Albert Prosa lõi oma esimese koondisevärava!

Albert Prosa koondisemängus Soome vastu

2016. aasta esimeses rahvuskoondise mängus Rootsi vastu teenisid Sinisärgid väärika 1:1 viigi ning äärmiselt hea meel on tõdeda, et tugevas tulemuses mängisid kandvat rolli just FC Flora pallurid.

Araabia Ühendemiraatides peetud sõpruskohtumises kasutasid mõlema riigi koondise peatreenerid võimalust katsetada lootustandvaid noori, kes peaasjalikult pallimas koduliigades. Eesti algrivistus tõotas ründavat mängu ning igapäevaselt rohevalget kandvaist Flora mängijaist kuulusid algrivistusse keskkaitsja Nikita Baranov ning äärepoolik Maksim Gussev. Mõlemad mehed on teeninud koondise peatreeneri Magnus Pehrssoni usalduse juba eelnevates koondisemängudes ning olid kaasatud ka detsembri lõpus toimunud B-koondise kuuepäevases treeninglaagris.

Kuivõrd koondised olid kokku leppinud piiramatutes vahetustes mängu jooksul (mille tõttu oli omapärasel moel tegemist küll ametliku kohtumisega, kus teenitud mänguminutid ja löödud väravad arvestatakse mängijate ametlikus statistikas, kuid mäng ei andnud kummalegi koondisele FIFA reitingupunkte), siis tegid nii Eesti loots Magnus Pehrsson kui tema sünnimaa rahvusmeeskonda tüüriv Erik Hamren 0:0 skooriga alanud teise poolaja algul meeskonna koosseisudes ohtralt asendusi. Nii vahetas Magnus Pehrsson platsile korraga neli florakat – Albert Prosa, alles novembris koondises debüteerinud Rauno Sappineni, samuti ka Markus Jürgensoni ning Andre Frolovi. Kaks esimesena mainitut õigustasid vahetust täiuslikul moel, kui vaid 10 minutit peale mängu sekkumist napsas Sappinen rootslasest kaitsja lohaka söödu vahelt ning spurtis väravaesisele, kus andis täpse söödu kaasa sööstnud Albert Prosale, kes olukorra külmavereliselt lahendas ning tabloole Eesti eduseisu tähistavad numbrid tõi.

Rootslased keerasid peale kaotusseisu jäämist siilimärgi all mängivaile meestele peale tugeva surve, mis kandis 71. minutil ka vilja, mil samuti vahetusest sekkunud Mikael Ishak viigi jalule seadis. Mängutempo langes koheselt ning kuigi korra proovisid rootslased ka Pavel Londaku valvatava värava raamide tugevust, jäi 1:1 skoor tabloole särama kuni lõpuvileni.

Debüüdi said mängus kirja Hindrek Ojamaa (FC Levadia) ning Mattias Käit (Fulham FC).

Koondise järgmine kohtumine leiab aset juba märtsi lõpus koduväljakul, seni välja kuulutamata vastase vastu. FC Florat aga saab mängimas näha juba eeloleval laupäeval kell 14, kui EJL Sisehallis tehakse algust igatalvise halliturniiriga. Esimese mänguvooru vastaseks on Narva Trans.