Esimene võit ja nullimäng käes! – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Esimene võit ja nullimäng käes!

Täna lendasime kõrgemalt!

Pärast kahte vooru ilma võiduta olnud meeskond võõrustas laupäeval Pärnu JK Vaprust kindla eesmärgiga kolm punkti koju jätta. Kindla esitusega suudeti mõlema poolaja lõpus skoorida ning 2:0 resultaadiga punktid tabelisse kirjutada.

Ülekaal väravateks ei taha realiseeruda

Mäng hakkas ettearvatult meie pallivaldamise taktis. Palli suudeti hoida ja kiigutada, kuid meie ründekolmandikul kompaktselt tegutsenud Vapruse meeste vahel ruumi leida ei suudetud. Mitmel korral üritas Vaprus ära kasutada Saartsi kiirust rünnakul ning otsis ründajat kontrarünnakutel. Etteruttavalt võib öelda, et täna õnnestus meil vastaste ründemäng tugevalt ohjes hoida.
Esimene hea võimalus tekkis meil pärast Markuse ja Marco ladusat koostööd paremal äärel, kus viimane tsenderdama pääses, kahjuks tagumises postis Herol kõige mugavamalt pallini ei küündinud ning mehe üritus läks üle värava. Mõneti üllatavalt olime täna ohtlikud just läbi teise korruse. Järgnevalt tekkiski Sappinenil hea variant Zaka riputatud söödust, kuid pealöögi ürituse tõrjus Vapruse puuriluk Vainu. Nurgalöögi järgselt pääses taas peaga proovima Brent, kes suunas filigraanselt mänguvahendi tagumisse nurka, kuid pärnakate kaitsja tõi selle joonelt ära! Poolaja lõpus siiski õnnestus. Zaka mängis Sappineniga nurgalöögi lühidalt lahti ja sai uuesti tsenderdama – täpne pall leidis tagumises postis Ainsalu, kes raskest positsioonist hoolimata peaga 1:0 lõi!
Varsti pärast väravat kõlas ka poolajavile ning meeskond sai pausile minna positiivsel noodil.
Arno Pijpers: „Treeneri jaoks on sellised mängud väga rasked – sa näed, et sa domineerid ja suudad tekitada olukordi, kuid vastaste kaitse ei murdu nii lihtsalt. Seega võib öelda, et me ei mänginud eriti efektiivselt tegelikult, et oleksime nad varem suutnud lahti harutada.“

Mihkel tegi meie elu kergemaks.

Võit ja nullimäng

Vaheajal meeskonnad vahetusi ei teinud ning otseselt polnud ju ka vajadust – Pärnu võitles vapralt ning meie olime saanud teenitult juhtima.
Osaliselt tundus selline meeleolu ka väljakul olevat. Mäng tiksus minuteid meie kontrolli all, kuid Vaprus seisis kaitses tugevalt ja kulutas palju energiat pallita, millest lähtuvalt ründemäng omajagu ka lõivu maksis. Teravus oli samas ka meie tipust puudu ning liialt särama väravavaht Vainu ei pidanud. Kõige usinamalt toimetas viimasel kolmandikul Zaka, kuid alati jäi midagi puudu.
Vahetusest sekkunud noored Fedorenko ja Lepik tõid ründemängu natuke uljust juurde, kuid esialgu seda uut hingamist väravaks vormistada ei õnnestunud. Pärnu hakkas lõpus natuke ka riske võtma ning nüüd tekkis meie ründajatele samuti ruumi tegutsemiseks. Sappinen oli mitmel korral aktsioonis ning neist parim moment tekkis üleminutitel. Kontrarünnakul läbi pääsenud Sappinen läks paremalt äärelt löögile, mille Vainu tõrjuda suutis. Ideaalis oleks Sapi võinud kõrvale lükata, kus Pavel oleks mänguvahendi tühja lükanud, kuid pikat põdema ei jäetud. Järgnenud nurgalöök oli esimese värava koopia, kuid peaga suunas palli võrku seekord nooreuke Lepik!!! Selle tabamusega pani noormees mängule punkti ja kirjutas, vähemalt mõneks ajaks, ennast meie klubi ajalukku – Lepikust sai FC Flora läbi aegade noorim väravalööja kõrgliigas! Tabamuse sepistades 16. aasta 6. kuu ja 8. päeva vanune olnud Mark Anders võttis selle tähise Herolilt, kes oli enda debüütvärava löömisel 11 päeva vanem.
Arno: „ Kolm punkti on kõige tähtsam ja need võtsime ära. Mäng ise oli nii ja naa – oleksime efektiivsemalt rünnakul mänginud, oleksime suutnud mängu varem otsustada.“
Teise värava autori kohta arvas peatreener: „ Ta on võimeline kastis terav olema ning seal peitub tema kvaliteet. Vigastused esindusmeeskonnas andsid talle võimaluse ning ta treenis meiega sellel nädalal ja ma ei kartnud teda kasutada. Mark Anders tuli mängu ja tekitas vastastele peavalu, seda ma temalt ka ootasin.“
Tänud meie ja ka Vapruse fännidele, kes mängule kaasa elamas käisid. Poolajal välja loositud Eesti vs Horvaatia mängu piletid ja selle mängu Kohalikuks Legendiks olnud Marek Lemsalu nimeline FC Flora särk said samuti uued omanikud. Aitäh ja kohtumiseni juba 1. aprillil kui külla ootame JK Tammeka võistkonda! Tõotab tulla ka põnev fännide lahing!