Duubel avas Esiliigas võiduarve – FC Flora -FC Flora

Duubel avas Esiliigas võiduarve

Mänguraport: Rauno Annama

Esiliiga II voorus kohtusid pealinnas Tallinna FC Flora II, kes oli avavoorus pidanud tunnistama minimaalset 0:1 kaotust Tallinna Kalevi vastu, samas kui Vändra Vaprus oli südi mänguga võõrsil alistanud Rakvere Tarva. Nüüd oli juba uus nädalavahetus ja uus mäng, avavile kõlas…

Mõlemad meeskonnad alustasid kohtumist suure tuhinaga ning kiire mängutempo saatel lipsasid kord ühed teisele poole ja vastupidi. Esimese pealelöögini jõuti seitsmendal minutil kodumeeskonna poolt, kuid sihik olid veel paigast ära. Ärev moment saabus võõrustajate jaoks, kui kahest kaitsjast üks hindas olukorda valesti ja sellest tulenevalt napsas palli oma valdusesse vändrakate Rasmus Alles, kes omade kahjuks siiski lööki sooritada ei suutnud. Alguses üritasid florakad „õunu“ riputada kasti, kuid need ilmselgelt ei toitnud aktiivsete Vapruse kaitsjate vastu ning seetõttu mõisteti, et maast sööduga on kõige efektiivsem.

Ajapikku muutus Flora duubel domineerivamaks ja ühel rünnakul kukkus Andre Frolov viiv enne karistusala. Vile siiski ei järgnenud ning istuli kukkunud poolkaitsja ajas end kiiresti karjatuse järel püsti ning võitles edasi. Adrenaliin oli niivõrd üleval, et mängumees küttis 22. minutil kauglöögi raksatuse saatel Vändra värava posti. Mõne aja pärast oli taas ei keegi muu kui Frolov aktsioonis, kes andis mammu Maikel Asturile, kuid ründaja madala löögi tõrjus tublisti Vändra puurilukk Veiko Põldemaa jalaga.

Külaliste esimene korralikum löök saabus alles pooltunni möödudes, kui Ott Midenbriti diagonaalsöödu järel Artur Ojala mänguvahendi selgelt raamidest üle lajatas. Külalismeeskonda tabas ebaõnn, kui poolaja lõpus tuli vigastuse tõttu välja vahetada kapten Ranet Lepik, kelle asemele sekkus Oliver Ojala, kes tõmbas ka kaptenipaela käe ümber. Poolaja viimastel minutitel virutas Frolov teenitud karistuslöögi järgselt palli müüri põrkest napilt väravaraamistikust mööda ning sellega oligi esimene poolaeg läbi saanud.

Teisel kolmveerandtunnil lülitusid mängu vändarakad justkui energilisemalt, kuid paari minuti möödudes hakkasid jälle väljakuperemehed initsiatiivi hoidma. Mängu silmapaistvaim, Frolov, suutis palli vastu liikunud Põldemaast mööda toimetada, kuid viimane kaitsja oli valvel ning klaaris palli ette ära. Kergelt ei andnud külalised võõrustajatele midagi, seetõttu teeniski näiteks Alfred Vesselov kollase kaardi, kuna ei lasknud võõrustajatel karistuslööki kiiresti lahti mängida.

63. minutil muugiti lõpuks väravalukk lahti ning kodumeeskond läks kohtumist juhtima. Frolov andis äärelt palli kasti ning Herol Riiberg oli õigel ajal õiges kohas ning sutsas palli võrku. Umbes viis minutit oli kombinatsioon üsna sarnane, seekord lihtsalt distantsid pikemad. Frolov andis äärelt terava passi karistusalasse ning Astur küttis esimese puutega seisuks 2:0. Üle pika aja suutsid ka külalised löögini jõuda, kuid Vesselovi pommlöök lendas raamidest mööda.

Flora ei jõudnud palli mängugi panna, kui kõrgelt survestanud vändarakad napsasid palli vahelt ning Magnus Karofeld oli sekundid hiljem sunnitud tõrjuma palli üle otsajoone. Lühikese aja jooksul välkusid kaks kollast kaarti, kui esiteks niitis Jan Kokla pallikaotuse järel Toomas Mangussoni maha ning seejärel teises olukorras jäädi taas hätta Frolovi kiiruse ja tehnilisusega ning patustaja Toomas Eier nägi ka enda ees hoiatuskaarti.

Lõpp küll lähenes, aga Vändra ei andnud alla ning seda rõhutas valjuhäälselt ka nende puurilukk, kes sisendas meeskonnakaaslastesse, et mäng korralikult lõpetataks. Üpris uljalt oldi lülitunud rünnakule, kuid palli sai kiirelt kodumeeskonna poolelt vahetusest sekkunud Tõnu Paavo, kes andis lühikese söödu Mihkel Ainsalule, kes kerge vaevaga lõppseisuks 3:0 vormistas. Viimastel minutitel ei jäänud palju puudu Vapruse auväravast, kuid käärlöögist virutatud pall lendas siiski latist üle.

Pealelöögid: 16:6
Neist väravale: 9:2
Postid/latid: 1:0
Nurgalöögid: 5:4
Suluseisud: 1:3
Vead: 16:10

Flora II koosseis:  Magnus Karofeld, Joosep Juha, Madis Vihmann, Janar Õunap (61. Sten Sinisalu), Kevin Aloe (77. Janar Adler), German Šlein (67. Jan Kokla), Andre Frolov, Mihkel Ainsalu, Samuel Vard (56. Eric Pärn), Herol Riiberg (67. Tõnu Paavo), Maikel Astur.
Varus: Mihhail Kolesnikov, Kewin Mataloja, Sten Sinisalu, Janar Adler, Jan Kokla, Tõnu Paavo, Eric Pärn.