Eesti karikavõitja on Tallinna FC Flora! – FC Flora -FC Flora

Klubi-UUDISED

Eesti karikavõitja on Tallinna FC Flora!

FC Flora - Sillamäe Kalev Evald Tipneri Karika finaal 21. mai 2016

FC Flora mängis taas karikafinaalis – ja seitsmendat korda väljuti sellest lahingust võitjana ning saadi õigus karikas triumfeerides pea kohale tõsta.

Vastane Sillamäe Kalev alustas oodatult ettevaatlikult ning Flora domineeris samuti ootuspäraselt, kuid ühelt poolt reserveeritud mäng ning teiselt poolt loodud väravamomentide realiseerimata jätmine tegid mängust küll tempoka, kuid mitte üleliia terava. Albert Prosa kavala ületõste Sillamäe väravavahist suutis sadamalinlaste kaitsja joonelt klaarida ning Maksim Lipini terava pealelöögi teises väljaku otsas tõi suurepärase reaktsioonitõrjega raamide vahelt ära Mait Toom.

60. minuti paiku oli selge, et sillamäelased väsivad ning rohevalged said sellest vaid indu juurde. Üha kõikehõlmavamaks muutus Flora domineerimine, Sillamäe otsis samas lohutust ja vastukäike harvadest standardolukordadest. Normaalaja lõpuvile kõlades tuli püsiva 0:0 seisu tõttu aga ikkagi minna lisaajale.

Viieminutilise pausi järel alanud lisaajal võttis Flora olukorrast maksimumi ning Sillamäe üha enam väsivaid kaitsjaid terroriseeriti armutult. 102. minutil realiseeris Rauno Sappinen külmavereliselt Zakaria Beglarishvili suurepärase söödu ning kui vaid neli minutit hiljem, esimese lisaaja esimesel lisaminutil Maksim Gussev Gert Kamsi eeltööst teise värava lisas, oli mäng tehtud. Teisel lisaajal suutis Sakari Tukiainen, kelle sekkumine normaalaja lõpus mängu tuntavalt elevust külvas, lõpuks ka oma ära teha, susates väravaesisest segadusest võrku kolmanda palli.

FC Flora oli võtnud klubi ajaloo seitsmenda Eesti karika. Klubi soovib tänada meeskonda, treenereid ning fänne, kelle ühiste pingutuste viljana käesolev karikavõit sündis!