koguskooriga juba 5:1 juhtima. Jõudsime paaril korral veel rünnakule ja pealelöögile, ent esimene poolaeg väravat ei leidnud. Hoopis Hanan Maman lisas 27. minutil veel ühe ning staadionil käis juba korralik pidu. Poolajale sarnaselt avamängule vastu 0:2 kaotusseisus.

Sarnaselt nädalatagusele mängule oli mängupilt teisel poolajal meie jaoks rõõmsam. Kuigi Hapoeli kapten Maor Melikson viis võõrustajad 48. minutil juba 3:0 juhtima, suutsime teisel poolajal kaitses organiseeritumalt tegutseda ning ise mitmeid edukaid rünnakuid algatada. Esmalt oli hea võimalus Sappinenil, kes Gert Kamsi paremalt äärelt antud suurepärasele tsenderdusele küll pea vahele sai, ent siiski värava eest õige napilt mööda lõi. Kümmekond minutit hiljem kombineerisid Raunod omavahel ning Alliku täpne sööt leidis ette avanenud Sappineni, kes väravavahiga silmitsi pääses, kuid üks-üks olukorras vastu väravavahti lõi. Hetk hiljem vahetasid mehed rollid ning seekord oli sööduandjaks Sappinen, Alliku murdis paremalt äärelt kasti, konksutas ühe kaitsja ära ning lõi hiljuti Ateena AEK-ist Hapoel Beer-Shevasse liikunud kreeklasest väravavahi Giannis Anestise põrkest palli väravasse. Hetk hiljem oli Allikul suurepärane võimalus teinegi lüüa, kui Markus Poom hea eeltööga Alliku kastis vabalt löögile mängis, ent see pall läks paraku üle värava. Viimased minutid enam muutusi ei toonud nind korduskohtumine lõppeski tulemusega 1:3, mis tähendas koguskooris Hapoel Beer-Sheva 7:2 paremust ja pääsemist Meistrite liiga teise ringi, kus neid ootab juba Horvaatia hiid Zagrebi Dinamo.

Vaata, mida rääkis peale 1:3 kaotusmängu peatreener Jürgen Henn!

Meie jaoks jätkub euroteekond Euroopa liigas, kus tuleb vastamisi minna Hapoel Beer-Shevast kindlasti mitte nõrgema meeskonnaga Nicosia APOEL, kes üllatuslikult jäi kahe mängu kogusummas alla leedukate Suduva Marjampolele 2:3. APOEL-i näol on tegemist 2012. aasta Meistrite liiga veerandfinalistiga, kui peale alagrupist edasipääsu ning Olympique Lyoni alistamist play-offides tuli lõpus alla vanduda Real Madridile. Meistrite liiga alagrupiturniiril mängiti ka 2014. aastal, kui ühte alagruppi kuuluti selliste meeskondadega nagu FC Barcelona, PSG ja Amsterdami Ajax, tookord alagrupist edasi ei pääsetud. 2016. aastal jäädi õige napilt Meistrite liiga alagrupiturniirist välja, ent jätkati Euroopa liigas, kus peale edasipääsu alagrupist tuli 1/16 finaalis alla vanduda RSC Anderlechtile. Mäletatavasti mängis APOEL ka mullu Meistrite liiga alagrupiturniiril, kuuludes seejuures ühte alagruppi hilisema Meistrite liiga võitja Real Madridiga, Borussia Dortmundiga ning Tottenhami Hotspursiga, mullu jäädi aga alagruppi pidama.

Esimene mäng FC Flora ja Nicosia APOEL-i vahel peetakse juba järgmise nädala neljapäeval, 26. juulil, kui seeriat alustatakse palaval Küprosel. Korduskohtumine leiab aset Tallinnas 2. augustil.