Emotsionaalne Trans alistus Florale – FC Flora -FC Flora

Emotsionaalne Trans alistus Florale

Albert Prosa vs Narva Trans

Premium Liiga III voor tõi Tallinna ülesärritatud Narva Transi, kel kahest eelnevast kohtumisest ette näidata vaid pettumustvalmistavad viigid. Eeldada võis, et Ida-Virumaa meeskond on kohtumisele Floraga vastu astumas üsna emotsionaalselt ülesköetud foonilt ning tribüünile kogunenud pealtvaatajad ei pidanud pettuma.

Flora domineerimisega alanud mäng võttis narvalaste jaoks sünged pöörded juba 13. minutil, kui nurgalöögi järel värava ette toimetatud pall Markus Jürgensoni jalast väravajoone ületas. Transi mängijate protestid läksid kurtidele kõrvadele, sest tegemist oli telemänguga ning väravatagune lisakohtunik ei kõhelnud hetkegi – värav luges.

Esimest poolaega jäi avavärava järel ilmestama Transi mängijate ülesköetud käitumine, mis osalt tõenäoliselt ka treeneripingilt lähtununa meeskonna mängule sugugi hästi ei mõjunud. Juba 26. minutil Artjom Škinjovi taktikalistel kaalutlustel Timur Džurajeviga asendanud Narva peatreener Adjam Kuzjajev plahvatas viis minutit hiljem peale olukorda, kus sai viga Viktor Plotnikov ning Ruslan Kuzjajev vahetuspingilt plaaniväliselt sekkuma pidi. Transi treeneri enesevalitsusetu käitumine ei leidnud väljakukohtunik Kristo Tohveri poolt tolereerimist ning ülejäänud mängu oli Narva peatreener sunnitud vaatama staadioniväravate tagant.

Teisel poolajal kasvas idavirulaste surve Flora väravale kohati üsna ohtlikuks, kuid rohevalge kaitseliin pidas. Albert Prosa kõmmutas latti, kuid 81. minutil heastas selle ning Joonas Tamme söödu järel suluseisulõksu jäämist vältinuna läks Transi väravavahiga üks-ühele, kus olukorra külmalt väravaga lõpetas. Viis minutit hiljem saatis vaid paar minutit varem mängu sekkunud Sakari Tukiainen oivalise söödu Rauno Sappinenile, kes end samuti osavalt Aleksei Matrossoviga silmitsi mängis ning 3:0 skoorilehele kirjutas. Vihasena mängule tulnud idavirulased olid sunnitud veelgi vihasemana koduteele asuma.

Tallinna FC Flora 3 – 0 JK Narva Trans