Esiliiga liider FC Flora II alistas Vändra Vapruse 6:1 – FC Flora -FC Flora

Esiliiga liider FC Flora II alistas Vändra Vapruse 6:1

Martin Kase

Reporter: Rauno Annama

Esiliiga XV vooru keskses kohtumises võttis kodus mänginud Tallinna FC Flora II vastu külalised Pärnumaalt, Vändra JK Vapruse. Juba enne kohtumist ainuüksi tabelit vaadates saanuks ka võhik aru, et liidrikohal paiknevad pealinlased on selged favoriidid antud kohtumises ja nõnda sai olema ka reaalsus, sest võõrustajad võtsid kindla 6:1 võidu.

Algfaas kulus enda rütmi leidmisele, sest kumbki võistkond ei suutnud palli enda valduses pikemat aega hoida. Valesöötudel oli selles suur roll, kuid peagi saadi tuhh üles ja külalised nõelasid teravalt tugeva pealöögiga, kuid Flora väravavaht Magnus Karofeld oli oma ülesannete kõrgusel ning suutis tõrjuda. Kodumeeskond hakkas kena söödumängu järel järjest momente tekitama ning tundus olema aja küsimus, millal avavärav lüüakse.

28. minutil võitis Roman Sobtšenko jõulises kahevõitluses keskväljal palli ning söötis selle kiirelt ette Martin Kasele jooksu peale, kes seejärel kaitsjast eemale keeras ja koheselt mänguvahendi võrku äsas. Mõned minutid hiljem duubeldas Flora eduseisu, sest German Šlein lajatas kaugelt täiest jõust mängukera teele ning kõigil kohalolnutel jäi vaid vaadata, kuidas mammu kenasti ristnurka lendas, jättes vändrakate puuriluku võimetuks.

Vaprus oli ära vajunud ja tükk aega toimus tegevus vaid nende väljakupoolel. Sellegipoolest suutsid nad üle tüki taas korralikuma rünnaku üles ehitada, mille krooniks sai nende ründavam poolkaitsja Toomas Mangusson trahvikastis tugeva löögi sooritada. Teistkordselt näitas väravas head tööd Karofeld, kes reaktsioontõrje saatel olukorra lahendas.

Järgnes Sobtšenko soolo, kui esiteks ühel rünnakul mängumees kaks vastast kohvile saatis ning siis palli Vändra puurilukule sülle lajatas. Teisel korral sooritati kauglöök, mille lõpus võttis pall vindi sisse ja lendas latipõrkest üle. Flora suutis suurepärase poolaja lõpu teha, kui vasakul äärel napsati vastaselt pall ja sekundid hiljem lajatas väljaspool karistusala olnud Erkki Kubber palli posti kõrvalt sisse – 3:0.

Jõudude vahekorrad olid selged ja mäng oli sisuliselt ühe poolajaga tehtud. Selle märgiks tegi Vändra poolajal vahetuse, kus põhiväravavaht Hans Naano asemel tuli raamide vahele Veiko Põldemaa, kelle jaoks oli tegu alles selle hooaja teise mänguga, kus ta minutid kirja saab. Teise kolmveerandtunni esimene ärevam moment tekkis Vändra väljakupoolel ja seda tänu sellele, et keskkaitsja Toomas Eier sai floraka löögile jala vahele, mille järel pall võinuks halva õnne korral väravas lõpetada, kuid Põldemaa püüdis palli tagasihüppelt.

Vaprus sai lühikese aja jooksul suisa kolm korda järjest korralikult löögile, kuid kahel korral oli Karofeld tasemel ning kolmandal juhul lajatati pall küljevõrku. Veidike lootust tõi külalismeeskonda teisel poolajal mängu lülitunud Kris Korn, kes 68. minutil jooksis justkui seisvatest postidest mööda ning enesekindlalt kõige lõpuks palli raamide vahele küttis. Idee mängu päästmisest kadus vähem kui minuti jooksul, sest Vändra puuriluku tõrje järel koksas Kase peaga palli kindlalt väravasse ning vahe oli taas kolmeväravaline.

Paar minutit hiljem tehti äärevahetus, Rauno Sappinen lükkas peaga palli endale ette ja vajutas seejärel selle värava tagumisse nurka. Üksikud minutid hiljem anti taas tsenderdus paremalt äärelt, Kase sättis veidi mänguvahendit ja vormistas kerge vaevaga kübaratriki ja samas ka kohtumise lõppseisu. Vändra tagus pahatihti pikka palli ja see ilmselgelt ei toitnud täna, hoopiski kodumeeskond suutis vahetuste virr-varrist hoolimata tekitada kaks väga ohtlikku momenti, neist ühe korral tõstis Herol Riiberg väravast veidi väljas olnud puurilukust palli üle, kuid omade kahjuks maandus see tagumises postis ja skoori ei suudetud seega suurendada.

Kuna lähim jälitaja Tallinna FC Levadia II kaotas täna punkte kaotades Pärnu Linnameeskonnale 2:5, suurendas Flora duubel eduseisu linnarivaali vastu juba kaheksale punktile. Kolmandal-neljandal kohal asuvad Pärnu Linnameeskond ning Nõmme Kalju FC II jäävad omakorda maha suisa kümne punktiga. Järgmised kaks vooru peabki Flora oma lähirivaalidega, kui esiteks 15. juunil kohtub võõral väljakul Kaljuga ja pärast väikest pühadepausi 2. juulil juba taas kodus ja siis derby Levadiaga.

Esiliiga XV vooru mäng:

11. juunil kell 19:00 A. Le Coq Arena I muruväljak (Asula 4c)
TALLINNA FC FLORA II – VÄNDRA JK VAPRUS  6:1 (3:0)
*mitteametlik protokoll
Väravad: 28., 68., 74. Martin Kase, 32. German Šlein, 45.+2. Erkki Kubber, 71. Rauno Sappinen – 67. Kris Korn
Hoiatused: –

FC Flora II: 1-Karofeld, 13-Juha (73. 82-Keert), 37-Sinisalu, 26-Piir, 34-Mataloja, 30-Kubber, 23-Šlein (60. 32-Sepp), 17-Sobtšenko, 27-Saliste (63. 19-Riiberg), 14-Kase (85. 18-Paavo), 11-Sappinen (76. 41-Maar).
Varus: 44-Nurmik, 24-Juhkam, 32-Sepp, 19-Riiberg, 82-Keert, 18-Paavo, 41-Maar.

JK Vaprus: 45-Naano (46. 35-Põldemaa), 12-Kravtšenko, 6-Oja, 16-Eier, 4-Vaakmann (56. 20-Valma), 15-A. Ojala, 27-Lepik, 11-Jürgenstein (46. 91-Korn), 3-Könninge, 17-Mangusson (56. 9-Sõrmus), 21-Lukka (63. 5-O. Ojala).
Varus: 35-Põldemaa, 9-Sõrmus, 5-O. Ojala, 20-Valma, 91-Korn.

Mänguolud: +17, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 45
Peakohtunik: Miko Pupart
Abikohtunikud: Rein Väin, Maaren Olander-Doyle

Mängu eel:

FC Flora II peatreener Jürgen Henn: “Viimasest karikamängust saadud emotsioon on poistele kindlasti väga vajalik, sest sellised mängud ja võidud tihtipeale annavad tooni kogu edaspidisele hooajale. Praegu on peamine eesmärk mängijate värskus pärast rasket mängu tagasi saada. Õnneks mängime Vändraga kodus, sest see teeb meie ülesande natukenegi lihtsamaks. Kindel on see, et midagi kerget ei tule ja kuigi me võime palliga domineerida, siis ühtegi lihtsat väravat meile ei kingita.”

Mängija Alex Sander Sepp: “Pärast eelmise nädala karikamängu on kõigil poistel suurepärane emotsioon. Vändra Vaprus on meeskond, kellega on alati võitluslikud mängud – seega midagi kerget meie jaoks ei tule. Oleme igapäevaselt teinud tööd, et meie mäng veelgi paremaks muutuks. Olen kindel, et kõik annavad endast maksimumi, et see mäng võita ning liiga liidripoisitsioon säilitada.

JK Vapruse peatreener Ranet Lepik: Raske seeria saab jätku. Mais peetud kaheksa kohtumist soovitud tulemust ei toonud. Kuigi kehad ei ole meestel parimas konditsioonis, siis püüame Flora tuleviku poistele kuidagi ikka vastu saada. Selge on see, et vastane domineerib palliga, kuid ka meil on omad tugevused, mis tuleb maksma panna. Ennekõike peame arukalt jagama jõudu, et lõpuni vastu pidada, sest uisapäisa ringi joostes teeme oma elu veelgi raskemaks. Viigiga koju sõites oleksime peaaegu rahul.

Mängija Artur Ojala: Heitlus minu hinnangul esiliiga hetke tugevaima meeskonnaga, mida kinnitab ka tabeliseis. Meie endi seis pole hetkel üldsegi mitte hea, kuid suure töö ja tahte tulemusena võib kõike juhtuda. Anname endast parima ja eks siis näis, mida meie parim väärt on.